7 najbardziej atrakcyjnych miejsc w Polsce na rodzinną wyprawę
Są takie miejsca w Polsce, gdzie świetnie bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli. Odkrywając świat, tajniki specjalistycznej wiedzy, przeprowadzając różnorodne doświadczenia czy też podnosząc sobie adrenalinę – dla każdego coś innego. Jaki kierunek obrać planując rodzinną wyprawę? Podpowiadamy.
1. Magiczne Ogrody w Janowcu
Magiczne Ogrody to wyjątkowe miejsce, w którym świetnie bawią się rodziny z dziećmi. Jest to pierwszy w Polsce ogród tematyczny, który został stworzony na podstawie oryginalnej baśniowej historii. Atrakcje Magicznych Ogrodów zostały docenione przez Polską Organizację Turystyczną, która przyznała im Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego 2015 roku! Ponadto, Magiczne Ogrody uznawane są za najlepszą atrakcję zlokalizowaną w województwie lubelskim.
W Magicznych Ogrodach wszystkie atrakcje są w cenie biletu, więc nie trzeba się martwić o to, by stać w kolejkach do kas biletowych przy każdej atrakcji, z której chcemy skorzystać. Liczne atrakcje wzbogacane są przez obecność pracowników, którzy dbają o porządek, ale też rozrywkę dzieci.
Atrakcje Magicznych Ogrodów to m.in.: ciuchcia, zjeżdżalnie, drzewa, place zabaw, huśtawki, karuzele, plaża, tratwy, tunele czy zamek wróżek.
Biorąc pod uwagę, że w Magicznych Ogrodach znajdują się atrakcje wodne, warto wziąć ze sobą ubranie na zmianę. Na terenie parku znajdują się także restauracje, miejsca do rozpalenia ognisk i grilla, kawiarnie, toalety z przewijakami i miejsca, w których można odetchnąć od gwaru i zabawy.
2. Farma Iluzji Mościska
Jeśli jesteś fanem magicznych sztuczek i chciałbyś na własnej skórze poczuć na czym polega magia, koniecznie odwiedź Park Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji”, który znajduje się we wsi Mościska, koło Woli Życkiej i zajmuje kilkuhektarowy teren w otoczeniu lasów. Miejsce to położone jest w podobnej odległości od Warszawy, Lublina, Radomia oraz Mińska Mazowieckiego, więc wiele rodzin może zaplanować jednodniową wycieczkę w to magiczne miejsce.
Pośród licznych atrakcji Farmy Iluzji znajdują się m.in.: Latająca Chata Tajemnic, Tajemnica Opuszczonej Kopalni, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, Muzeum Iluzji, Przewrócony pokój, Sala Amesa, Labirynt Luster, Stereowizje 3D oraz Bajkowy Pałac Cieni.
Znajdź nocleg w okolicy
3. Inwałd – Park Miniatur
Park Miniatur Świat Marzeń to miejsce zlokalizowane w województwie małopolskim, w połowie drogi pomiędzy Andrychowem a Wadowicami, leżące na terenie około 75 tys. m2. Możemy tu zobaczyć miniaturowe budowle charakterystyczne dla określonych krajów, co w pewien sposób pozwoli nam przenieść się w te miejsca. Podróżujemy przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję czy Meksyk. W ciągu jednego dnia możemy znaleźć się pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego.
Park posiada 50 takich miniatur, z których większość została wykonana w skali 1:25. Na terenie parku znajduje się również Lunapark ,który z pewnością zainteresuje swoją oferta zarówno dzieci, jak i dorosłych.
4. Planetarium w Toruniu
Planetarium mogą odwiedzać dzieci, które ukończyły 4 lata. Związane jest to z treścią merytoryczną oferowanych wystaw i seansów oraz ich oprawą. W salach jest dość ciemno, do czego dochodzą jeszcze efekty dźwiękowe. Dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych wizyta w planetarium może być naprawdę wspaniałym przeżyciem.
Na gości na miejscu czekają wspaniałe atrakcje. Planetarium, czyli miejsce, w którym wyświetlane są pokazy astronomiczne. Projekcja trwa około 40 minut i w tym czasie widzowie poznają tajemnice planet i galaktyk. Geodium – interaktywna wystawa, która w całości poświęcona jest Ziemi jako planecie. Wizyta trwa ok. 40 minut. Orbitarium – interaktywna wystawa, której centralnym elementem jest model sondy Cassini, której oryginał krąży wokół Saturna. Zwiedzający odkrywają tajemnice kosmosu i zachodzących tam zjawisk. Zwiedzanie wystawy zajmuje około 40 minut.
Znajdź nocleg w Toruniu
5. Rogalowe Muzeum w Poznaniu
Rogalowe Muzeum Poznania zlokalizowane jest w samym centrum miasta, na Starym Rynku. Muzeum zaznajamia zwiedzających ze specyfiką miasta Poznania i charakterystycznymi dla niego Rogalami Świętomarcińskimi.
Podczas wizyty w muzeum uczestniczymy w pokazach produkcji rogali posiadających status Chronionego Oznaczenia Geograficznego, co oznacza, że mogą być one produkowane tylko w Wielkopolsce i tylko według ściśle określonej receptury. Zwiedzający usłyszą także legendy o powstawaniu Rogali, poznają ich recepturę oraz posmakują świeżo upieczonych smakołyków.
W Muzeum znajduje się też galeria starych reklam i ciekawostek na temat historii rogala. Można tu również spróbować swoich sił w gwarze poznańskiej czy obejrzeć animacje na temat Rogalowej Historii Poznania.
6. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Centrum Nauki Kopernik powstało nad Wisłą, w sąsiedztwie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, mostu Świętokrzyskiego i stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Zostało wybudowane nad tunelem Wisłostrady, u zbiegu Wybrzeża Kościuszkowskiego i ul. Zajęczej.
Kolejnym miejscem, które naprawdę warto odwiedzić z dzieckiem w Warszawie jest Planetarium Niebo Kopernika (znajduje się przy Centrum Nauki Kopernik), należące do najnowocześniejszych planetariów w Europie! Można tu zobaczyć filmy o niebie i kosmosie, co na pewno zainteresuje każdego małego odkrywcę. Do planetarium najlepiej zabrać dziecko, które skończyło trzy lata – młodsze może poczuć się przytłoczone dźwiękami oraz ciemnością podczas seansu.
Zobacz noclegi w Warszawie
7. Centrum Nauki Experyment w Gdyni
Centrum Nauki Experyment to wyjątkowe miejsce zarówno dla najmłodszych, jak i starszych odkrywców, gdzie w sposób namacalny można na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa fizyki oraz przyrody. Na zwiedzających czekają interaktywne wystawy, gdzie poprzez zabawę i atrakcyjne zajęcia przyswajają wiedzę.
Centrum Nauki Experyment to pięć wystaw stałych. Hydroświat jest wystawą, na której można poznać działanie śluzy, tamy oraz śruby Archimedesa. Wiedza zdobywana jest w praktyce, gdyż zwiedzający wcielają się w rolę inżynierów i konstruktorów. Drzewo życia natomiast jest galerią, gdzie prezentowane są zjawiska, które zachodzą w przyrodzie. Jej punktem centralnym jest Drzewo Życia, czyli stanowisko będące jednocześnie tarasem widokowym, na którym widzowie na własnej skórze doświadczają trzęsienia ziemi i sprawdzają, w jaki sposób widzą zwierzęta.
Akcja: Człowiek to wystawa, odkrywająca tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu i jego zmysłów. Zwiedzający zmieniają się też w chirurga, przeprowadzającego wirtualną operację. Kolejna wystawa - Niewidoczne siły, przybliża tajniki fizyki. Na interaktywnych stanowiskach prezentowane są takie zjawiska jak dźwięk, elektryczność i magnetyzm. Ostatnia to Wirtualny Świat Wynalazków Leonarda da Vinci. Po wystawie oprowadza sam mistrz. Więc jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby z bliska popatrzeć na niezwykłe wynalazki doby renesansu.
Poszukaj noclegów w Gdyni
Komentarze