Aktualności

Tatry Słowackie to zdecydowanie mniej znana Polakom część Tatr , leżąca w granicach naszych południowych sąsiadów. Tatry Słowackie to wysokie góry, bardziej tajemnicze i dzikie oraz znacznie mniej tłumnie uczęszczane przez turystów.
Tatry stanowią najwyższe wypiętrzenie górskie w całym łuku Karpat . Ze względu na różnice w budowie geologicznej i krajobrazowej, cały ich obszar dzieli się na trzy odrębne części - Tatry Zachodnie, Tatry Wysokie i Tatry Bielskie .
Podczas wypoczynku w górach wędrujemy dolinami, przełęczami oraz specjalnymi szlakami turystycznymi. Cel jest prosty i dla każdego taki sam. Każdy miłośnik Tatr, z pewnością dobrze zna Przełęcz Zawrat, która jest uznawana za jedną z najpopularniejszych w tym paśmie górskim. Na jaki szczyt i w jakie inne, ciekawe miejsca nas zaprowadzi? Dlaczego warto nią przejść? W czym tkwi wyjątkowość tej przełęczy? Odpowiedź na te i inne pytania, wraz z całą garścią ciekawostek w poniższym artykule.
Podczas upalnych dni, a z takimi będziemy mieć do czynienia podczas wakacji, poszukujemy możliwości ochłody. W związku z tym pijemy zimne napoje, jemy lody, wybieramy się nad jeziora lub na basen. W sezonie letnim, szczególnie popularne są akweny, znajdujące się na otwartej przestrzeni. Już wkrótce otwarcie niezwykłego parku wodnego, który znajduje się w parku Julinek - około 30 km od Warszawy.
Kasprowy Wierch to jeden z najbardziej znanych tatrzańskich szczytów w Polsce . Mimo tego, że nie jest ani najwyższy, ani najtrudniejszy do zdobycia, od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kolejnych pokoleń miłośników górskich wędrówek. Znana także pod nazwami Kasprowa Czuba i Stawińska Czuba , góra wznosi się w Tatrach Zachodnich i stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych w całym łańcuchu górskim polskich Tatr.
Wakacje to czas niezwykły z wielu powodów. Każdy chce je spędzić w możliwie najlepszy sposób. Dotyczy to również osób niepełnosprawnych, którzy planują swój wymarzony wypoczynek z najbliższą rodziną lub swoimi opiekunami. W tym wszystkim warto pamiętać, że coraz więcej obiektów noclegowych w Polsce oferuje udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu wakacje będą miłe, przyjemne i wyjątkowe. Gdzie w związku z tym warto się wybrać?
25 czerwca to niezwykle ważna data, przede wszystkim dla uczniów, którzy właśnie tego dnia rozpocznie swój wakacyjny wypoczynek. Potrwa on do 31 sierpnia i wszystko wskazuje na to, że te nieco ponad 2 miesiące będą obfitowały w wiele wspaniałych przeżyć, również związanych z wyjazdami Polaków. Czy w obliczu rosnącej inflacji to będą zupełnie inne wakacje? Postanowiliśmy to sprawdzić!
Na hasło “krzywa wieża” od razu przenosimy się do włoskiej Pizy, gdzie znajduje się słynny zabytek. Jednak wcale nie trzeba jechać do Włoch, by zobaczyć taką niewiarygodną konstrukcję. Polskie krzywe wieże są równie intrygujące!
Wyjazd w góry latem należy do jednej z ulubionych form spędzania wolnego czasu wśród turystów. Dopiero co zakończony długi weekend czerwcowy pokazał nam, że dużym zainteresowaniem cieszyły się Bieszczady. To bez wątpienia region, który jest w stanie zachwycić zawsze i wszędzie. Chyba nie ma takiej osoby, która nie chciałaby rzucić wszystkiego i przyjechać tu, choćby na chwilę. Jeśli masz taki plan, to warto wybrać Sokole Pole. Dlaczego?
Za nami kolejny długi weekend w roku 2022. W związku z tym podsumowań nadszedł czas. Tuż, na tydzień przed rozpoczęciem wakacji, wiele popularnych miejsc w Polsce, cieszyło się naprawdę dużym zainteresowaniem turystów. Które kierunki były najchętniej wybierane przez Polaków i ile średnio zapłaciliśmy podczas długiego weekendu czerwcowego?
Podczas naszego wymarzonego urlopu, co oczywiste, pragniemy zobaczyć jak najwięcej. Jeżeli nie ograniczamy się tylko do jednej miejscowości, to poznajemy najważniejsze i najpopularniejsze miejsca danego regionu. Prawdziwą perełką Podlasia i to już od wielu lat jest Augustów. Czy w związku z tym da się go zwiedzić w jeden dzień? Sprawdźmy!
Morskie Oko to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów jezior w Polsce . Co roku jest głównym celem podróży milionów Polaków , którzy pragną choć raz w życiu stanąć na jego brzegu oraz na własne oczy przekonać się, czy jego sława jest w pełni zasłużona.
Sezon wiosenno-letni niejako prowokuje nas do zorganizowania wypoczynku w najbliższej okolicy. Jedni ruszają nad jeziora, inni odwiedzają klimatyczne miejscowości z zabytkami, a kolejna grupa turystów zamierza odpocząć na łonie przyrody. W przypadku propozycji jednodniowej wycieczki na Lubelszczyźnie, którą mamy przyjemność przedstawić, z powodzeniem można połączyć wszystkie trzy.
Podczas urlopu w Tatrach, chętnie zdobywamy te najwyższe, jak i nieco niższe szczyty. Katalog gór, których nie wypada nie zdobyć jest tu obfity, ale czołowe miejsce w tym zestawieniu na pewno zajmuje Giewont, który jest zaliczany do jednego z najpopularniejszych szczytów w Tatrach. W czym tkwi wyjątkowość Giewontu? Jak się na niego dostać? Dlaczego jest określany mianem Śpiącego Rycerza? Jak wygląda historia słynnego metalowego krzyża, który znajduje się na samym wierzchołku? Odpowiedź na te i inne pytania w poniższym artykule.
Urlop w górach to wiele możliwości, miło spędzony czas, jak i niespodziewane sytuacje, które mogą pojawić się podczas wyprawy w wyższe partie gór. Wystarczy chwila nieuwagi podczas wędrówki po stromych szlakach, zmienna pogoda lub pojawienie się dzikich zwierząt, które żyją w górach, by doszło do wypadku. W takiej sytuacji bardzo często konieczna jest interwencja ratowników górskich. Czy już niedługo akcje ratunkowe będą płatne?
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi wiele możliwości spędzania wolnego czasu. To oczywiste, że najchętniej będziemy wypoczywać nad wodą. Tu bezapelacyjnie królują miejscowości nadmorskie i jeziora. Są jednak pewne sposoby, które pozwolą połączyć jedną i drugą formę spędzania urlop. Wystarczy wybrać się do Kartuz, w których znajduje się Dom Podcieniowy Bohema, który mamy przyjemność zaprezentować w tym artykule.
Wędrówki po tatrzańskich dolinach należy z powodzeniem zaliczyć do ulubionej formy spędzania wolnego czasu w Tatrach wśród Polaków. Do najchętniej wybieranych tras po dolinach w tym popularnym regionie górskim, należy zaliczyć Dolinę Kościeliską, Chochołowską, Strążyską i Pięciu Stawów Polskich. I to właśnie tej ostatniej, pragniemy poświęcić nieco więcej uwagi w poniższym artykule.
O wyjątkowości województwa śląskiego chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Chętnie wypoczywamy tu o każdej porze roku, jednak to właśnie latem, tutejsze miejscowości i atrakcje przyciągają liczne grupy turystów z całej Polski. Każdy, kto pragnie poznać Śląsk, będzie miał ułatwione zadanie - w ramach akcji “Promocyjne Lato 2022 w Śląskim” turyści będą mogli skorzystać z bezpłatnych atrakcji.
Poszukujesz nieodkrytego miejsca, w którym swój urlop spędzisz naprawdę wyjątkowo? Podlasie w tym przypadku będzie idealnym wyborem. Planując lepsze poznanie wyjątkowych miejsc w tym województwie, warto byś nieco lepiej poznał propozycje “baz wypadowych”, które umożliwią Ci zobaczenie wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze. Gdzie się wybrać i gdzie zatrzymać?
Każdy, kto do tej pory planował swój wypoczynek - tuż przy naszej wschodniej granicy, miał utrudniony wybór, z tego powodu, że w na obszarze przygranicznych miejscowości obowiązywał stan wyjątkowy, w związku z napiętą sytuacją na granicy Polski i Białorusi. Od dnia 1 lipca 2022 czekają nas ważne zmiany na tych terenach. Co dokładnie się zmieni?

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!