Zadzwoń, aby zarezerwować nocleg:
poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00
Filtry
Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
Puławy położone są w województwie lubelskim, nad Małopolskim Przełomem Wisły. W sąsiedztwie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Miasto jest częścią trójkąta turystycznego Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów. Choć Puławy nie są miastem turystycznym, warto je odwiedzić, np. spędzając urlop w pobliskim Kazimierzu Dolnym czy Nałęczowie.
Na największą uwagę zasługuje Park Czartoryskich oraz budynki znajdujące się na jego terenie czy też przylegające do niego: Pałac Książąt Czartoryskich, Pałac Marynki, Dom Gotycki czy Świątynia Sybilli.
Latem skorzystać możemy także z oferty Parku Wodnego MOSiR, gdzie znajduje się kompleks basenów. Zimą natomiast pojeździmy na nartach czy snowboardzie na jednym z okolicznych stoków narciarskich: w Kazimierzu Dolnym, Parchatce czy Rąblowie.
W Puławach jest wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Najbardziej okazały jest Pałac Książąt Czartoryskich, wzniesiony pierwotnie przez Lubomirskich. Umiejscowiony w Parku Czartoryskich. Obecnie w pałacu znajduje się m.in. Muzeum Czartoryskich.
Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest Pałac Marynki. Mieści się również w Parku Czartoryskich i jest to klasycystyczny pałac pochodzący z końca XVIII wieku.
Innym obiektem, który budzi ciekawość turystów jest brama rzymska będąca elementem kompleksu pałacowo-parkowego w Puławach. Została wzniesiona na początku XIX wieku w 1829 roku na wzór Łuku Triumfalnego Tytusa w Rzymie. Stanowi charakterystyczny element zabudowań parku i jedną z atrakcji turystycznych miasta. Warto podkreślić fakt, że brama została wybudowana jako romantyczna ruina - posiada ubytki muru, które to celowo nie są uzupełniane.
Dość charakterystycznym obiektem w Puławskim Parku Czartoryskich jest Dom Gotycki, gdzie obecnie znajduje się filia Muzeum Regionalnego w Puławach, prowadzonego przez PTTK. Kiedyś znajdowała się tam galeria malarstwa europejskiego. Można tu było podziwiać tak wybitne dzieła, jak: "Dama z łasiczką", "Pejzaż z Miłosiernym Samarytaninem" czy też "Autoportret".
Świątynia Sybilli znajduje się w okolicy parku angielskiego otaczającego Pałac Czartoryskich i jest niewątpliwie jego ozdobą. Powstanie budowli datowane jest na lata 1798-1801, a jej projektem zajął się Aignera. Świątynia wzorowana jest na świątyni Westy w Tivoli pod Rzymem. Świątynia Sybilli jest pierwszym w Polsce muzeum, które założone zostało z inicjatywy Izabeli Czartoryskiej. Nad wejściem do świątyni widnieje napis "Przeszłość-Przyszłości". Obiekt przed laty używany był przez księżną Czartoryską jako magazyn pamiątek rodzinnych Sieniawskich, Lubomirskich i Czartoryskich. Obecnie w jej wnętrzu znowu zorganizowane jest muzeum.
Puławy nie są typowo turystycznym miastem. Nie posiadają rozbudowanej bazy noclegowej i licznych atrakcji. Najciekawszym miejscem w mieście jest Park Czartoryskich oraz zabytkowe obiekty umiejscowione na jego terenie. Zwiedzimy wszystko jednego dnia. Jednak w niewielkiej odległości od Puław znajduje się Kazimierz Dolny, gdzie na turystów czeka cały szereg atrakcji. Z Puław mamy także blisko do Nałęczowa czy Lublina.
Decydując się na wyjazd do Puław, warto zwiedzić wtedy także inne, sąsiednie miejscowości i zaplanować dłuższy pobyt.
Zwiedzenie Puław i okolic możemy zrealizować o każdej porze roku. Latem oprócz spaceru po Parku Czartoryskich, warto wybrać się także do Mariny Puławy. Jest to nowoczesna przystań jachtowa, znajdująca się nad Wisłą. Przepiękny bulwar, dużo miejsca do wypoczynku dla mieszkańców i turystów to tylko niektóre atuty tego miejsca. W okresie letnim odbywają się tutaj również liczne koncerty, festiwale, czy imprezy tematyczne. W Puławach znajduje się również Park Wodny MOSiR z kompleksem basenów odkrytych.
Oprócz tego warto także przyjrzeć się ofertom takich miejsc jak Magiczne Ogrody, parki linowe czy Muzeum Nietypowych Rowerów.
Zimą natomiast, będąc w Puławach, możemy skorzystać z oferty jednego z trzech okolicznych stoków narciarskich.
Jeśli podczas pobytu w Puławach pogoda spłata nam figla, możemy zdecydować się na zwiedzenie Muzeum Czartoryskich. Zobaczymy tam wspaniałe pałacowe wnętrza oraz niezwykłej klasy pamiątki związane z historią Polski m.in. militaria, wśród których podziwiać można zbroję husarską czy szablę króla Stanisława Leszczyńskiego. W salach ekspozycyjnych puławskiego muzeum prezentowane są również pamiątki zgromadzone przez wnuka księżnej, Władysława Czartoryskiego.
Baza noclegowa w Puławach nie jest zbyt rozbudowana, gdyż nie jest to miasto typowo turystyczne. Nocleg znajdziemy w jednym z hoteli lub jednej z nielicznych, kwaterze prywatnej.
Największą popularnością cieszą się miejsca noclegowe w hotelach. Rodziny z dziećmi natomiast bardzo często pytają o pokoje i kwatery prywatne, ze względu na bardziej atrakcyjną ceną oraz udogodnienia, np. zagwarantowane miejsce parkingowe czy plac zabaw.
Oprócz tego na bazę noclegową Puław składają się również agroturystyki, campingi, hostele, internaty i schroniska, hotele pracownicze oraz pensjonaty.
Więcej ofert noclegowych, z różnych kategorii znajdziemy w pobliskim Kazimierzu Dolnym.
Cena za nocleg w Puławach zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 90 zł. Jednak średnia cena noclegu w Puławach wynosi 175 zł.
Warto pamiętać także o tym, że ceny noclegów są ustalane indywidualnie przez właścicieli poszczególnych obiektów. W niektórych obiektach może być np. wyższy cennik weekendowy, wtedy też ceny noclegów mogą być droższe.
Turyści szukając noclegu w Puławach zwracają uwagę na kilka udogodnień: dostęp do łazienki, telewizor w pokoju, zagwarantowane miejsce parkingowe oraz dostęp do internetu.
Ważnym aspektem dla wielu turystów jest także możliwość korzystania z kuchni oraz akceptacja kart płatniczych.
Popularne w Puławach
Puławy
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj sięJeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta