The Center Apartments Rzeszów
- Free
-
Wysoka jakość, dobra cena
-
Bezpłatne anulowanie
-
Brak przedpłaty
Filtry
Nie znalazłeś nic dla siebie? Nic straconego.
W Rzeszowie jest jeszcze 9 obiektów.
Zapytaj o nocleg gospodarza!
Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
Rzeszów to największe miasto w południowo-wschodniej części Polski i jednocześnie stolica województwa podkarpackiego. Miasto stanowi centrum ekonomiczne, akademickie, kulturalne i rekreacyjne całego regionu. Dodatkowo znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej pod względem liczby studentów. Rzeszów jest niezwykle ceniony przez ludzi młodych i to właśnie oni stanowią największy procent liczby mieszkańców.
Turyści przybywają tutaj o każdej porze roku, ze względu na liczne atrakcje oraz ciekawe muzea. Dużą popularnością cieszy się Starówka wraz z przestronnym rynkiem i reprezentacyjnym budynkiem ratusza.
Będąc w Rzeszowie, warto udać się na Stare Miasto. Punkt centralny starówki stanowi rynek, na którym znajduje się studnia pochodząca z XVII wieku. Dookoła wznoszą się piękne kamienice, które przez lata uległy licznym przebudowom. Na wyjątkową uwagę zasługuje kamienica znajdująca się pod numerem 19, w jej podziemiach odkryto fragmenty ceglano-kamiennych murów oraz ostrołukowych gotyckich nadproży. Najokazalszą budowlą na terenie rynku jest powstały prawdopodobnie w 1591 roku ratusz. Jego podziemia kryją pięknie sklepione, zabytkowe piwnice, a w jednej z nich znajdziemy słynną Galerię pod Ratuszem.
Dużą popularnością wśród turystów cieszy się także podziemna trasa turystyczna. Jej długość wynosi 369 metrów i przebiega głównie pod kamienicami i płytą rynku. W czasie spaceru można podziwiać relikty średniowiecznych murów, ślady pożarów, a także pozostałości żelaznych krat i zawiasów. W sezonie od 1 maja do 30 września, podziemia możemy zwierzać od wtorku do piątku w godzinach: 10:00 – 19:00 oraz w weekendy i święta od 11:00 do 18:00.
Rzeszów wśród swoich zabytków ma również monumentalny zamek, otoczony murem obronnym z bastionami. Budowa zamku rozpoczęła się pod koniec XVI wieku z inicjatywy Mikołaja Spytka Ligęzy. U jego podnóży znajduje się multimedialna fontanna, która przyciąga turystów chcących podziwiać odbywające się w tym miejscu niezwykłe pokazy multimedialne.
Kiedy podczas zwiedzania Rzeszowa niespodziewanie zacznie padać deszcz, warto wówczas przenieść się z otwartych przestrzeni do licznych muzeów. Kilka z nich cieszy się naprawdę dużą popularnością, np. Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli. Wśród bogatych zbiorów muzealnych podziwiać możemy dawne sprzęty rolnicze, a także damskie i męskie stroje ludowe Lasowiaków, Rzeszowiaków i Pogórzan. Do cenniejszych należy tutejszy zbiór instrumentów ludowych, najczęściej drewnianych i wykonywanych własnoręcznie przez wiejskich muzykantów. Muzeum możemy zwiedzać od wtorku do czwartku w godzinach: 9:00 -15:30, w piątki od 10:00 do 17:30 praz w niedziele od 10:00 do 16:00.
Dużym zainteresowaniem cieszy się Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy. Muzeum jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku. Wśród dorosłych wywoła z pewnością wiele emocji i wspomnień. Na kolekcje składają się oryginalne lalki z filmów: „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, „Mały pingwin Pik-Pok”, „Plastusiowy pamiętnik”, „Jacek i Agatka” i wiele innych. W okresie wakacji i ferii muzeum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 – 17:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00.
Nie można oczywiście pominąć Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. W czterech salach prezentowane są dzieje miasta i regionu, a także najważniejsze wydarzenia w jego historii. Cała ekspozycja stała nosi nazwę „Sześć wieków Rzeszowa”.
Będąc w Rzeszowie, koniecznie trzeba spróbować dań z regionalnej kuchni podkarpackiej. Jednym z nich są proziaki. Rodzaj placuszków, które przyrządzane są z mąki, kwaśnej śmietany, sody i soli. Najlepiej smakują na ciepło z odrobiną masła. Turyści cenią sobie również żurek po rzeszowsku, który w tym regionie jest właściwie postny, podawany z grzybami i niekiedy z puree ziemniaczanym. Warte uwagi są również rosolisy, likiery, których można spróbować tylko w tej części Polski. Produkowane w Łańcucie, występują w trzech smakach: różanym, kawowym i ziołowym.
Wśród turystów, odwiedzających Rzeszów największą popularnością cieszą się obiekty z kategorii hotele i agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również dogodna lokalizacja, najlepiej bliskie sąsiedztwo z centrum miasta.
Obiekty z kategorii agroturystyka zyskują coraz większą popularność i wybierane są przez turystów, którym zależy na odpoczynku i po całym dniu zwiedzania chcą spędzić wieczór w ciszy z dala od miejskiego zgiełku.
Ceny noclegów w Rzeszowie zależą głównie od standardu oraz lokalizacji danego obiektu. Najkorzystniej zatrzymać się w hostelu, wówczas cena za nocleg może wynieść od 30 zł. Szukając noclegu w Rzeszowie, warto wziąć także pod uwagę fakt, że właściciele obiektów indywidualnie ustalają cennik, dlatego za nocleg w weekend możemy zapłacić o 103% więcej niż w dni powszednie. Średni koszt noclegu to 86 zł.
Poszukując noclegu w Rzeszowie, turyści najczęściej wybierają obiekty, które gwarantują dostęp do prywatnej łazienki oraz miejsce parkingowe pozwalające na bezpieczne pozostawienie samochodu. Chcą mieć także telewizor i internet. Dostęp do kuchni lub bliskie sąsiedztwo miejsca, w którym można dobrze zjeść to jedno z najczęściej poszukiwanych udogodnień podczas wybierania miejsca noclegowego.
Popularne w Rzeszowie
Rzeszów
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj sięJeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta