Cerkiew św. Dymitra w Boguszy w województwie małopolskim wzniesiono w 1856 roku w miejscu poprzedniej. Jest to cerkiew łemkowska, trójdzielna, orientowana o konstrukcji zrębowej. Teren wokół niej ogrodzony jest kamiennym murem, a obok świątyni stoi nowa dzwonnica wykonana z drewna. Aktualnie obiekt jest użytkowany jako kościół parafialny pw. św. Antoniego Padewskiego i znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim.
Wewnątrz świątyni zobaczymy m.in.: ikonę św. Michała Archanioła z 1873 r., ikonę św. Mikołaja z XVII wieku, fragment Ikonostasu pierwotnego z 1630 r., dwa feretrony barokowe oraz feretron neogotycki z obrazami Trójcy Świętej i Zmartwychwstałego Pana Jezusa. Znajdują się tam również organy piszczałkowe siedmiogłosowe.
Jeśli zastanawiacie się, gdzie dokładnie położona jest Bogusza, spójrzcie na naszą mapkę. To niewielka wieś w Beskidzie Niskim, w dolinie potoku Królówka, w Górach Grybowskich. Skupiona jest wzdłuż drogi wiodącej z Nowego Sącza i Kamionki Wielkiej do Florynki, a dalej do Grybowa.
Zobacz również: 10 najpiękniejszych cerkwi w Polsce