Ciekawe trasy rowerowe w Pieninach
Lato to najlepszy czas na podróże rowerowe. W Polsce nie brakuje ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas takiej wyprawy. Jeśli jednak zastanawiacie się gdzie pojechać na wycieczkę - polecamy malownicze Pieniny!
Dlaczego właśnie Pieniny warto zaznaczyć na mapie ciekawych tras rowerowych? Kto choć raz je odwiedził, na pewno zna odpowiedź na to pytanie. Pieniny uznawane są za najpiękniejsze i najbardziej malownicze pasma górskie w naszym kraju. Dunajec dzieli je na trzy części: Małe Pieniny, znajdujące się pomiędzy rzeką a przełęczą Rozdziele, Pieniny Spiskie, pomiędzy Dursztynem a Niedzicą oraz Pieniny Właściwe zlokalizowane pomiędzy Czorsztynem a Szczawnicą.
Latem warto wybrać się na dłuższą wędrówkę! Zobacz najciekawsze oferty noclegowe w polskich górach, wejdź: Noclegi w górach
Latem ten łańcuch górski jest często wybierany przez osoby, które uprawiają turystkę pieszą. Jednak my zachęcamy do odkrywania Pienin na rowerze!
Trasy rowerowe w Pieninach
Pieniny to idealne miejsce na wycieczkę zarówno dla doświadczonych, jak też początkujących rowerzystów. Warto spróbować swoich sił na tutejszych trasach rowerowych, prowadzących przez strome zbocza oraz malownicze łąki i lasy. Do przyjazdu w Pieniny zachęca również dobra infrastruktura turystyczna. W okolicznych wioskach i miasteczkach znaleźć można nie tylko bogatą ofertę noclegową, ale także gastronomiczną.
Pasjonatom rowerowych podróży proponujemy wycieczkę z Krościenka nad Dunajcem na zamek w Czorsztynie. Trasa rowerowa liczy 11 kilometrów - rowerzyści natkną się tutaj na kilka mniejszych podjazdów. Warto jednak podjąć ten wysiłek, bo widoki są naprawdę niezapomniane! Za punkt startowy można obrać rynek w Krościenku, skąd trzeba kierować się na Nowy Targ, a w miejscowości Krośnica skręcić do Sromowiec. Później szlak będzie prowadził już prosto do Czorsztyna. Jeżeli wycieczkę ma zakończyć zwiedzanie zamku, trzeba pamiętać, że rowery należy zostawić przy kasach Pienińskiego Parku Narodowego!
Zobacz oferty noclegowe w miejscowościach na trasie, wejdź:
Noclegi w Czorsztynie
Noclegi w Krościenku nad Dunajcem
Noclegi w Sromowcach Niżnych
Noclegi w Sromowcach Wyżnych
Zamek w Czorsztynie, a właściwie jego ruiny, to jedna z atrakcji regionu. Była to średniowieczna twierdza usytuowana na górskim zboczu, skąd rozciąga się wspaniały widok na Jezioro Czorsztyńskie. Obecnie w jej piwnicach znajduje się ekspozycja muzealna dotycząca historii miejscowości.
Kolejną trasą, którą trzeba trzeba pokonać w Pieninach jest szlak prowadzący z Krościenka przez Szczawnicę, Czerwony Klasztor, Sromowce Niżne aż do schroniska "Trzy Korony". Do pokonania jest 17 kilometrów głównie trasy asfaltowej, ale na Drodze Pienińskiej leży nawierzchnia szutrowa. Warto wybrać tę trasę, ponieważ podczas wycieczki napotkamy prawie wszystko co warto zobaczyć w Pieninach - w tym malowniczy przełom Dunajca. Po dotarciu na miejsce można zostawić rowery w schronisku i już na piechotę dotrzeć na Trzy Korony.
Zarezerwuj nocleg w Szczawnicy już dzisiaj! Wejdź i zobacz oferty obiektów noclegowych w mieście: Noclegi w Szczawnicy
Osoby szukające innych ciekawych tras rowerowych mogą spróbować przejażdżki 35 kilometrową pętlą krościeńską. Trasa zaczyna się i kończy w Krościenku nad Dunajcem. Z rynku najlepiej jechać w stronę Szczawnicy Dolnej. Po przekroczeniu rowerowo-pieszego przejścia granicznego ze Słowacją trzeba wjechać na Drogę Pienińską, która prowadzi przełomem Dunajca, aż do miejscowości Czerwony Klasztor. Ze Słowacji trasa prowadzi z powrotem do Sromowiec Wyżnych, gdzie przy przystani flisackiej zaczyna się drugi podjazd. Na rozstaju dróg trzeba jechać prosto do Krośnicy, skąd już blisko do końca podróży w Krościenku.
Po tak wyczerpującym dniu warto mieć sprawdzony nocleg! Zobacz najlepsze oferty noclegowe w Krościenku, wejdź:
Domek "Fafik" oraz pokoje gościnne
Pokoje Gościnne w Krościenku n/Dunajcem
Zajazd Sokolica
Planując każdą wycieczkę rowerową nie można zapominać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa – koniecznością jest zakładanie kasków rowerowych i ochraniaczy.
Komentarze (1)