Co robić nad morzem gdy pada deszcz?

Co robić nad morzem gdy pada deszcz?

Od dawna szykowaliście się do wyjazdu nad morze całą rodziną. Wszystkie rzeczy spakowane, rozkład zwiedzania dopracowany, czas na opalanie wciśnięty w grafik, a plan każdego dnia dopięty na ostatni guzik. Płuca gotowe do pompowania piłek i rękawków, na głowie słomiany kapelusz, a pod pachą koc, parawan i krem z filtrem. Wszystko gotowe… tylko że przez cały tydzień ma padać! Co zrobić w sytuacji, gdy pogoda postanowiła spłatać na figla w ostatniej chwili? Na pewno nie powinniśmy się poddawać. Odrobina deszczu i zachmurzone niebo wcale nie muszą oznaczać pożegnania się z dobrą zabawą! Oto kilka pomysłów na to, co robić nad morzem gdy pada deszcz.

Chociaż wczasy nad morzem kojarzą się z opalaniem, lodami i wodnym szaleństwem, to na pewno nie wszystko, co oferuje nam wybrzeże. W końcu wiele osób decyduje się na podróż nad morze poza sezonem wiosną lub jesienią. Przy odpowiednim nastawieniu oraz z planem awaryjnym niepogoda nie będzie żadnym problemem. Wystarczy wiedzieć co robić w takiej sytuacji.


Co robić nad morzem, gdy nie ma słońca? Aktywnie wypoczywaj!


Bez słonecznej pogody też się da. Naprawdę! Ubierzmy się ciepło, miejmy w zasięgu ręki parasolkę i nie poddawajmy się. Wypoczynek nad morzem to przede wszystkim świetna okazja, aby korzystać ze świeżego i czystego powietrza bogatego w jod. Spacer po pustej plaży na pewno będzie ciekawym rozwiązaniem. Dzięki temu możemy mieć okazję spojrzeć na nasze wybrzeże w zupełnie inny sposób. Przy okazji podczas spaceru po plaży wraz z dziećmi możemy zająć się poszukiwaniem muszelek oraz bursztynów. Brak tłumu turystów daje ku temu świetną okazję. 

 

Jeżeli naszym przeciwnikiem w czasie urlopu nad morzem jest brak słońca i upałów lub jedynie przelotna mżawka możemy wsiąść na rower. Na polskim wybrzeżu znajdziemy wiele interesujących tras, które zabiorą nas w ciekawe miejsca. Wyjątkowe widoki zagwarantuje nam między innymi trasa łącząca Władysławowo z Helem. Malowniczo prezentuje się także odcinek Puck-Gdynia, na którym znajdziemy zabytkowy neogotycki pałac rodziny von Below oraz rezerwat przyrody Beka z pozostałościami wsi rybackiej zwanej kaszubską Atlantydą. Ciekawie przedstawia się także trasa łącząca Łebę z Rowami – przebiegająca przez tereny Słowińskiego Parku Narodowego. Decydując się na urlop nad morzem, nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem interesujących szlaków rowerowych. Niezależnie od tego gdzie się zatrzymamy, czekają tam na nas szlaki biegnące brzegiem morza oraz takie zabierające nas w ciekawe zakątki, o których mogliśmy nigdy nie słyszeć. 



Jeżeli deszczowy dzień nad morzem odciął nas od wypoczynku na plaży, nie powinniśmy się załamywać. W ten sposób naszą uwagę w całości możemy skupić na innym elemencie nadmorskiego urlopu. Co takiego możemy robić, gdy pada? Możemy wyruszyć na odkrywanie wyjątkowych miejsc w okolicy. W wielu nadmorskich miejscowościach poza plażą i parkami rozrywki czekają na nas również interesujące zabytki, pozostałości po dawnych mieszkańcach oraz interesujące historie i legendy. Pochmurne dni możemy poświęcić przede wszystkim na lepsze poznanie okolicy, w której zdecydowaliśmy się wypoczywać. W ten sposób na pewno damy się zaskoczyć. Czy znaliście legendę związaną z ruinami kościoła w Trzęsaczu? Słyszeliście o kurhanach i szczątkach z epoki żelaza odkrytych koło Lubiatowa? Czy może o moście w Sztutowie, przez który przejeżdżali pewni czterej pancerni wraz z psem? 


Niepogoda nad morzem, jak uratować wakacje?

 

Nawet jeżeli podczas naszych wakacji nad morzem zacznie padać, nie musimy rezygnować ze wszystkich atrakcji, na jakie liczyliśmy. Co prawda nie będziemy mogli się opalać, a zabawy w wodzie muszą poczekać, ale zawsze możemy wypłynąć w rejs statkiem lub tramwajem wodnym po Bałtyku, nadmorskich jeziorach czy Wiśle. Na taki statek możemy wskoczyć w wielu miejscach, między innymi w Gdańsku, Ustce, Międzyzdrojach, Darłowie, Łebie czy Krynicy Morskiej.


Z czym może kojarzyć się wybrzeże? Oczywiście, że z latarniami morskimi! Dlaczego więc nie wyruszyć na wycieczkę do jednej z nich, wspiąć się na górę i podziwiać okoliczne widoki? Może nie będą one tak zachwycające, jak w czasie słonecznych dni, jednak i tak naprawdę warto zobaczyć okolicę z takiej perspektywy! Poza tym, gdy pogoda nad morzem dopisuje, na wycieczkę do latarni może zabraknąć nam czasu! Nad Bałtykiem znajdziemy wiele ciekawych obiektów tego typu, o czym świadczy popularny Szlak Latarni Morskich.



Wybierając się na wakacje nad morzem, oczekiwaliśmy jednak przede wszystkim wodnego szaleństwa. Żadna latarnia morska, rower czy rezerwat przyrody nie zastąpi nam pluskania, pływania i wodnych wygłupów całą rodziną. W takim przypadku możemy poszukać w okolicy aquaparku. Na polskim wybrzeżu znajdziemy kilka bardzo atrakcyjnych obiektów, gdzie czekają na nas zjeżdżalnie, brodziki, jacuzzi, sauny i dużo dobrej zabawy. W niektórych przypadkach możemy liczyć także na możliwość stanięcia oko w oko z rekinem! 


Co robić nad morzem, gdy nie ma pogody? 


Przede wszystkim nie panikować. Zachować spokój i na pewno nie tracić pozytywnego nastawienia.  Przed nami nadal wiele okazji do relaksu i miło spędzonego czasu. Co powinniśmy zrobić, wybierając się nad morzem? Poza dobieraniem stroju kąpielowego i kremu z filtrem powinniśmy przede wszystkim sprawdzić, jakie atrakcje znajdziemy w pobliżu naszego miejsca noclegowego. Warto zrobić to nie tylko w obawie przed kaprysami pogody, ale by móc znacznie urozmaicić swój urlop. Na polskim wybrzeżu znajdziemy wiele naprawdę interesujących miejsc, które warto odwiedzić niezależnie od pogody! 


Co możemy robić w Świnoujściu i okolicach gdy pada?

W Świnoujściu możemy odwiedzić Zachodni Fort Artyleryjski wraz z Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, gdzie zobaczymy wystawy broni, mundurów oraz zdjęć z czasów wojny, a także zwiedzimy ciekawy kompleks. W mieście warto zajrzeć także do Muzeum Rybołówstwa Morskiego podzielony na dział przyrodniczy, morski i historyczny. Największą atrakcją czekającą na nas w mieście będzie jednak wizyta w podziemnym mieście Woliny. Podczas urlopu w Międzyzdrojach powinniśmy odwiedzić zachwycający Bałtycki Park Miniatur oraz udać się z wizytą do nowopowstałego Oceanarium

 

Atrakcje w okolicy Rewala na niepogodę


W okolicach Rewala niepogoda nie będzie miała najmniejszych szans, aby zepsuć nam dobrą zabawę. Na wybrzeżu rewalskim możemy spędzić czas wolny w Parku Wieloryba, gdzie główną atrakcję stanowi kolekcja replik stworzeń morskich naturalnych rozmiarów. Jeżeli nie przeszkodzi nam intensywna ulewa, będziemy mogli udać się na spacer po Parku Miniatur Latarni Morskich. Warto udać się także na wycieczkę zabytkową ciuchcią wąskotorową. Natomiast w okolicznym Trzęsaczu interesującą atrakcją jest Multimedialne Muzeum na Klifie.

 

 

 

Co robić w Kołobrzegu gdy pada? 


Klimatyczny Kołobrzeg w niepogodę oferuje nam między innymi imponującą latarnię morską z pięknymi widokiem oraz Muzeum Oręża Polskiego przedstawiające historie i rozwój polskich militariów od czasów średniowiecza po współczesność. Najmłodszych zachwyci natomiast wizyta w Ukrytej Krainie – bajkowym interaktywnym centrum rozrywki, w którym z różdżką w dłoni będą mogli odkrywać tajemnice świata. Interesującą propozycją dla najmłodszych może być także wizyta w Mieście Myszy.


Łeba na niepogodę  co robić gdy zabraknie słońca? 


W klimatycznej i atrakcyjnej Łebie brak słońca nie powinien być problem. W popularnej miejscowości będziemy mogli odwiedzić między innymi interesujące Fokarium, Muzeum Figur Woskowych oraz odwiedzić Park Dinozaurów, gdzie czekają na nas olbrzymie prehistoryczne gady oraz moc atrakcji. W okolicy warto odwiedzić także Skansen Wsi Słoweńskiej przedstawiający historię oraz kulturę regionu. Osoby ciekawe podwodnego świata mogą udać się do okolicznego Sarbska, gdzie czeka SeaPark z fokarium oraz oceanarium prehistorycznym 3D.

 


Trójmiasto bez słońca? Co robić gdy pogoda nie dopisuje? 


W Trójmieście także nie będziemy musieli obawiać się niepogody. W Gdyni możemy spędzić czas w Akwarium Morskim, gdzie czeka na nas około 1,5 tysiąca podwodnych organizmów. Warto udać się także Muzeum Marynarki Wojennej lub spędzić cały dzień w Centrum Nauki Experyment. W Sopocie deszczowy dzień uratuje nam wizyta w Muzeum Sopotu i Muzeum Figur Woskowych,  zabawa w Aquaparku oraz spacer po Skansenie Archeologicznym. Co natomiast oferuje Gdańsk? Tutaj warto urozmaicić sobie dzień zwiedzaniem Ośrodka Kultury Morskiej oraz Muzeum Bursztynu. 

 

Co robić nad morzem gdy pada deszcz? 


Przede wszystkim pamiętać, że podczas urlopu najważniejszy jest czas spędzony z bliskimi, relaks oraz dobra zabawa. Wszystko to znajdziemy nad polski morzem niezależnie od pogody, dlatego przed wyruszeniem w drogę powinniśmy się dobrze rozejrzeć. Niepogoda, deszcz i zachmurzone niebo nie powinny być przeszkodą, gdy mamy dobry plan i pozytywne nastawienie! 


Następny artykuł Szlak Zamków Gotyckich -...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!