Co warto mieć w wakacyjnej apteczce?
Wakacje to czas beztroski i relaksu. Zdarza się jednak, że letni wypoczynek psuje ból brzucha, biegunka czy oparzenie słoneczne. Aby złagodzić dolegliwości, warto zabrać ze sobą odpowiednio wyposażoną apteczkę. Jakie środki spakować, aby spokojnie i bezpiecznie odpoczywać? Artykuł powstał, dzięki współpracy reklamowej z DrMaxPL.
Wakacyjny wyjazd – jak się przygotować?
Dobrze wyposażona apteczka pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek, które mogą zdarzyć się na urlopie. Skład wakacyjnej apteczki należy dostosować do miejsca, gdzie zamierzamy spędzić urlop, a także potrzeb konkretnej osoby. Inne artykuły przydadzą się turyście, który zamierza zdobywać szczyty, inne emerytowi, który wyjeżdża do sanatorium. Wyjazd za granicę również wymaga innego przygotowania. Oprócz lekarstw należy zadbać o ubezpieczenie zdrowotne, a także sprawdzić, czy w kraju, do którego jedziemy, nie są potrzebne dodatkowe szczepienia. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie, gdzie znajduje się najbliższy gabinet lekarski oraz szpital. Warto być przygotowanym na każdą okoliczność, ponieważ nigdy nie wiadomo, jakie niespodzianki szykuje los.
Co powinno znaleźć się w wakacyjnej apteczce?
Wyjeżdżając na wakacje, należy zabrać ze sobą leki, które są przyjmowane stale. W przypadku, gdy nie mamy odpowiedniego zapasu, należy poprosić lekarza o receptę. Oprócz nich, w apteczce powinny znaleźć się m.in.
-
Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, np. paracetamol lub ibuprofen,
-
Leki łagodzące objawy przeziębienia,
-
Plastry, bandaże i środki do dezynfekcji,
-
Preparaty na komary i kleszcze,
-
Kremy łagodzące skutki nadmiernego opalania.
W wakacje wiele osób cierpi na biegunkę. Dolegliwość jest najczęściej wynikiem zatrucia pokarmowego i potrafi popsuć najbardziej atrakcyjny wyjazd. Aby szybko dojść do siebie, warto zaopatrzyć się w środki łagodzące problemy z układem pokarmowym. Przydadzą się leki rozkurczowe, a także typowe leki na biegunkę, hamujące perystaltykę jelit. Bardzo pomocne są probiotyki oraz elektrolity, które zapobiegają odwodnieniu oraz redukują zmęczenie po częstych wypróżnieniach. Do apteczki warto również zapakować termometr, nożyczki oraz żel antybakteryjny do rąk. Przyda się w przypadku, gdy w pobliżu nie będzie wody. Warto pamiętać, aby na wakacje zabrać leki w małych opakowaniach, a przed zapakowaniem sprawdzić, jaki mają termin ważności. Ważne, aby lekarstwa były przechowywane w odpowiednich warunkach, zgodnie z zaleceniami producenta.
Wiele osób pakując się na wakacje, zapomina o podstawowym zestawie leków i potrzebnych preparatach. To duży błąd, bo brak kremu do opalania czy leku na biegunkę może zepsuć radość z wypoczynku. Lepiej zapakować najpotrzebniejsze środki i mieć pewność, że w razie problemów można szybko z nich skorzystać.
Komentarze