Długi weekend sierpniowy 2013

Długi weekend sierpniowy 2013

Chociaż wakacje są już w pełni, to jednak nie wszyscy mogą cieszyć się wolnym czasem. Okazją do tego będzie zbliżający się długi weekend sierpniowy, który potrwa aż cztery dni! Podpowiadamy jakie miejsca warto wziąć pod uwagę planując weekendową wyprawę.

Najbliższy długi weekend rozpocznie się 15, który w tym roku przypada w czwartek, i potrwa do niedzieli 18 sierpnia. Wielu Polaków czekają aż cztery dni wolnego! Warto więc na weekend sierpniowy zaplanować wyjazd i znaleźć ciekawe miejsca do zwiedzania. Jeśli zastanawiacie się gdzie warto pojechać w Polsce, proponujemy zwiedzanie Sudetów, poznawanie przyrody w Białowieży albo spływ malowniczą rzeką Krutynią.

 

Weekend sierpniowy w Sudetach


Do ciekawych miejsc do zwiedzania na pewno należą Sudety. Spragnieni pięknych widoków turyści znajdą tu nie tylko malownicze krajobrazy i bogatą przyrodę, ale również 3,5 tysiąca kilometrów tras turystycznych! Nadchodzący weekend sierpniowy warto spędzić właśnie w tym regionie!

Zobacz też oferty noclegowe w regionie, wejdź: Noclegi w Sudetach

Jeśli cieszycie się dobrą kondycją proponujemy zdobycie Śnieżki. Jest to najwyższy szczyt w Sudetach, wznoszący się na wysokość 1602 m n.p.m. Marsz na sam szczyt jest forsowny, jednak widok, który się z niego roztacza zdecydowanie zasługuje na odrobinę wysiłku. Przed wyprawą warto wziąć pod uwagę pogodę - na Śnieżce biały puch leży od października do maja, często występują huraganowe wiatry i zamglenia.

Wejście na Śnieżkę to propozycja dla wytrawnych wspinaczy. Jednak mniej zaawansowanym turystom na długi weekend sierpniowy polecamy Masyw Śnieżnika, który jest świetnym punktem widokowym. Ze szczytu zobaczymy między innymi Śnieżkę, Zieleniec, Trójmorski Wierch, Stronie Śląskie oraz czeski Jesenik. Bazą wypadową dla turystów, którzy chcą zdobyć Śnieżnik może być urokliwa wioska Międzygórze. Jej wizytówką jest drewniana zabudowa w stylu tyrolskim, gdzie główną rolę grają misternie rzeźbione balkoniki i krużganki.

Już teraz warto rezerwować noclegi na długi weekend sierpniowy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami poszczególnych obiektów w Międzygórzu:
Willa Róż *** 

Dom Nad Wodospadem

Dom "Pod Błękitnym Dachem"

Dom Przy Szlaku


Z miejscowości na szczyt Śnieżnika prowadzi kilka tras, ale oznaczone są tylko trzy. Czerwona trasa uznawana jest za najtrudniejszą i jednocześnie najpiękniejszą. Prowadzi z Międzygórza do schroniska na Śnieżniku, aby tam połączyć się z trasą zieloną, która biegnie na sam szczyt wzniesienia.

Zobacz ofertę noclegową schroniska turystycznego, wejdź: Schronisko "Na Śnieżniku"

Kolejne dni warto poświęcić na zwiedzanie innych atrakcji Sudetów. Polecamy szczególnie Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie i Złoty Stok. Jaskinia Niedźwiedzia należy do najgłębszych w Polsce. Na wytyczonej trasie turystycznej zobaczymy między innymi malownicze stalaktyty i stalagmity, stanowisko archeologiczne oraz szkielet prehistorycznego lwa jaskiniowego! Ceny biletów w sierpniu wynoszą odpowiednio 21 PLN i 16 PLN.

Wizyta w Złotym Stoku to obowiązkowy punkt programu dla każdego poszukiwacza przygód! Zwiedzanie rozpoczyna się w Sztolni Gertudy, gdzie można zobaczyć między innymi dawne narzędzia górnicze, piec do wytapiania złota czy wózek transportowy. Podczas zwiedzania turyści poznają legendy związane z kopalnią a także spotykają jej dawnych pracowników i mieszkańców. Dużą atrakcją jest przejażdżka Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem, co kończy zwiedzanie kopalni. Ceny biletów to 17 PLN i 14 PLN.

 

Weekend sierpniowy na spływie Krutynią


Jeśli waszym żywiołem jest woda, polecamy oglądanie Mazur z perspektywy kajaka! Na długi weekend sierpniowy warto zaplanować spływ malowniczą Krutynią. Szlak kajakowy przebiega przez Mazurski Park Krajobrazowy i Puszczę Piską, wiedzie przez mokradła, lasy i strome wzgórza morenowe. Na spływ Krutynią warto zabrać aparat fotograficzny, ponieważ istniej duże prawdopodobieństwo bliskiego spotkania z orłem bielikiem. Warto uwiecznić też ogromne sosny i dęby porastające brzegi. Cała trasa liczy ponad 100 kilometrów, dlatego najlepiej podzielić ją na kilka etapów.

Zobacz najciekawsze oferty noclegowe w regionie, wejdź: Noclegi na Mazurach

Spływ najczęściej rozpoczyna się w miejscowości Sorkwity, a jego pierwszy etap prowadzi przez Jezioro Lampackie i Lampasz, aż do stanicy wodnej w Bieńkach. Kolejny odcinek prowadzi przez Jezioro Krutyńskie do Ukty - po drodze warto zrobić kilka przystanków, aby zobaczyć najbliższe atrakcje. Przede wszystkim Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz leśniczówkę Pranie - ulubione miejsce Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Podczas końcowego etapu spływu przepłyniemy przez śluzę Guzianka. Przygoda kończy się w Rucianem-Nidzie, pięknym mazurskim miasteczku.

 

Zobacz noclegi w popularnych miastach na Mazurach, wejdź:

Noclegi w Giżycku
Noclegi w Mikołajkach
Noclegiw Mrągowie
Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

Weekend sierpniowy w Białowieży


Puszcza Białowieska to kolejne miejsce, które trzeba wziąć pod uwagę szukając pomysłu na wycieczkę podczas weekendu sierpniowego. To jeden z ostatnich pierwotnych lasów w Europie, gdzie żadne drzewo nie zostało zasadzone ręką człowieka i na tym terenie wytyczono Białowieski Park Narodowy. Atrakcją regionu jest Białowieża, w której można zwiedzać muzeum przyrodnicze, skansen z drewnianymi budynkami o wschodniej architekturze oraz malowniczy park pałacowy.

Osobom, które nie wyobrażają sobie wizyty w Białowieży bez "polowania" na żubry, polecamy spacer ścieżką edukacyjną o nazwie Żebra żubra. Ścieżka o długości 4 kilometrów prowadzi przez podmokłe tereny, dlatego trasę zabezpiecza drewniana kładka. Szlak wiedzie początkowo wzdłuż drogi asfaltowej, jednak później odbija w głąb lasu. Dzięki temu można oglądać zmieniającą się co chwilę faunę.

Trasa kończy się przy Rezerwacie Pokazowym Żubrów, gdzie zwierzęta żyją w warunkach półnaturalnych. Miejsce udostępnione jest dla zwiedzających i oprócz majestatycznych żubrów mieszkają w nim koniki polskie, wilki, rysie, jelenie, sarny, dziki i żubronie, czyli krzyżówki żubrów z bydłem domowym. W sierpniu Rezerwat Pokazowy udostępniony jest dla zwiedzających od godziny 9.00 do 17.00.

Następny artykuł Disco pod Żaglami, czyli...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!