Festiwal Filmów Optymistycznych Multimedia Happy End w Rzeszowie

Festiwal Filmów Optymistycznych Multimedia Happy End w Rzeszowie

Już wkrótce w Rzeszowie odbędzie się prawdziwe święto optymistycznego kina -  Festiwal Filmów Optymistycznych Multimedia Happy End. Powodów do radości jest więcej, ponieważ w tym roku Festiwal obchodzi 10 urodziny!

Festiwal Happy End, który startuje już 8 października w rzeszowskim Wojewódzkim Domu Kultury, na dobre wpisał się festiwalowy krajobraz miasta. Optymistyczną dawkę kina co roku zażywa kilka tysięcy widzów w każdym wieku.

Kino niezależne w Polsce zyskuje coraz większe uznanie i zdobywa wiernych fanów. Na popularyzację offowych produkcji wpływa ich wartość artystyczna oraz udział znanych i profesjonalnych aktorów. Organizatorzy festiwalu Multimedia Happy End nagradzają co roku tych, którzy są zaangażowani w promowanie kina niezależnego. Kto odbierze Złotą Rybę w tym roku, dowiemy się tuż przed festiwalem.

 

Serwis Nocowanie.pl sprawuje oficjalny patronat medialny nad wydarzeniem.

 

Co zobaczą widzowie podczas tegorocznego festiwalu?


Dla wiernych fanów filmów z pozytywnym przesłaniem przygotowano sześć dni projekcji! Festiwal rozpocznie się Przeglądem Happy End, w którym weźmie udział 13 filmów nagrodzonych w poprzednich edycjach imprezy, m.in. „Raj za daleko” w reż. Radosława Markiewicza, „Teraz i zawsze” w reż. Artura Pilarczyka, „Prosta historia o miłości” w reż. Arka Jakubika czy „Nie ma takiego numeru” w reżyserii Bartosza Brzeskota.

W tym roku w konkursie znalazło się 28 filmów, zarówno produkcji fabularnych, dokumentalnych, profesjonalnych, jak i studenckich. Łączy je wszystkie optymistyczny wydźwięk. O nagrodę walczą takie filmy jak „Opowieści z chłodni” w reż. Grzegorza Jaroszuka, „Gwizdek” w reż. Grzegorza Zaricznego, „Lęk wysokości” w reż. Bartosza Konopki czy „Zaręczony, wyręczony” Piotra Matwiejczyka.

W ramach pokazów specjalnych zostaną zaprezentowane m.in. takie filmy jak: „Pokój” w reż. Macieja Bochniaka, który był najlepszym filmem niezależnym na tegorocznym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni czy tegoroczny „Mechanizm obronny” Dominika Matwiejczyka.

Coś dla siebie znajdą również najmłodsi. Tradycyjnie w sobotni poranek (13 października) odbędzie się pokaz filmów animowanych pod hasłem „Happy End dzieciom”.

Festiwalowi, jak co roku, towarzyszyć będą warsztaty filmowe oraz wystawy. Tę edycję otwartych warsztatów filmowych poprowadzi Piotr Matwiejczyk, a gościem specjalnym będzie fotograf Piotr Małecki. Uczestnicy przez cztery dni zrealizują krótki film, który zostanie zaprezentowany na zakończenie Festiwalu.

Dodatkową atrakcją będzie happening na rynku, gdzie 6 października rzeszowscy dziennikarze, sponsorzy i partnerzy festiwalu będą malowali happyendowe ryby. Natomiast dzieci w wieku od 6 do 12 lat mogą przesłać festiwalowej Złotej Rybie życzenia. Trzy najciekawsze zostaną przez nią spełnione!

 

Honorowa Złota Ryba

 

Przez sześć festiwalowych dni widzowie zobaczą 49 optymistycznych filmów, w tym 28 z minionego sezonu, które startują w konkursie. Ostatniego dnia festiwalu, w sobotę 13 października, odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.

 

Legenda polskiego kina, Edward Linde Lubaszenko, będzie gościem festiwalu Multimedia Happy End i odbierze honorową Złotą Rybę.

 

Każdego roku przyznawana jest także nagroda specjalna czyli honorowa Złota Ryba dla osoby która przyczyniła się do promocji kina niezależnego. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu honorową nagrodę odbierze legenda polskiego kina Edward Linde Lubaszenko. Aktor spotka się również z widzami. Edward Linde Lubaszenko. Aktor spotka się również z widzami. Edward Linde Lubaszenko znany z takich filmowych hitów, jak „Piłkarski poker”, „ Kroll”, „Psy”, „Sztos” czy „Róża”, w ostatnim czasie pojawiał się również w polskich produkcjach niezależnych: „Piotrek 13-go 2: Skórza twarz” w reż. Piotra Matwiejczyka oraz w debiucie Pawła Sarbinowskiego i Piotra Żukowskiego pt: „Niebo”. Oba filmy zobaczymy podczas festiwalu Multimedia Happy End.

Dziesięć lat Festiwalu to dobra okazja do podsumowania najlepszych filmów optymistycznych minionej dekady. To okazja aby docenić też najbardziej optymistycznego twórcę, którym okazał się Mirosław Dembiński ze studia Filmowego Everest, który ma na swoim koncie aż cztery Złote Ryby: 2005 za film „Zwycięzcy i przegrani”, 2006 za film „Wspólny lot”, 2008 za film „Muzyczna partyzantka” i w roku 2009 za film „ Pustelnicy w górach”. Dla Mirosława Dembiskiego właśnie zostanie wręczona specjalna Złota Ryba dla Najbardziej Optymistycznego Twórcy minionej dekady.


Szczegóły: www.happyend.multimediaoff.pl

Następny artykuł Nowy stok igielitowy w...

Komentarze (3)

Marta

My też czekamy

Jank

Czekamy czekamy

Kama

oo Co roku czekam na to, na pewno się wybieram!:)

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!