Gdzie w Polsce pojeździsz ze skipassem
W Polsce istnieje ponad dwieście większych i mniejszych ośrodków narciarskich, ale tylko nieliczne oferują wspólne karnety. Warto wiedzieć, gdzie w naszym kraju przygotowano skipassy, dzięki którym można cieszyć się szusowaniem po różnych stokach, a przy okazji także zaoszczędzić!
Jeden karnet umożliwiający korzystanie z wielu wyciągów na różnych stacjach narciarskich to ogromna wygoda dla wielbicieli białego szaleństwa. Chociaż jeszcze nie wszystkie ośrodki narciarskie w Polsce mają w swojej ofercie skipassy, to sytuacja zaczyna się zmieniać. Poniżej przedstawiamy miejsca, w których można pojeździć ze skipassem.
Tatry – karnet Tatry SKI
Skipass Tatry SKI obejmuje kilka dużych ośrodków narciarskich w regionie. Są to: Grapa – Litwinka, Koziniec SKI, Czorsztyn SKI, Bania, Kotelnica Białczańska, Kaniówka oraz Jurgów SKI. Jest to więc całkiem kusząca propozycja dla osób, które swój zimowy urlop zamierzają spędzić w Tatrach. Posiadacze karnetu mają do dyspozycji kilkadziesiąt dobrze przygotowanych tras o zróżnicowanym stopniu trudności, kilkanaście wyciągów i zapewnioną swobodę ruchu. Z karnetem można bez problemu przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi ośrodkami, aby wypróbować ich atrakcje!
Sprawdź noclegi w okolicznych miejscowościach i wybierz najlepszy dla siebie, wejdź:
Noclegi w Białce Tatrzańskiej
Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej
Noclegi w Czorsztynie
Noclegi w Jurgowie
Koszt dwutygodniowego karnetu do wykorzystania w dowolnym czasie podczas sezonu to 820 PLN dla dorosłych i 630 PLN dla dzieci. Można również kupić terminowy skipass na kilka godzin lub dni – wtedy ceny będą wahały się od 45 PLN do 480 PLN. Szczegółowy cennik dostępny jest na stronie internetowej projektu (tatryski.pl).
Tatry – skipass Kasprowy Wierch
W Zakopanem dostępny jest Skipass Kasprowy, ułatwiający korzystanie z infrastruktury narciarskiej na Kasprowym Wierchu. W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie zimowym 2014/2015 karnet umożliwia nieograniczone przejazdy koleją linową na Kasprowy Wierch i kolejami krzesełkowymi na Halę Gąsienicową i Goryczkową. Posiadacze skipassu będą mogli zjeżdżać trasą slalomową z pomiarem czasu oraz korzystać z pierwszeństwa wjazdu na dolnej stacji kolei na Kasprowy Wierch.
Sprawdź, jaka oferta noclegowa czeka na narciarzy w Zakopanem! Wejdź i zobacz: Noclegi w Zakopanem
Skipass Kasprowy występuje w kilku wariantach – 4 godzinnym (z 1 godziną gratis), jednodniowym i 6 dniowym. W tej chwili skipassy kosztują odpowiednio: 110 PLN (4 godzinny), 138 PLN (jednodniowy), 665 PLN (6 dniowy) oraz 354 PLN (jednodniowy skipass rodzinny dla dwojga dorosłych i dziecka). Skipass Kasprowy można kupić on-line poprzez stronę internetową Polskich Kolei Linowych.
Kotlina Kłodzka – Ski Region Śnieżnik
Jeden karnet dla trzech ośrodków narciarskich to propozycja w regionie Masywu Śnieżnika. Kotlina Kłodzka chce przyciągnąć narciarzy nowymi kolejami linowymi, darmowym busem przewożącym narciarzy pomiędzy stacjami oraz oczywiście skipassem. Obejmuje on stoki Czarnej Góry, Stacji Narciarskiej Kamienica oraz Stacji Narciarskiej Lądek-Zdrój.
Nie czekaj i już teraz zarezerwuj zimowy nocleg w pobliżu wyciągów. Zobacz:
Noclegi w Czarnej Górze
Noclegi w Lądku-Zdroju
W tej chwili koszt sześciodniowego skipassu wynosi 470 PLN, a pięciodniowego 370 PLN. Można też kupić skipassy o wiele krótsze – na jeden, dwa, trzy lub cztery dni.
Beskid Śląski – Wiślański Skipass
Wiślański Skipass obejmuje jedenaście ośrodków narciarskich w Wiśle i Ustroniu. Dzięki karcie narciarze i snowboardziści mogą korzystać z tras o łącznej długości około 25 kilometrów. Zróżnicowany stopień trudności – od najłatwiejszych do posiadających homologację FIS – umożliwia wspaniałą zabawę także osobom, które dopiero stawiają pierwsze kroki na stoku.
Sprawdź, gdzie najlepiej zanocować podczas wypoczynku w Wiśle lub Ustroniu. Zobacz oferty pobytowe w tych miastach, wejdź:
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle
Skipass na siedem dowolnych dni kosztuje obecnie 520 PLN. Szczegółowy cennik dostępny jest na stronie internetowej skipassu (wislanskiskipass.pl).
Beskidy – BeskidCard
Zimowa edycja BeskidCard obejmuje osiem stacji narciarskich w Beskidach: Ryterski Raj, Limanowa Ski, Jaworki Homole, Kokuszka-Ski, Śnieżnica, Centrum Narciarskie Azoty, Kompleks Beskid Spytkowice i Podstolice-ski. Stacje dzieli niewielka odległość, więc beskidzki skipass będzie można w pełni wykorzystać. Karnet obejmuje dwadzieścia trzy trasy narciarskie o łącznej długości 20 kilometrów oraz dziewiętnaście wyciągów. Posiadacze skipassu mogą także korzystać z rabatów w szkółkach narciarskich, wypożyczalniach sprzętu i punktach gastronomicznych w okolicy.
Piętnaście dowolnych dni po siedem godzin jazdy każdy kosztuje 600 PLN. Jednak karnety można kupić już za niższą cenę – te zaczynają się od 104 PLN. Szczegółowy cennik dostępny jest na stronie beskidcard.pl
Komentarze (3)