Jesienna wędrówka po górach. Poznaj najbardziej malownicze propozycje!

Jesienna wędrówka po górach. Poznaj najbardziej malownicze propozycje!

Rozpoczynająca się już za kilka dni jesień, powinna zachęcić do wyjazdów w góry. Możemy podziwiać niezwykłe panoramy górskie w jesiennej szacie i przemierzać malownicze szlaki górskie. I to właśnie na nich skupi się tu nasza uwaga. Poznajmy te najbardziej malownicze propozycje, dzięki którym będziemy mogli poczuć magię pory roku, jaką jest jesień.

Każdy wyjazd w polskie góry gwarantuje wiele wspaniałych przeżyć, związanych z samym wypoczynkiem, jak i aktywnym zdobywaniem znajdujących się tutaj szczytu. Chyba nie ma lepszego momentu, by to robić, od jesieni, która zachwyca bogactwem kolorów i bardzo często - sprzyjającą pogodą, dzięki której jesteśmy w stanie wejść wszędzie, by móc nacieszyć nasze oczy wspaniałymi widokami.


Można śmiało rzec, że większość miejscowości górskich w Polsce, może pochwalić się czymś szczególnym. Są to przede wszystkim atrakcje, zabytki, panujący tu klimat, ale przede wszystkim trasy spacerowe, które prowadzą nas wprost na szczyt. Większość z nich prowadzi przez las, ale są też takie, które biegną przez górskie polany, doliny, czy w przypadku noclegów w Bieszczadach - przez połoniny. Niezależnie od tego, gdzie się wybierzemy, możemy korzystać z naprawdę wielu kilometrów pięknych tras. Poznajmy te najpiękniejsze, którymi warto się przejść właśnie teraz - jesienią.


Zastanawiasz się, czy wybrać się w góry, czy do polskiego miasta? Sprawdź: Jesienny wyjazd w góry czy city break - co warto wybrać?


Idealne miejsca i szlaki na jesień w górach - gdzie się wybrać?


Za dwa dni oficjalne rozpoczęcie jesieni. Co prawda, pogoda póki co płata nam figle, a w wyższych partiach gór spadł śnieg, to wiele wskazuje na to, że październik pogodowo powinien być piękny i wyjątkowy, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z uroków polskiej złotej jesieni w górach. Aby to stało się możliwe, warto jest najpierw zapoznać się z najbardziej malowniczymi miejscami w górach, które szczególnego charakteru nabierają właśnie teraz - jesienią.


  • Ochodzita w Koniakowie - łatwy i magiczny punkt widokowy w Beskidzie Śląskim


Rozpoczynamy od propozycji szczytu i punktu widokowego Ochodzita 895 m n.p.m., na który wejście zajmuje zaledwie 10-15 minut, a widoki są tu absolutnie zachwycające. Sporo osób przyjeżdża tu na wschody i zachody słońca lub ot tak, po prostu, by podziwiać wspaniałą górską panoramę. Z pewnością, można ją zaliczyć do jednej z najpiękniejszych w polskich górach. Na samym szczycie znajduje się ławeczka, na której można usiąść i delektować się tym, co tu i teraz.



fot. Karol Wiak

Zobacz również: Wakacyjny weekend w Koniakowie - co warto zobaczyć?


Na uwagę zasługuje również fakt, że znajduje się tu ołtarz Jana Pawła II, poświęcony jego osobie. Gdzie nie spojrzymy, tam jest fantastycznie. Szlak rozpoczyna się tuż przy Karczmie Ochodzita - można tu zostawić swój samochód. Ze szczytu dobrze widać znaczną część Beskidu Śląskiego z Baranią Górą, Beskid Żywiecki z Babią Górą oraz wschodnią część Beskidu Małego. Ze szczytu Ochodzitej podziwiać można też Beskidy Kisuckie, Jaworniki i Beskid Śląsko-Morawski.


Zaplanuj swój wypoczynek i sprawdź noclegi w Koniakowie:





  • Jesienna wędrówka po bieszczadzkich połoninach


W opinii wielu osób, to właśnie Bieszczady uchodzą za najpiękniejszy region górski, do którego warto przyjechać właśnie jesienią. Jest to z jednej strony region dziki i spokojny, a z drugiej, oferujący piękne górskie widoki.


A jeśli chcemy je podziwiać, to warto jest się wybrać na bieszczadzkie połoniny, czyli Połoninę Wetlińską, Caryńską i Bukowe Berdo. Wizytę na bieszczadzkich połoninach można ze sobą połączyć, dzięki czemu jesteśmy w stanie je zdobyć podczas jednego dnia. Znajdują się one bardzo blisko siebie, więc wizyta na tych halach górskich powinna być tylko i wyłącznie przyjemnością. 



fot. Wojciech Zieliński / AdobeStock, CC0

Zobacz koniecznie: Bieszczady - gdzie pojechać i co zobaczyć?


Najbardziej widokowy szlakiem w przypadku Połoniny Wetlińskiej, na pewno będzie przejście jej całym grzbietem - w tym przypadku warto wyruszyć ze słynącego z pięknej panoramy Smereka, następnie przez Przełęcz Orłowicza, grań Szarego Berda i w końcu dotarcie do najwyższego wierzchołka Połoniny Wetlińskiej, czyli Osadzkiego (1253 m n.p.m.).


W przypadku Połoniny Caryńskiej, bez wątpienia najładniejszą trasa, która prowadzi z Ustrzyk Górnych, czyli ścieżka przyrodnicza Buk. Przejście nią wymaga na pewno odpowiedniej kondycji. W większości prowadzi lasem oraz wspaniałymi górskimi halami, z których rozciągają się piękne widoki na wszystkie strony świata.


Rzuć wszystko i wybierz nocleg w Bieszczadach:





  • Czerwone Wierchy - wyjątkowa propozycja w Tatrach


Skoro podczas jesieni dominują kolory czerwieni, pomarańczy i żółty to w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Czerwonych Wierchów, które zagwarantują wspaniałe jesienne widoki.


Poznaj: Tatry - najpopularniejszy region górski w Polsce. Gdzie i co zobaczyć?



fot. Nocowanie.pl

Jest to szczyt o wysokości 2122 m n.p.m, który można podziwiać zarówno z dolin, jak też przejść się ich grzbietami - szlak należy do stosunkowo łatwych. Czerwone Wierchy to pasmo, w skład którego wchodzą Kopa Kondracka, Małołączniak, Ciemniak i Krzesanica. Wszystkie szczyty mają wysokość przekraczająca 2000 m n.p.m.


Oto popularne noclegi w Tatrach:



Apartament na Skarpie

Apartament na Skarpie

Nowy Targ, ul. Osiedle na Skarpie

Apartamenty Nowy Targ
Pacyfik

Pacyfik

Kościelisko, ul. Nędzy Kubińca

Apartamenty Kościelisko



Mamy nadzieję, że jesienna przygoda w górach będzie dla Was wyjątkowo. Może macie jakieś szczególne miejsce, które według Was jest najbardziej malownicze? Koniecznie dajcie znać w komentarzu pod tym artykułem.



Następny artykuł Park Książęcy Zatonie....

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!