Karty wielowalutowe idealne na wakacyjny wyjazd - ranking
Często podróżujesz, a co za tym idzie, płacisz różnymi walutami? Przygotowaliśmy dla Ciebie najnowszy ranking kart wielowalutowych. Poznaj najlepsze opcje dostępne na rynku i wybierz kartę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
Co to jest karta wielowalutowa? To nowoczesne narzędzie finansowe umożliwiające wygodne zarządzanie różnymi walutami z jednego konta. Idealnie sprawdza się podczas podróży zagranicznych, zakupów online na międzynarodowych platformach oraz w codziennym użytkowaniu dla osób, które często operują różnymi walutami. Dzięki niej, można uniknąć wysokich kosztów przewalutowania i cieszyć się większą kontrolą nad swoimi finansami. Sprawdź, gdzie najlepsza karta wielowalutowa jest obecnie dostępna!
Na co zwracać uwagę wybierając najlepszą kartę wielowalutową?
● Liczba dostępnych walut – sprawdź, ile walut obsługuje karta. Im więcej dostępnych walut, tym większa elastyczność podczas podróży lub zakupów online. Upewnij się, że karta obsługuje waluty, z których najczęściej korzystasz.
● Kursy wymiany walut – porównaj kursy wymiany oferowane przez różne banki. Kursy powinny być korzystne i zbliżone do kursów rynkowych. Zwróć uwagę na spread, czyli różnicę między kursem kupna a sprzedaży walut. Mniejszy spread oznacza lepsze warunki wymiany.
● Prowizje i opłaty za prowadzenie kont i korzystanie z karty – sprawdź, czy bank pobiera opłaty za prowadzenie kont w różnych walutach. Niektóre banki oferują darmowe konta wielowalutowe. Zwróć też uwagę na prowizje za transakcje w obcych walutach, wypłaty z bankomatów oraz przelewy międzynarodowe. Upewnij się, że koszty związane z wydaniem karty, jej użytkowaniem oraz ewentualnymi dodatkowymi usługami (np. ubezpieczenie) są transparentne.
● Bezpieczeństwo środków – zweryfikuj, jakie technologie zabezpieczające oferuje bank, np. chip i PIN, zabezpieczenia 3D Secure, czy możliwość zablokowania karty przez aplikację mobilną. Dowiedz się, jakie są procedury i czas reakcji banku w przypadku zgubienia lub kradzieży karty.
● Łatwość dodawania i wymiany środków – sprawdź, jak łatwo można wymieniać waluty na koncie. Idealnie, jeśli można to zrobić bezpośrednio w aplikacji mobilnej lub przez bankowość internetową. Dowiedz się również, jak szybko środki są dostępne po wymianie walut i czy bank oferuje natychmiastowe transfery między kontami w różnych walutach.
Miejsce 1: Karta wielowalutowa Kantoru Alior Banku
● Płatności bezpośrednio w EUR, USD i GBP.
● Bez opłat za prowadzenie kont walutowych.
● Automatyczny wybór waluty płatności.
● Brak konieczności zamawiania dodatkowej karty.
Jak działa usługa wielowalutowa w Alior Banku? Usługa wielowalutowa w Alior Banku jest prosta i wygodna, idealna dla osób często operujących różnymi walutami. Głównym rachunkiem jest Konto Jakże Osobiste, do którego można bezpłatnie otworzyć dodatkowe konta walutowe w EUR, USD i GBP.
Podczas płatności w jednej z tych walut, karta do Konta Jakże Osobistego automatycznie rozpoznaje walutę i pobiera środki z odpowiedniego konta walutowego. Jeśli płatność następuje w innej walucie lub na kontach walutowych nie ma wystarczających środków, transakcja jest rozliczana z konta w PLN, z automatycznym przewalutowaniem.
Miejsce 2: Citicard od Citi Handlowego
● Płatności w aż 13 walutach: USD, EUR, CHF, GBP, AUD, CAD, SEK, NOK, DKK, CZK, HUF i ZAR.
● Brak kosztów przewalutowania.
● Bezpłatne wypłaty z bankomatów: możesz wypłacać gotówkę z dowolnego bankomatu na całym świecie bez kosztów przewalutowania.
Konto walutowe możesz zasilać dokonując natychmiastowego przelewu pomiędzy własnymi rachunkami, korzystając z bankowości internetowej Citibank Online lub aplikacji mobilnej Citi Mobile.
Miejsce 3: Karta wielowalutowa mBank
Jakie zalety ma usługa wielowalutowa w mBanku, którą możesz dodać do swojej karty?
● Do wyboru masz aż 10 kont walutowych (JPY, NOK, SEK, CZK, DKK, HUF, EUR, USD, CHF, GBP). Karta rozpozna walutę i pobierze odpowiednią kwotę z konta walutowego bez prowizji za przewalutowanie.
● Możesz płacić kartą we wszystkich walutach świata z prowizją za przewalutowanie 3,5% dla kart VISA i Mastercard.
● Usługę wielowalutową możesz włączyć na karcie: Visa PayWave, Visa Tymczasowa, Visa Intensive, Visa Aquarius, Mastercard Paypass, Mastercard Intensive, Mastercard Aquarius Paypass i innych.
Miejsce 4: PKO Ekspress od PKO BP
● Masz jedną kartę do konta osobistego i kont walutowych. Możesz podpiąć ją łącznie do 10 kont.
● Wypłacasz gotówkę oraz płacisz w kraju i za granicą, też przez internet, bez przewalutowania, o ile transakcja dotyczy jeden z podanych walut: PLN, EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HUF.
● Nie płacisz za wydanie karty.
● Z Visa Benefit masz dostęp do atrakcyjnych rabatów.
Miejsce 5: Mastercard Wielowalutowa od BNP Paribas
● Automatycznie dopasuje się do obowiązującej waluty w podróży.
● Zapewnia możliwość powiązania karty z wybranymi walutami (PLN, USD, EUR, CHF, GBP)
● Umożliwia płatności bez prowizji za przewalutowanie.
● Zyskujesz darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce, z bankomatów Grupy BNP i w ramach Global Alliance za granicą, a także w walucie EUR w krajach EOG1 za granicą.
● Prowizja za przewalutowanie transakcji w walucie innej niż PLN dokonanej kartą wynosi 5%
(opłata nie jest pobierana, gdy transakcja płatnicza jest wykonywana z konta
● powiązanego prowadzonego w walucie, w której realizowana jest transakcja)
Zyskać możesz także kartę mobilną w telefonie. Do płacenia wystarczy telefon z technologią NFC i włączonym dostępem do internetu oraz aplikacja GOmobile.
Autorka artykułu: Marzena Loranty-Chrobok /direct.money.pl
Komentarze