Karwia - plaża, domy i rośliny

Karwia - plaża, domy i rośliny

Karwia to przede wszystkim szeroka i piaszczysta plaża. Wieś pojawia się w zapisach po raz pierwszy już w roku 1274. W połowie XIX wieku żyło 200 osób, z czego istotą część stanowili przybysze z Holandii.

Karwia z osady rybackiej stała się z czasem miejscem typowo   turystycznym. Polska nazwa ,„Karwia” w łaśnie, wystąpiła po raz pierwszy ok. 1670 roku. 

Dla tej nadmorskiej miejscowości najbardziej charakterystyczny jest trzy kilometrowy dostęp do morza. I to właśnie najbardziej przyciąga turystów szerokie, białe wstęgi plaż nad czystym Bałtykiem i przylegające lasy sosnowe.
   
Karwia ciekawa jest również pod względem architektonicznym, zachowało się tu bowiem kilka domów z XIX wieku, które wybudowane zostały przez Holendrów i mają typową dla niderlandzkiego budownictwa szkieletową konstrukcję. Również dziełem Holendrów jest wał przeciwpowodziowy z 1900 roku.

„Bielawskie Błota”, czyli rezerwat florystyczny obfituje w unikatową roślinność, m.in. znajdującego się pod ochroną moroszka białego. Spotkamy tu także faunę - szczególnie ptaki. Na przełomie sierpnia i września widok w rezerwacie jest niezwykły, wtedy bowiem kwitną wrzosy porastające ogrom tego terenu.

 

Źródło: www.wladyslawowo.pl

Następny artykuł Było takie muzeum, czyli...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!