Kino Letnie w Sopocie - sprawdź repertuar na sierpień 2020
1 lipca w trzech miastach Polski ruszyła XIII edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce. Kino Letnie Sopot - Zakopane zaprasza miłośników kina na niezwykłe seanse. Mieszkańcy i turyści przez 62 dni mogą oglądać filmy, leżąc wygodnie na plażowych leżakach na molo, a wszystko pod pięknym rozgwieżdżonym niebem. Repertuar podzielony został na dni tematyczne, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zobaczcie co ciekawego, czeka na was w sierpniu w Sopocie.
Początek tygodnia w Kinie Letnim to seanse spod znaku dobrej muzyki. W sekcji “Siła Muzyki”, której patronuje Radio Zet, będziemy mogli zobaczyć:
3 sierpnia: „Amy” (2015) - film biograficzny w reżyserii Asifa Kapadii przedstawiający karierę oraz nieznane wątki z życia Amy Winehouse, słynnej piosenkarki R&B, która zmarła w wieku 27 lat.
10 sierpnia: „Straight Outta Compton” (2015) - amerykańska produkcja przedstawiająca narodziny hiphopowej kontrkultury lat 90. Grupa muzyków dokonuje rewolucji na scenie muzycznej, wprowadzając do mainstreamu hip-hop.
17 sierpnia: „Rize” (2005) - energiczna produkcja Davida LaChapelle’a prezentująca narodziny krumpingu - nowego trendu tanecznego popularnego wśród hiphopowców z Los Angeles, który dla wielu stał się pomysłem na życie oraz szansa na lepszą przyszłość.
24 sierpnia: „Gimmi Danger” (2016) - ojciec chrzestny muzyki punkowej i współzałożyciel The Stooges Iggy Pop dzieli się historiami swoich wzlotów i upadków oraz blasków i cieni niebezpiecznego życia pełnego ekscesów i prowokacji.
31 sierpnia: „Patti Cake$” (2017) - opowieść o prostolinijnej i zdolnej dziewczynie, która decyduje się w końcu wyrwać się ze swojego dotychczasowego życia i spróbować sił na scenie hiphopowej.
Wtorki w Kinie Letnim to okazja, aby przypomnieć sobie (lub zobaczyć po raz pierwszy) klasyki polskiego kina. W lipcu na ekranie pojawią się takie tytuły jak:
4 sierpnia: „Kiler” (1997) - kultowa komedia Jerzego Machulskiego z Cezarym Pazurą w roli głównej. Niepozorny warszawski taksówkarz zostaje przypadkowo wzięty za płatnego zabójcę i wciągnięty w przestępczy półświatek.
11 sierpnia: „Nóż w wodzie” (1961) - dramat psychologiczny w reżyserii Romana Polańskiego. Podczas podróży nad jezioro małżeństwo zaprasza na swój jacht młodego autostopowicza. W czasie rejsu dochodzi do intelektualnej rywalizacji pomiędzy mężczyznami. W rolach głównych na ekranie Leon Niemczyk, Zygmunt Malanowicz i Anna Ciepielewska.
18 sierpnia: „Kingsajz” (1987) - słynna komedia Juliusza Machulskiego opowiadająca o Szuflandii - krainie zamieszkałej przez krasnoludki. Jaj władca oskarża chemika Adasia o produkcję “kingsajzu”, substancji pozwalającej osiągnąć rozmiary człowieka.
25 sierpnia: „Niewinni czarodzieje” (1960) - dramat muzyczny w reżyserii Andrzeja Wajdy opowiadający o miłosnej grze pozorów pomiędzy prostym muzykiem, a tajemniczą dziewczyną.
W środy na kinomaniaków czekają prawdziwe filmowe uczty. Środek tygodnia to kino z najwyższej półki, czyli produkcje nagrodzone Oscarami.
5 sierpnia: „Narodziny gwiazdy” (2018) - dramat muzyczny z Bradleyem Cooperem oraz Lady Gagą w rolach głównych. Wzruszająca opowieść o miłości do muzyki, która połączyła dogasającą gwiazdę oraz niezwykle utalentowaną dziewczynę.
12 sierpnia: „Shrek” (2001) - jedna z najlepszych komedii animowanych w historii. Opowieść o zgryźliwym ogrze, który za sprawą natarczywego osła zostaje w wplątany w misję ratowania księżniczki, obalenia złego władcy oraz uratowania bajkowych stworzeń. Genialna polska obsada głosowa z Jerzym Stuhrem oraz Zbigniewem Zamachowskim na czele dostarcza widzom jeszcze więcej dobrej zabawy.
19 sierpnia: „Les Misérables: Nędznicy” (2012) - adaptacja słynnej powieści Victora Huga w reżyserii Toma Hoopera z gwiazdorską obsadą. Na ekranie Anne Hathaway, Hugh Jackman oraz Russel Crowe w historii rozgrywającej się w zawierusze rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich.
26 sierpnia: „Green Book” (2018) - pełna humoru i ciepła historia o przyjaźni rodzącej się między przedstawicielami dwóch różnych światów. Mahershala Ali jako wybitny jazzman oraz Viggo Mortensen w roli włosko-amerykańskiego szofera wyruszają w tournée po południowych Stanach, gdzie uprzedzenia rasowe są codziennością.
Czwartkowe Seanse w Kinie Letnim to okazja, aby zobaczyć najciekawsze produkcje kina artystycznego docenione na najważniejszych festiwalach filmowych w Berlinie, Cannes czy San Sebastian:
6 sierpnia: „Carol” (2015) - melodramat w reżyserii Todda Haynesa przenosi widza do Nowego Jorku lat 50. XX wieku. To opowieść o zakazanej miłości między młodą pracownicą luksusowego sklepu a starszą i zamężną kobietą.
13 sierpnia: „Ból i blask” (2019) - dramat w reżyserii słynnego Pedro Almodóvara. Antonio Banderas wciela się w postać kultowego hiszpańskiego reżysera filmowego, który ukrywając się przed blaskiem reflektorów, przeżywa na nowo najważniejsze momenty swojego życia.
20 sierpnia: „Nie ma nas w domu” (2019) - poruszająca historia rodziny, która próbuje ułożyć swoje życie. Ricky, pragnąc zapewnić bliskim lepsza przyszłość, rezygnuje z marnie płatnej pracy i rozkręca własny interes. Przed nim piętrzą się jednak kolejne problemy i trudności.
27 sierpnia: „O dziewczynie, która wracała nocą sama do domu” (2014) - klimatyczna produkcja i niezwykła mieszanka gatunków. Opowieść o samotnej wampirzycy, która przemierza ulice miasta na deskorolce i wymierza sprawiedliwość zepsutej społeczności. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze przystojnego i uczciwego mężczyznę. Czy jednak w ich ponurej rzeczywistości znajdzie się miejsce na prawdziwą miłość?
Piątkowie wieczory będziemy mogli spędzić z książkami, a dokładnie z głośnymi filmowymi adaptacjami:
7 sierpnia: „Carte Blanche” (2015) - polskie dramat obyczajowy w reżyserii Jacka Lusińskiego. Inspirowana autentycznymi wydarzeniami historia Kacpra, nauczyciela historii, który dowiaduje sie, że traci wzrok. By zachować pracę i doprowadzić swoją klasę do matury, postanawia ukryć problem przed otoczeniem.
14 sierpnia: „Czarny Mercedes” (2019) - polski kryminał Janusza Majewskiego. Gdy w tajemniczych okolicznościach zostaje zamordowana piękna żona szanowanego adwokata, sprawą postanawia zająć się nadkomisarz Rafał Król. Na ekranie między innymi: Maria Dębska, Artu Żmijewski, Andzej Zieliński i Bogusław Linda.
21 sierpnia: „Sherlock Holmes” (2009) - przygody słynnego i ekscentrycznego detektywa w wersji Guy’a Ritchiego. Połączenie hołdu złożonego twórczości Arthura Conana Doyle’a z dynamicznym kinem akcji. W rolach głównych: Robert Dawney Jr., Jude Law oraz Rachel McAdams.
28 sierpnia: „Psy” (1992) - kultowy film Władysława Pasikowskiego z Bogusławem Lindą. Markiem Kondratem, Cezarym Pazurą oraz Januszem Gajosem. Franz Maurer, były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa, zaczyna pracę w policji. Tymczasem jego kolega oferuje swoje usługi przestępcom.
W soboty widzowie będą mogli obchodzić 125 lat kina. Tego dnia na ekranach będą pojawiały się kultowe tytuły, do których powraca się z wielkim sentymentem:
1 sierpnia: „Hair” (1979) - adaptacja kultowego broadwayowskiego musicalu. Młody chłopak z Oklahomy, przyjeżdża do Nowego Jorku, by zaciągnąć się do armii. W międzyczasie spotyka grupę hippisów, która postanawia pokazać mu uroku beztroskiego życia.
8 sierpnia: „Utalentowany Pan Ripley” (1999) - opowieść o młodym, niezamożnym i samotnym Tomie Ripleyu, który zaprzyjaźnia się z bogatym Dickiem. Mężczyzna po tym jak posmakował luksusowego życia, nie chce wracać do swojej szarej codzienności.
15 sierpnia: „Powrót do przeszłości” (1985) - kultowa komedia science fiction w reżyserii Roberta Zemeckisa. Szalony doktor Emmett Brown buduje wehikuł czasu. W podróży do lat 50 towarzyszy mu jego przyjaciel Marty, który przypadkowo przeszkadza w poznaniu się swoim rodzicom.
22 sierpnia: „Cinema Paradiso” (1988) - znany włoski reżyser, po latach wraca wspomnieniami do czasów swojej młodości. Przypomina sobie chwile spędzone w małomiasteczkowym kinie, rodzącą się miłość do filmów oraz pierwszy romans.
29 sierpnia: „Pulp Fiction” (1994) - kultowy film gangsterski w reżyserii Quentina Tarantino. Dwójka płatnych morderców musi odzyskać skradzioną przez przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę należącą od bossa mafii. W międzyczasie jeden z nich zajmuje się Mią - poszukującą wrażeń żoną gangstera.
W niedziele na kinowym ekranem władze kobiety. Widzowie w ramach Kobiecych Niedziel z Providentem będą mogli obejrzeć produkcje przedstawiające silne i wyraziste bohaterki:
2 sierpnia: “Dreamgirls” (2006) - dramat muzyczny w reżyserii Billa Condona opowiadający o trójce soulowych wokalistek, próbujących zdobyć sławę w zdominowanych przez białych mężczyzn przemyśle muzycznym lat 60.
9 sierpnia: „Jestem taka piękna!” (2018) - amerykańska komedia z Amy Schumer w roli głównej. Zupełnie przeciętna Renne pewnego dnia spada z roweru treningowego i uderza się w głowę. Po odzyskaniu przytomności zaczyna żyć w przeświadczeniu, że jest niespotykanie atrakcyjna.
16 sierpnia: „Sokół z masłem orzechowym” (2019) - poruszająca i ciepła opowieść drogi. Zak jest wyjątkowym chłopakiem, który marzy, o zostniu gwiazdą wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka drobnego złodziejaszka Tylera, który decyduje się za wszelką cenę pomóc mu spełnić marzenie. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem wielkiej przyjaźni.
23 sierpnia: „Podwójne życie” (2018) - przewrotna francuska komedia opowiadająca o członkach paryskiej społeczności artystycznej, którzy przeżywają kryzys wieku średniego. Na ekranie zobaczymy między innymi znana i uwielbianą Juliette Binoche.
30 sierpnia: „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie” (2018) - niezwykła i kolorowa opowieść o mężczyźnie, który podczas zwiedzania Ikei utknął w szafie i przypadkowo wyruszył w podróż po Europie.
Wszystkie festiwalowe seanse w Sopocie odbywają na drewnianej części. Codziennie na widzów czekają wygodne leżaki, popcorn, morska bryza oraz najlepsze filmy z całego świata. Wszystkie sierpniowe seanse w Sopocie rozpoczynają się o godzinie 21:30. Przed wyruszeniem na projekcje, należy pamiętać o zakupie biletu na Molo. Samo oglądanie filmów jest darmowe.
Wybierając się na seanse, należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznego dystansu, zakładaniu maseczek oraz dezynfekcji rąk.
Na wydarzenie serdecznie zapraszają organizatorzy Provident i AXA oraz nocowanie.pl - patron medialny festiwalu.
Szukasz noclegu w Sopocie?
Sprawdź także inne obiekty w naszej ofercie
Komentarze