Kino Letnie w Zakopanem - sprawdź repertuar na lipiec 2020
1 lipca w trzech miastach ruszyła XIII edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w naszym kraju. Kino Letnie Sopot - Zakopane zaprasza miłośników dobrego kina na niezwykłe seanse. Mieszkańcy i turyści w Zakopanem przez 62 dni mogą oglądać najlepsze produkcje w Miasteczku Filmowym znajdującym się w samym sercu miasta! Repertuar podzielony został na dni tematyczne, dlatego każdy powinien bez problemu znaleźć coś dla siebie. Sprawdźcie repertuar imprezy i zobaczcie co ciekawego, czeka na was w lipcu w Zakopanem.
Początek tygodnia w Kinie Letnim to seanse spod znaku dobrej muzyki. W sekcji „Siła Muzyki”, której patronuje Radio Zet, będziemy mogli zobaczyć:
20 lipca: „Lato” (2018) - film biograficzny w reżyserii Kiriłła Sieriebriennikowa, zabierze nas do Leningradu lat 80. XX wieku, gdzie poznamy historię założyciela zespołu Kino oraz człowieka, który odmienił radziecką scenę muzyczną.
27 lipca: „Jesteś bogiem” (2012) - polska produkcja w reżyserii Leszka Dawida przybliży widzom historię legendarnej grupy „Paktofonika”, która na zawsze zmieniła oblicze polskiej sceny hip-hopowej.
Wtorki w Kinie Letnim to okazja, aby przypomnieć sobie (lub zobaczyć po raz pierwszy) klasyki polskiego kina. W lipcu na ekranie pojawią się takie tytuły jak:
21 lipca: „Seksmisja” (1983) - kultowa komedia fantastycznonaukowa w reżyserii Juliusza Machulskiego. Jerzy Stuhr i Olgierd Łukaszewicz w fenomenalnych rolach Maksa i Alberta muszą zmierzyć się z wizją świata pozbawionego mężczyzn, poradzić sobie w nowych warunkach oraz odkryć sekretne hasło do windy!
28 lipca: „Miś” (1980) - słynna polska komedia w reżyserii Stanisława Barei w absurdalny i groteskowy sposób przedstawia „uroki” PRL-owskiej rzeczywistości.
W środy na kinomaniaków czekają prawdziwe filmowe uczty. Środek tygodnia to kino z najwyższej półki, czyli wybitne produkcje nagrodzone Oscarami.
15 lipca: „Les Misérables: Nędznicy” (2012) - adaptacja słynnej powieści Victora Hugo w reżyserii Toma Hoopera z gwiazdorską obsadą. Na ekranie Anne Hathaway, Hugh Jackman oraz Russel Crowe w historii rozgrywającej się w zawierusze rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich.
22 lipca: „Green Book” (2018) - pełna humoru i ciepła historia o przyjaźni rodzącej się między przedstawicielami dwóch różnych światów. Mahershala Ali jako wybitny jazzman oraz Viggo Mortensen w roli włosko-amerykańskiego szofera wyruszają w tournée po południowych Stanach, gdzie uprzedzenia rasowe są codziennością.
29 lipca: „E.T.” (1982) - kultowa produkcja Stevena Spielberga dla całej rodziny. Historia młodego chłopca, który pomaga uroczemu kosmicie powrócić do domu.
Czwartkowe Seanse w Kinie Letnim to okazja, aby zobaczyć najciekawsze produkcje kina artystycznego docenione na najważniejszych festiwalach filmowych w Berlinie, Cannes czy San Sebastian:
16 lipca: „Victoria” (2015) - historia młodej Victorii, która w towarzystwie nowo poznanych chłopaków odkrywa niezwykłe i tajemnicze oblicze nocnego Berlina. Ponaddwugodzinny seans to niemal jedno ujęcie pozwalające śledzić widzom każdy krok w tej emocjonującej przygodzie.
23 lipca: „Wysoka dziewczyna” (2019) - poruszający dramat przedstawiający losy dwójki kobiet próbujących otrząsnąć się z wojennej traumy.
30 lipca: „Kafarnaum” (2018) - niezwykła i niecodzienna historia 12-letniego chłopca, który zrozpaczony swoim smutnym życiem pozywa rodziców za to, że się urodził.
Piątkowie wieczory będziemy mogli spędzić z książkami, a dokładnie z głośnymi filmowymi adaptacjami:
17 lipca: „Wielki Gatsby” (2013) - opowieść o nieszczęśliwej miłości w czasach prohibicji i gangsterów. W rolę nowojorskiego milionera Gatsby’ego wciela się świetny Leonardo DiCaprio.
24 lipca: „Dzikość serca” (1990) - kultowy film Davida Lyncha z Nicolasem Cage’em oraz Laurą Dern, w którym dwójka młodych kochanków musi uciekać przed zbirami wynajętymi przez matkę dziewczyny. Seans to kwintesencja lynchowskiego stylu.
31 lipca: „Planeta Singli” (2016) - polska komedia romantyczna z Maciejem Sthurem i Agnieszką Więdłochą w rolach głównych. Adaptacja książek Ewy Markowskiej.
W soboty widzowie będą mogli obchodzić 125 lat kina. Tego dnia na ekranach będą pojawiały się kultowe tytuły, do których powraca się z wielkim sentymentem:
18 lipca: „Blues Brothers” (1980) - kultowa komedia muzyczna w reżyserii Johna Landisa, opowiada o perypetiach Jake’a i Elwooda, którzy w rytmie bluesowych przebojów próbują zebrać pieniądze potrzebne na uratowanie sierocińca.
25 lipca: „Pół żartem, pół serio” (1959) - czarno-biała komedia ze słynną Marilyn Monroe. Bezrobotni muzycy postanawiają przebrać się z kobiety i dołączyć do damskiego zespołu muzycznego, by w ten sposób ukryć się przed ściągającymi ich gangsterami.
W niedziele nad kinowym ekranem władze przejmują kobiety. Widzowie w ramach "Kobiecych Niedziel z Providentem" będą mogli obejrzeć produkcje przedstawiające silne i wyraziste bohaterki:
19 lipca: „Podwójne życie” (2018) - przewrotna francuska komedia opowiadająca o członkach paryskiej społeczności artystycznej, którzy przeżywają kryzys wieku średniego. Na ekranie zobaczymy między innymi znaną i uwielbianą Juliette Binoche.
26 lipca: „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie” (2018) - niezwykła i kolorowa opowieść o mężczyźnie, który podczas zwiedzania Ikei utknął w szafie i przypadkowo wyruszył w podróż po Europie.
Wszystkie festiwalowe seanse w Zakopanem odbywają się w samym centrum miasta, na Kulturalnym Placu Niepodległości, tuż przy słynnych Krupówkach. W znajdującym się tu Miasteczku Filmowym wieczorami zobaczymy najlepsze filmy z całego świata, a w ciągu dnia będziemy mogli zażywać kąpieli słonecznych. W miejscu tym czeka na nas także punkt informacyjny, w którym sprawdzimy bieżący repertuar festiwalu, zapoznamy się z prezentowanymi filmami oraz odbierzemy nagrody zdobyte w festiwalowych konkursach. Wszystkie seanse w lipcu w Zakopanem rozpoczynają się o godzinie 21.30.
Wybierając się na obcowanie z kulturą, należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznego dystansu, zakładaniu maseczek oraz dezynfekcji rąk.
Na wydarzenie serdecznie zapraszają organizatorzy Provident i AXA oraz nocowanie.pl – patron medialny festiwalu.
Szukasz noclegu w Zakopanem?
Komentarze