Zwiedzając Mrągowo nie zapomnij wstąpić do Miasteczka Westernowego Mrongoville, które jest odwzorowaniem miasteczka z Dzikiego Zachodu. Nawiązuje ono do Pikniku Country - imprezy o zasięgu międzynarodowym, które co roku w ostatni weekend lipca sprowadza do miasta tłumy miłośników muzyki country i fantastycznej zabawy.
Festiwalowe Miasto - Mrągowo
Mrągowa nie sposób jest pominąć zwiedzając Mazury. To rozśpiewane miasto, położone nad jeziorem Czos, oferuje w sezonie gwar i szaloną zabawę. Lato upływa w nim pod znakiem międzynarodowego Pikniku Country, refleksyjnego Festiwalu Kultury Kresowej i rozbawionej Mazurskiej Nocy Kabaretowej. A wśród nich wiele innych koncertów i festiwali.
Nie bez powodu Mrągowo nazywane jest Festiwalowym miastem. W roku 2009 miasto uzyskało certyfikat „Mrągowo – festiwalowe miasto”. Zasięg mrągowskich imprez jest szeroki: odbywają się zarówno te o zasięgu wojewódzkim, jak i krajowym a nawet międzynarodowym.
Najciekawsze zabytki Mrągowa to neogotycki kościół rzymsko-katolicki św. Wojciecha z XIX w.; kościół ewangelicko-augsburski z XVIII w.; kościół prawosławny - dawna bożnica żydowska; ratusz z mrągowskim muzeum; budynek Wartowni Bośniackiej; wieża Bismarcka; zespół kamieniczek przy ul. Królewieckiej, Roosevelta i Warszawskiej. Zajrzyj też koniecznie do Muzeum Sprzętu Wojskowego, gdzie zobaczysz wojskowe samochody ciężarowe, armatę, działo przeciwlotnicze, czołg, transportery, samochód pożarniczy, ciągnik artyleryjski i inne sprzęty wojskowe. W ofercie Muzeum są przejażdżkim pojazdami wojskowymi.
W Mrągowie działa też Ekomarina. Jest to miejsce nie tylko dla żeglarzy. Aktywnie czas mogą tam spędzić wszyscy! Zaplecze Ekomariny to: boiska do koszykówki, siatkówki, stoły do tenisa stołowego, trasy wspinaczkowe, linowe z utrudnieniami oraz pomostami, skałki wspinaczkowe, taras wypoczynkowy.
Po krótce to tyle o Mrągowie. Pewnym jest, że wybierając się tam, nie nastawiaj się na zobaczenie wielu wyjątkowych zabytków (bo nie ma w Mrągowie ani pałacu, ani dworu czy zamku ze straszącym w nim duchem), za to jest wiele skwerów, parków, świetnie zagospodarowane jezioro Czos i jeziorko Magistrackie. Odpoczniesz tam "w pięknych okolicznościach przyrody".
Dziki Zachód na Mazurach
Zwiedzając Mrągowo nie zapomnij wstąpić do Miasteczka Westernowego Mrongoville, które jest odwzorowaniem miasteczka z Dzikiego Zachodu. Nawiązuje ono do Pikniku Country - imprezy o zasięgu międzynarodowym, które co roku w ostatni weekend lipca sprowadza do miasta tłumy miłośników muzyki country i fantastycznej zabawy.
Mrongoville ma w swojej ofercie: pokazy artystyczne (rzuty nożami, baty meksykańskie, pokazy kaskaderki konnej...), taniec country, scenki rodzajowe, jazdę konną. Jest też gdzie zjeść i napić się - do wyboru Saloon i Mexico Bar. Sporo atrakcji czeka we Wiosce Indiańskiej, na Ranczu Farmera, w Biurze Sheriffa z aresztem, gdzie wydrukują Twój list gończy, w Parku linowym...
Mrongoville to idealne miejsce dla całych rodzin. Nie będą się w nim nudzić ani dzieci, ani dorośli. Latem kilka razy w ciągu dnia odbywają się fantastyczne pokazy artystyczne, dzięki którym z łatwością przeniesiecie się w świat Dzikiego Zachodu. Nie lada atrakcją dla dzieci jest poszukiwanie skarbie, czyli zabawa strategiczna. Na zamówienie przygotowywane są programy edukacyjne. Dzieci poprzez zabawę z kowbojami i Indianami poznają historię Dzikiego Zachodu i przede wszystkim doskonale się bawią. Biorą udział w konkursach (rzut podkową, dzikie węże, ciąganie bryczki, ujeżdżanie dzikiej beczki, narty indiańskie...), oglądają pokazy władania lassem, batami meksykańskimi, kaskaderki, tresury koni...
Zapraszamy na spotkanie z białymi i czerwonymi twarzami oraz odważnym szeryfem i jego sztabem dzielnych kowboi.
W cenę biletu wstępu wliczone są atrakcje:
pokazy kowbojskie (pojedynek rewolwerowców, napad na bank, pokaz umiejętności kowbojskich) godz.: 12:00; 15:00; 18:00, pokazy iluzji godz.: 13:00; 16:00; 19:00, pokaz tańca Country godz: 14:00; 17:00, Cinema 5d, Desperados, strzelanie z łuku, strzelanie z wiatrówki, plac zabaw, program edukacyjny dla dzieci i młodzieży, malowanie twarzy, rzut podkową, nauka posługiwania się lassem, „poducha plażowa”, sztuczna krowa do dojenia.
Godziny otwarcia:
w sezonie letnim czynne codziennie 9-23
od 1 września do 30 kwietnia czynne piątek, sobota, niedziela 11-20
Piątek, sobota - danacingi od godz. 20 do białego rana. WSTĘP WOLNY!
Cennik dla grup zorganizowanych dostępny na stronie organizatora.
Doba kosztuje 200zl, a nie było najpotrzebniejszych środków do życia. Brak mydła, szklenek, sztuców, dużo pająków, mrówek i zapach papierosów, który przeszkadza osobom niepalącym. Urwany uchwyt na słuchawkę prysznicową. Cienkie ściany, przez które wszystko słychać, goście, którzy nie stosowali się do regulaminu i urządzali głośne imprezy nie zważając na ciszę nocną.