Wystawy stałe jakie można podziwiać w muzeum:
1. Wnętrza XIX i XX wieku: Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest miejscem, które urzeka autentyzmem, przenosząc zwiedzających w klimat arystokratycznej rezydencji z przełomu XIX i XX w., której wygląd jest niezmienny do dnia dzisiejszego. Jako dowód uznania wystawa zabytkowych wnętrz otrzymała nagrodę pozarządowej organizacji Europa Nostra.
2. Zbrojownia: Znajduje się w gotyckich piwnicach zamku. Eksponowane tu jest europejskie i orientalne uzbrojenie z okresu od XVI wieku do począteku wieku XX. W zbrojowni można podziwiać broń zaczepną i ochronną oraz broń myśliwską, pojedynkową i sportową.
3. Gabinet Miniatur: Można tu zobaczyć blisko 200 miniatur, płaskorzeźb i sylwetek. Wystawa ta stała się pretekstem, by pokazać grupę małych portretów o różnej historii, przechowywanych dotychczas w magazynach muzealnych.
4. Znane i nieznane: Wystawa znajduje się drugim piętrze, w czterech pokojach i przedpokoju. Została otwarta 12 maja 2011 roku i można na niej obejrzeć 260 interesujących obiektów.
5. Galeria Portretów. W kręgu wolnych panów, hrabiów i książąt pszczyńskich: Na wystawie prezentowana jest po raz pierwszy kolekcja portretów, które ocalały w okresie powojennym przed zniszczeniem i rozproszeniem. Na dziełach sztuki można zobaczyć członków trzech rodów panujących w Pszczynie od poł. XVI w. po I poł. wieku XX – Promnitzów, Anhaltów oraz Hochbergów, oraz osoby z nimi skoligacone.
6. Sala Polska im. Księcia Józefa Poniatowskiego: Trzonem wystawy są eksponaty pochodzące z lwowskich zbiorów Heleny Dąbczańskiej, która pewną część swojej kolekcji podarowała muzeom z całej Polski oraz z Lwowa: stół czeczotowy z blatem wykładanym półszlachetnymi płytkami kamiennymi z początku XIX w. oraz, pierwotnie stanowiące elementy kolekcji Baworowskich, lustro w rzeźbionej, złoconej barokowej ramie z końca XVIII w. i drewniany dwunastoramienny żyrandol z 2 poł. XVIII w., ozdobiony kryształowymi wisiorami.
7. Stajnie Książęce w Pszczynie.
Wystawy czasowe:
1. Memento Mori. Pochówki Panów Pszczyńskich: Ekspozycja składająca się z dwóch części.
Pierwsza z nich zawiera materiały, które dotyczą pochówków wszystkich panów Pszczyny. Zwiedzający mogą zapoznać się z m.in. listami kondolencyjnymi i podziękowaniami, fotografiami z pogrzebów i informacjami prasowymi oraz zarządzeniami dotyczącymi sposobu odbywania żałoby. Wystawa prezentuje również opisy pogrzebów oficjalne i prywatne w tym np. relację księżnej Daisy von Pless z pogrzebu księcia Hansa Heinricha XI von Hochberga, którą zapisała na kartach swojego pamiętnika.
Druga część wystawy to 8 dekoracyjnych sarkofagów pszczyńskich panów z rodu Promnitzów. Obiekty pochodzą z tzw. Krypty Promnitzów, kościoła parafialnego pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie.
Eksponaty ze zbiorów: Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wszystkich Świętych i Matki Boskiej Różańcowej w Pszczynie, Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Pszczynie, Muzeum Zamkowego w Pszczynie, a także zbiorów prywatnych.
2. Prezentacje na brytyjskim dworze 1898-1929
3. Im gorsze - tym lepsze
4. Czeczot. Tylko dla dorosłych
Dniem bezpłatnym jest wtorek.
super spacer, zamek przepiękny