Nie tylko Męskie Granie. Gdzie powstały najlepsze polskie teledyski?
Polska muzyka… Słyszymy ją w ulubionej rozgłośni radiowej, z dostępnych płyt, oglądamy teledyski w internecie i popularnych stronach internetowych. A czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, gdzie powstają najlepsze polskie teledyski? Króluje tu pełna różnorodność. Poznajmy te najpopularniejsze miejsca.
Nie da się ukryć, że muzyka jest najlepszym sposobem rozrywki i tzw. “wypełniaczem” naszego wolnego czasu. Zabieramy ją ze sobą wszędzie - w podróż, do pracy, na rower, do biegania, czy innego typu ćwiczeń. Każdy ma swój gust, dlatego też wśród ulubionych polskich wykonawców, króluje pełna różnorodność. Najchętniej słuchamy tego, co wpada w ucho i co jest puszczane w rozgłośniach radiowych. No właśnie - w radiu tylko słyszymy. Zdecydowanie łatwiej jest sobie wyobrazić to, co autor piosenki miał na myśli, jeśli zobaczymy specjalnie przygotowany teledysk.
Gdzie powstały najlepsze polskie teledyski?
Rozwój techniki sprawił, że teledyski do polskich piosenek zachwycają coraz bardziej. Możemy zobaczyć więcej, w lepszej jakości i z użyciem coraz lepszego sprzętu - w tym drona FPV, czy kamery RED Komodo. Jeśli podczas właśnie rozpoczętych wakacji, będziesz miał czas, by obejrzeć najlepsze polskie teledyski, to zwróć szczególną uwagę na to, gdzie były kręcone i co prezentują. Większość z nich powstała w obiektach zabytkowych, centrach nauki, czy na łonie przyrody - znanych miejscowościach w górach, nad morzem, czy nad jeziorami. Mamy przyjemność zaprezentować kilka niezwykłych miejsc, w których powstały najlepsze teledyski do popularnych polskich piosenek. Które miejsca odwiedzić podczas wakacji? Sprawdźmy!
Jesteś fanem muzyki? Przeczytaj koniecznie: 10 festiwali muzycznych w Polsce, na które warto się wybrać w 2021 roku
fot. konrad83 (pixabay.com, CC0)
-
Łódzkie Centrum Nauki i Techniki EC1
Rozpoczynamy od muzycznej świeżynki. W dniu 30 czerwca swoją premierę miał hymn, promujący tegoroczną trasę Męskiego Grania 2021. Piosenkę zatytułowaną “I Tobie też, bardzo” wykonują Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino. Każdy, kto miał okazję obejrzeć teledysk w przeciągu ostatniej doby, na pewno będzie pod wrażeniem. Ujęcia na światowym poziomie, pokazujące piękno popularnego polskiego miasta, jakim jest Łódź. Ma się tu wrażenie, że to zupełnie inna część świata. A to Polska właśnie.
Jak podkreślają osoby odpowiedzialne za powstanie teledysku, był to pierwszy na świecie teledysk w pełni zrealizowany z pokładu drona FPV (First Person View) oraz kamery RED Komodo. Zamiarem twórców było uzyskanie wrażenia mastershota na przestrzeni trwania całego utworu, podczas którego dron pokonuje dystans 2,3 km. Teledysk w całości został sfilmowany z pokładu drona niosącego kamerę filmową. Ujęcia powstały w Łódzkim Centrum Nauki i Techniki EC1. Obecnie jest to nowoczesny ośrodek nauki i sztuki. Mieści się tam Centrum Nauki i Techniki, zabytkowa Hala Maszyn, Planetarium i Narodowe Centrum Kultury Filmowej. Na dachu EC-1 znajduje się natomiast taras widokowy, z którego podziwiać można panoramę miasta. Panorama Łodzi jest również znakomicie pokazana w piosence Męskiego Grania. Kto jeszcze nie widział teledysku, koniecznie powinien nadrobić zaległości. Piosenka wpada w ucho, a teledysk przyciąga uwagę, przenosząc nas do zupełnie innego świata.
Już dziś podążaj śladami artystów i zarezerwuj nocleg w Łodzi
-
“Początek” w hali wyścigów konnych na Służewcu?
Odnosząc się do tegorocznego klipu Męskiego Grania, warto również wspomnieć o jednej z najbardziej popularnych piosenek z całych 11 lat, które liczy sobie ta trasa koncertowa. Teledysk do piosenki “Początek” z 2018 roku, którą wykonują Kortez, Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski, został nakręcony w hali wyścigów konnych na torze Warszawa-Służewiec.
fot. annacapictures (pixabay.com, CC0)
Połączenie ich głosów stworzyło doskonałą harmonię, która w połączeniu z rockowym klimatem daje naprawdę niezłego kopa. Jako ciekawostkę należy podkreślić, że klip był nagrywany całkowicie na żywo - nie było żadnych poprawek, ani powtórzeń. Prawdziwe dzieło sztuki! Nieprawdaż?
Oto najlepsze propozycje noclegów w Warszawie
-
Dawid Podsiadło w Tatrach
Skoro wcześniej wspomniany został artysta, który bierze udział w tegorocznej trasie Męskiego Grania - Dawid Podsiadło, to warto wspomnieć, że również on na kręcenie klipów do swoich piosenek wybiera wyjątkowe miejsca.
fot. Anna / zdjecia.nocowanie.pl
Wystarczy wspomnieć, że wszystkie piosenki na album zatytułowany “Leśna Muzyka” zostały nagrane w Tatrach. Gdzie dokładnie? Artysta nie chciał tego zdradzić, ale na pewno jest to jedna z popularnych i niezwykłych górskich hal. W teledysku możemy zaobserwować niezwykłą panoramę górską. Każdy, kto obejrzy ten teledysk, na pewno będzie chciał wyruszyć w Tatry już teraz.
Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Tatrach
-
A może Wrocław?
Zmieniamy nieco klimat. Chyba każdy chociaż raz w ostatnich latach słyszał piosenkę artysty C-Bool, zatytułowaną “Never gone away”. Piosenka rytmiczna i wpadająca w ucho, a bez wątpienia każdy też ją nucił. Oglądając teledysk do tej piosenki, możemy zauważyć, że C-Bool znajduje się we Wrocławiu.
fot. z_sabat / zdjecia.nocowanie.pl
Na filmie znajdziemy m.in. słynny wrocławski okrąglak, czy bulwary nad Odrą. C-Bool nie jest jedynym artystą, który swój teledysk nagrywał we Wrocławiu. Wśród innych artystów, należy tu wymienić m.in. Big Cyc, Grubson, Kamil Bednarek i Mesajah, a nawet Behemoth.
Tutaj znajdziesz propozycje noclegów we Wrocławiu
-
Magiczna Lubelszczyzna
Nie da się ukryć, że województwo lubelskie jest tym regionem, który przyciąga zarówno turystów, jak i artystów z całej Polski. Szczególne miejsce w tym zestawieniu ma Kazimierz Dolny, w którym w ostatnim czasie swój teledysk do piosenki “Kochać Cię” nagrał zespół Poparzeni Kawą Trzy.
fot. broart / zdjecia.nocowanie.pl
A na tym wyjątkowość regionu Lubelszczyzny się nie kończy. Nagranie piosenki Golec u Orkiestra “Wysokie Drzewa” oraz Grubsona “Dżungla” miało miejsce w Parku Czartoryskich w Puławach. Teledysk Agnieszki Chylińskiej “Niebo” nakręcono w Chełmie, w Podziemiu Kredowym. Ujęcia do teledysku “Wujek G” Bovskiej powstały m.in. w bibliotece głównej UMCS, a Voo Voo w piosence “Bezsenność” gości na Starym Mieście w Lublinie.
Sprawdź oferty noclegów na Lubelszczyźnie
-
A może nad morze?
Na sam koniec zostawiliśmy region, który w wakacje cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Nad Bałtykiem powstało wiele wspaniałych teledysków do polskich piosenek. W przypadku polskiego morza, postanowiliśmy się skupić na historii i nowoczesności. Chyba każdy chociaż raz słyszał piosenkę zatytułowaną “Polska” w wykonaniu Kazika Staszewskiego. Można zobaczyć dworzec główny przed remontem w Gdańsku, ulicę Długą, jedynie SKM-ki niewiele się zmieniły.
fot. Adrian Pawłowski / zdjecia.nocowanie.pl
Warto tu również wspomnieć o zespole Hey i teledysku do piosenki “Misie”. Ujęcia kręcono tutaj zimą. Planem była plaża w Gdyni – w trakcie zimy. Siarczysty mróz, porywisty wiatr - wszystko to w dużym stopniu utrudniało sprawne nakręcenie wideoklipu.
Nawiązując do współczesności, warto zaznaczyć, że bardzo fajne akcenty morza, możemy znaleźć w piosence Kaśki Sochackiej “Z soboty na niedzielę”. Teledysk jest bardzo prosty i bardzo wyjątkowy. W ujęciach dominuje postać rowerzysty, który przemierza Polskę - z Warszawy nad morze. Po drodze możemy podziwiać piękno naszego kraju. Warto obejrzeć teledysk do tej właśnie piosenki.
Zaplanuj swój wymarzony nocleg nad morzem
To tylko kilka przykładów teledysków, które powstały w wielu wspaniałych miejscach w Polsce. Niech najlepsza polska muzyka towarzyszy Wam podczas wakacyjnego urlopu. Może uda się Wam właśnie teraz odkryć miejsca, w których powstały najlepsze polskie teledyski?
Komentarze