poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Natychmiastowa rezerwacja

Biały Dworek Biały Dunajec

Biały Dunajec Pokaż na mapie
  • Wysoka jakość, dobra cena
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
10.0 Rewelacyjny 23 opinie
od 140 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Biały Dunajec

Biały Dunajec to niewielka miejscowość turystyczna położona w województwie małopolskim w powiecie tatrzańskim. Dzięki swojej lokalizacji na terenie pogórzy Spisko-Gubałowskich gwarantuje nie tylko piękne widoki m.in. na Tatry, Bieszczady, Pieniny czy dolinę Białego Dunajca, ale również doskonałą bazę wypadową na tatrzańskie szlaki oraz do większych centrów turystycznych. Dzięki szerokiej ofercie atrakcji nikt nie będzie się tu nudził. Coś dla siebie w okolicy znajdą miłośnicy białego szaleństwa, entuzjaści wycieczek pieszych i rowerowych, rodziny z dziećmi, a nawet zapaleni wędkarze.

Co robić w Białym Dunajcu w czasie wolnym?

Położenie miasteczka sprawia, że w Białym Dunajcu bez problemu odnajdą się miłośnicy sportów zimowych. Tylko w najbliższej okolicy znajdują się trzy wyciągi narciarskie. Dwa z nich natomiast z otwartymi ramionami przyjmą gości, którzy dopiero pragną rozpocząć swoją przygodę ze stokiem. Oferują one bowiem szkółki dla początkujących narciarzy oraz snowboardzistów. Zwolenników klasycznego narciarstwa powinna ucieszyć znajdująca się w miejscowości trasa biegowa, która położona jest pomiędzy rzeką Biały Dunajec a torami kolejowymi.


Lokalizacja miejscowości oraz otaczające ją piękne widoki przekonają niejednego turystę do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W Białym Dunajcu oraz jego okolicach swój początek ma kilka tras spacerowych. W pobliskich Szaflarach można wybrać się na wycieczkę szlakiem biegnącym z Zakopanego do Dursztyna, a w Poroninie trasą biegnącą z Chochołowa na przełęcz Trzy Kopce. Z samego Białego Dunajca można wyruszyć między innymi na wycieczkę grzbietami pogórza Gubałowskiego. Turyści mogą tu również śmiało wskoczyć na rower. W Białym Dunajcu swój początek mają trzy trasy o długości 15, 20 i 25 kilometrów.


Po całodziennym szaleństwie na stoku lub wielogodzinnym podziwianiu okolicy podczas wędrówek pieszych i rowerowych każdemu przyda się odrobina relaksu. Ulgę zmęczonym mięśniom z całą pewnością przyniesie wizyta w Termach Podhalańskich w okolicznych Szaflarach. Oferują one turystom cztery baseny z wodą termalną – z czego dwa znajdują się na zewnątrz i można się nimi cieszyć nawet przy ujemnej temperaturze. Dodatkowo odwiedzający mogą skorzystać z urządzeń do hydromasażu takich jak bicze wodne, jeżyki, gejzery podwodne i przyrządy do masażu karku szerokim i wąskim strumieniem wody. Na odwiedzających Termy czeka także: dźwiękoterapia, wytwornica lodu, beczki do schładzania, masaże stóp, prysznic wrażeń z deszczem tropikalnym oraz saunarium z czterema rodzajami saun. Młodszym gościom oraz tym pragnącym odrobiny szaleństwa z całą pewnością spodobają się zakręcona zjeżdżalnie. Takiego miejsca nie sposób opuścić, nie będąc zrelaksowanym i gotowym na kolejną porcję aktywnego wypoczynku.


Zanim w Białym Dunajcu na dobre rozkręci się sezon zimowy, do miejscowości przybywają pasjonaci wędkarstwa. Wszystko za sprawą górskiego potoku, od którego miasteczko wzięło swoją nazwę. Biały Dunajec oferuje przyjezdnym bogactwo ryb oraz rzadką możliwość łowienia na całej długości rzeki. Dodatkowo potok robi wrażenie swoim ukształtowaniem. Górny odcinek rzeki ma typowo górski charakter – znajdują się tam głazy polodowcowe, kaskady oraz bystrza. Natomiast dolna część biegu rzeki jest zdecydowanie łagodniejsza. Wędkarze mogą cieszyć się otwartym sezonem trwającym od połowy marca do połowy grudnia. Muszą jednak pamiętać, że metoda łowienia jest ściśle określona, a wędkowanie poza sezonem surowo zabronione. Przestrzegający tych zasad wędkarze będą mogli złowić m.in. dorodnego pstrąga będącego symbolem miasteczka, który znalazł nawet swoje miejsce w jego herbie.

Biały Dunajec ze względu na swoje atrakcje świetnie sprawdzi się jako miejsce urlopu o każdej porze roku.

Biały Dunajec – co warto zobaczyć?

W samym Białym Dunajcu znajduje się niewiele zabytków. Na terenie miejscowości turyści będą mogli zobaczyć jedynie drewniany dwór sołtysi z 1830 roku oraz zabytkowe chałupy w stylu góralskim wzniesione w XIX wieku. W okolicznych Szaflarach znajduje się natomiast piękny kościół pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła z neobarokowymi zdobieniami przedstawiającymi sceny religijne, górskie krajobrazy oraz góralskie tradycje religijne. Dodatkowo można tam zobaczyć również ruiny warowni zwane Kocim Zamkiem, ogród dworski, pawilon myśliwski oraz znajdujący się na okolicznym wzgórzu krzyż upamiętniający bitwę pod Grunwaldem.


Nie oznacza to jednak, że w Białym Dunajcu nie ma czego oglądać. Na przyjezdnych czekają bowiem wyjątkowe imprezy cykliczne, które naprawdę warto zobaczyć.


Turyści przebywający w Białym Dunajcu w sezonie zimowym będą mieli szansę zobaczyć Paradę Gazdowską – cykl imprez, podczas których odbywa się parada, a także wielki kulig góralskimi saniami. Głównym punktem wydarzenia są widowiskowe konkurencje takie jak wyścigi kumoterek – małych dwuosobowych sań – oraz narciarzy ciągniętych przez konia – w zależności od dyscypliny – z jeźdźcem lub bez niego.


W sezonie letnim kuszącą atrakcją dla turystów lubiących regionalne klimaty będą Tatrzańskie Wici. Cykl imprez odbywający się od lipca do września ma na celu promocję i popularyzację tatrzańskiej kultury. W czasie jego trwania okoliczne gminy prezentują przyjezdnym wszystko to, co najlepsze. W Białce Tatrzańskiej wybierany jest „Harnaś Roku”, w Siwej Polanie obchodzi się „Święto Lasu”, natomiast we wsi Dzianisz odbywają się „Wykopki”. W ramach cyklu na turystów przebywających w tym czasie w Białym Dunajcu czeka natomiast „Dzień Pstrąga”, podczas którego odbywają się zawody łowieckie oraz konkurs na najlepszą potrawę. Znacznie bardziej intrygujące będą wybory odbywające się następnego dnia. Widzowie w czasie trwania imprezy mogą kibicować dziewczynom z całego Podhala podczas rywalizacji o tytuł Nośwarniyjsyj Górlaecki. Uczestniczki w drodze po zwycięstwo muszą wykazać się umiejętnościami w zadaniach takich jak ścielenie łóżka, dojenie krowy, sznurowanie gorsetów, śpiew i taniec, a także biorąc udział w konkursie wiedzy o regionie. Imprezom towarzyszą liczne pokazy muzyki i tańców ludowych sprawiające, że turyści z łatwością zakochają się w tatrzańskiej kulturze.

Co zjeść w Białym Dunajcu?

Już sam herb gminy podpowiada czego warto spróbować w trakcie wizyty w Białym Dunajcu. Pstrąga najlepiej szukać w karczmach szczycących się sukcesem podczas „Dnia Pstrąga”. W mieście rybę zjeść można na różne sposoby – grilowaną, w borowikach czy migdałach, a także jako dodatek do pizzy.


Spędzając urlop w Białym Dunajcu, warto spróbować także innych regionalnych przysmaków, takich jak rozgrzewająca kwaśnica czy moskole – placki z ziemniaków i mąki razowej wypiekane na płycie kuchennej. Dodatkowo koniecznie trzeba dać się skusić na podhalańskie sery, takie jak oscypki, bundze czy redykołki.

Noclegi w Białym Dunajcu

Najbardziej reprezentatywną kategorią noclegów w Białym Dunajcu są kwatery i pokoje. Obiekty te wybierane są najczęściej przez rodziny z dziećmi oraz pary. Ceny za nocleg w tej kategorii mogą wynieść nawet 25 złotych. Na wyposażeniu pokoi znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowe miejsce parkingowe, telewizory, dostęp do internetu oraz dobrze wyposażona kuchnia.


Niektórzy z właścicieli obiektów poza dostępem do podstawowych udogodnień oferują także dostęp od ogrodów z huśtawkami, altanami oraz miejscem na grilla bądź ognisko. Dodatkowo turyści mogą znaleźć obiekty mające w swojej ofercie własne wyroby takie jak oscypki i smalec czy możliwość grzania się przy kominku. Część z właścicieli organizuje również biesiady i potańcówki z muzyką góralską, kuligi oraz ogniska z kiełbaskami. Turyści w niektórych przypadkach mogą liczyć również na organizację jednodniowych wycieczek. Obiekty często gwarantują karty zniżkowe na okoliczne atrakcje takie jak termy, wyciągi czy karczmy.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Białym Dunajcu

Turyści podczas wybierania noclegu w Białym Dunajcu oczekują przede wszystkim dostępu do prywatnej łazienki oraz miejsc parkingowych. Liczą również na dostęp do telewizora oraz internetu, a także możliwość łatwego korzystania z kuchni lub wyżywienie na miejscu. Istotnymi kwestiami podczas wyboru noclegu była odległość od wyciągu narciarskiego lub centrum, a także organizacja dodatkowych atrakcji takich jak kulig.

Ceny noclegów w Białym Dunajcu

Średnia cena noclegów w Białym Dunajcu wynosi zaledwie 73 złote. Turyści najkorzystniejsze oferty znajdą wśród obiektów w kategorii pokoje i kwatery. Koszt noclegu może tam wynieść nawet 25 złotych. Właściciele obiektów mogą wprowadzać zmiany w swoich cennikach na czas trwania weekendu. W Białym Dunajcu ceny weekendowe mogą być nawet o 40% wyższe w porównaniu do dni powszednich. Część właścicieli obiektów prezentuje jednak oferty specjalne dotyczące najczęściej pobytu w czasie sezonu letniego, w weekend majowy, ferie zimowe oraz okres bożonarodzeniowy i Sylwestra. Dodatkowo część miejsc noclegowych oferuje zniżki na okoliczne atrakcje.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Białym Dunajcu

Ile kosztuje nocleg w Białym Dunajcu?
Cena za nocleg w Białym Dunajcu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Biały Dunajec, wtedy koszt noclegu może wynieść od 45 zł. Średnia cena noclegu w Białym Dunajcu wynosi 252 zł.
Czy ceny noclegów w Białym Dunajcu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 25% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Białym Dunajcu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Biały Dunajec”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Białym Dunajcu zaczynają się od kwoty 45.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Białym Dunajcu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, domki. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Białym Dunajcu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Biały Dunajec opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Białym Dunajcu to: Biały Dworek, Domek Nad Potokiem, Pokoje U Krysi.
Które noclegi w Białym Dunajcu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Białym Dunajcu poleca Podtatrzańska Przestrzeń, Pokoje U Krysi, Góralska Perła.
Które noclegi w Białym Dunajcu są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Pokoje Gościnne Papież, Gazdówka na Wierchu, Góralska Perła.
Jakie są atrakcje w Białym Dunajcu i okolicach?
Wśród atrakcji Białego Dunajca trzeba wymienić tamtejsze trasy rowerowe, które pozwalają podziwiać rozległą panoramę Tatr, natomiast w okolicy warto odwiedzić termy Gorący Potok oraz stoki w Suchem i Bańskiej Wyżnej.
Czy działają termy w Białym Dunajcu lub jego okolicach?
W Białym Dunajcu nie powstały termy – najbliższe oddalone są od wsi o nieco ponad 2 kilometry. To słynny Gorący Potok w Szaflarach.
Kiedy jechać do Białego Dunajca?
Największe zainteresowanie wyjazdami do Białego Dunajca widoczne jest w grudniu i lutym, do popularnych terminów należą też wakacje. Aby cieszyć się spokojnym wypoczynkiem w tej miejscowości najlepiej zarezerwować nocleg na wiosnę lub wczesną jesień.
Co zjeść w Białym Dunajcu?
W Białym Dunajcu najlepiej spróbować rozgrzewającej i pożywnej kwaśnicy oraz moskola, czyli placka z ziemniaków i mąki razowej wypiekanego na płycie kuchennej. Oprócz tego we wsi warto kupić tradycyjne podhalańskie sery, takie jak oscypki, redykołki czy bundz.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!