poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Natychmiastowa rezerwacja

Domek górski Alpejka

Bystrzyca Kłodzka Pokaż na mapie
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
Nowość w Nocowaniu!
od 1960 zł
1 osoba, 4 noce
Cena gwarantowana

To jeszcze nie wszystko!

W Bystrzycy Kłodzkiej nie mamy więcej dostępnych noclegów z możliwością rezerwacji online, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 10 km od tej lokalizacji oraz obiekty z możliwością wysłania zapytania.

To jeszcze nie wszystko!

W Bystrzycy Kłodzkiej nie mamy więcej dostępnych noclegów z możliwością rezerwacji online, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 20 km od tej lokalizacji oraz obiekty z możliwością wysłania zapytania.

To już wszystkie obiekty z natychmiastową rezerwacją

Nie znalazłeś nic dla siebie? Nic straconego. W Bystrzycy Kłodzkiej jest jeszcze 11 obiektów.
Zapytaj o nocleg gospodarza!

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Bystrzyca Kłodzka

Bystrzyca Kłodzka to piękna zaciszna miejscowość leżąca na Dolnym Śląsku w niewielkiej odległości od Kłodzka oraz dwóch ośrodków uzdrowiskowych w Lądku-Zdroju i Polanicy-Zdroju. Dzięki swojemu położeniu oraz długiej historii oferuje przyjezdnym widok na piękną panoramę oraz niezwykły klimat średniowiecznego miasta królewskiego. Turyści będą mogli zobaczyć tutaj liczne zabytki oraz miejskie obwarowania pamiętające czasy, gdy miasto dopiero się wznosiło. Urlop spędzony w Bystrzycy Kłodzkiej z pewnością sprawi ogromną przyjemność miłośnikom historii – w tym miejscu poczują się, jakby odbywali podróż w czasie.

Co warto zobaczyć w Bystrzycy Kłodzkiej?

Przebiegający przez Kotlinę Kłodzką dawny istotny trakt łączący południe i północ Europy spowodował powstanie osady, która uzyskała prawa miejskie w 1319 roku. Od tego czasu na terenie Bystrzycy Kłodzkiej powstało wiele budynków, które przetrwały do dziś pomimo wojen i pożarów. Ze względu na długą i bogatą historię miasto stanowi idealne miejsce dla miłośników sentymentalnych podróży w przeszłość.


Ze względu na dużą liczbę zabytków i ciekawych miejsc zwiedzania miasta należy dobrze zaplanować – zmniejszając tym samym szanse na przeoczenie czegoś interesującego. Dlatego tez już na samym początku naszej wyprawy po Bystrzycy Kłodzkiej najlepiej wejść na Miejską Trasę Turystyczną. Dzięki niej odwiedzimy większość najciekawszych miejsc na mapie miasta. Ma ona swój początek przy Bramie Rycerskiej, skąd prowadzi na Mały Rynek, następnie do Bramy Wodnej, wzdłuż murów obronnych, a także przez plac Marii Curie-Skłodowskiej gdzie znajduje się kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Trasa później powraca do punktu początkowego, skąd prowadzi odgałęzienie do kolejnych zabytków znajdujący się poza murami miasta – pomnika i kościoła św. Jana Nepomucena. Podczas spaceru Miejską Trasą Turystyczną odnajdziemy tabliczki zawierające krótkie informacje na temat mijany budynków.


Na szczególną uwagę podczas zwiedzania zasługuje kościół parafialny pod wezwaniem św. Michała Archanioła będący jednym z najstarszych obiektów w mieście – pierwsze wzmianki na jego temat pochodzą z 1336 roku. Mimo że w drugiej połowie XV wieku świątynia spłonęła, a na przestrzeni lat była wielokrotnie rozbudowywana, w jej wnętrzu zachowało się wiele elementów architektonicznych pochodzących z XIII i XIV wieku – wśród nich portale, kapitele oraz obramowania okienne. Najstarszym zabytkiem zachowanym w świątyni jest pozłacana rzeźba Matki Boskiej z Dzieciątkiem znajdująca się na głównym ołtarzu. Wnętrze kościoła zdobi także wykuta z piaskowca chrzcielnica z XVI wieku, XIX-wieczna neogotycka ambona, rzeźba Chrystusa Frasobliwego z 1740 roku oraz prospekt organowy z 1753 roku.


Jednym z ciekawszych zabytków architektury Bystrzycy Kłodzkiej są pozostałości średniowiecznych zabudowań obronnych. Zwiedzając miasto będziemy mieli okazję zobaczyć elementy XIV-wiecznego muru miejskiego wraz z kilkoma istotnym elementami. Do dziś zachowały się Brama Wodna, Baszta Kłodzka oraz Wieża Rycerska stanowiące dużą turystyczną atrakcję.


Podczas zwiedzania miasta na pewno trafimy na Rynek miejski. Spacerując po okolicy, będziemy mogli zobaczyć kilka interesujących obiektów. W samym środku rynku wznosi się budynek ratusza. Według niektórych źródeł pierwotnie został wybudowany już w XIV wieku, jednak uległ zniszczeniu podczas wojen husyckich, a dwa kolejne odbudowane ratusze spłonęły w pożarach. Obecny obiekt pochodzi z połowy XIX wieku z wieżą zachowaną z 1540 roku. Niedaleko ratusza zobaczymy także imponującą barokową rzeźbę z 1736 roku. Wykonana przez śląskiego rzeźbiarza kolumna przedstawia figury Trójcy Świętej, Archanioła Michała, Matki Boskiej Wniebowziętej oraz sześciu innych świętych. Rzeźbę wykonano by chronić mieszkańców miasta przed pożarami oraz zarazą – przy okazji miała ona również na celu umacniać wiarę katolicką. Przebywając na rynku, będziemy mieli okazję także zobaczyć renesansowe i barokowe kamienice z XVI i XVII wieku, natomiast udając się na pobliski Mały Rynek, będziemy mieli szansę dotknąć zabytkowego XVI-wiecznego pręgierza, służącego niegdyś to wymierzania kar przestępcom.


Niewątpliwie najciekawszą atrakcją, jaką będziemy mieli okazję odwiedzić podczas pobytu w Bystrzycy Kłodzkiej, będzie jedyne w Polsce – oraz jedno z nielicznych na świecie – Muzeum Filumenistyczne. Wizyta w obiekcie będzie wyjątkowo dobrym pomysłem podczas zimnych i deszczowych dni. Otwarte w 1964 roku muzeum zachęca zwiedzających do zapoznania się z historią niecenia i użytkowania ognia. Podczas wizyty w tym miejscu będziemy mogli zobaczyć kolekcję urządzeń służących do rozpalania ognia takich jak zapalniczki lontowe, benzynowe, chemiczne, a także krzesiwa skałkowe i metalowe. Dodatkowo wśród ekspozycji trafimy na kolekcję opakowań oraz etykiet zapałczanych pochodzących z całego świata.

Bystrzyca Kłodzka – co robić w wolnym czasie?

Urlop w Bystrzycy Kłodzkiej nie musi ograniczać się jedynie do oglądania zabytków architektonicznych. Chociaż wyczuwalny klimat średniowiecznego miasta oraz piękna panorama stanowią główne atrakcje, warto pamiętać, że miasto leży w czarującej okolicy. Bystrzyca położona jest przecież między górami Bystrzyckimi a masywem Śnieżnika – tym samym oferując wiele atrakcyjnych widoków. Będziemy mieli okazje zobaczyć je, wybierają się jednym z kliku szlaków turystycznych rozpoczynających się w mieście.


Jeżeli zdecydujemy się na jazdę rowerem, będziemy mogli wyruszyć m.in. szklakiem niebieskim i zielonym do Długopola-Zdroju lub odbyć podróż po okolicy – podziwiając po drodze piękne krajobrazy, panoramę Śnieżnika oraz odwiedzając przydrożne figurki. Przejdziemy także przez najstarszą wieś na Ziemi Kłodzkiej. Miłośnicy pieszych wędrówek będą mogli natomiast udać się do Huty, po drodze mijając zabytkowy drewniany kościółek, ruiny fortu Wilhelma oraz Muzeum Misyjne w Sokołówce.

Wypad do Bystrzycy Kłodzkiej to świetny pomysł o każdej porze roku

Ze względu na historyczny klimat miasta większość czasu w Bystrzycy Kłodzkiej spędzimy zapewne, spacerując uliczkami w poszukiwaniu interesujących śladów przeszłości. Miasto bez problemu zachęci zwiedzających niezależenie od pory roku. Zwiedzanie miasta w środku zimy na pewno nabierze nieco innego uroku niż w sezonie letnim. Niezależnie od pogody będziemy mogli w każdej chwili skryć się przed mrozem czy upałem w jednej z licznych restauracji lub kawiarni – odpoczywając w nich i planując kolejny punkt zwiedzania.


Piękne okoliczne krajobrazy również będą zachwycały nas na różne sposoby – jesienią zauroczą nas kolorowe drzewa, latem i wiosną zazielenione pagórki, a zimą natomiast magiczna aura niczym z bajki. Dlatego też do Bystrzycy Kłodzkiem można udać się dosłownie w każdej chwili i cieszyć się wszystkim, co miasto ma do zaoferowania.

Noclegi w Bystrzycy Kłodzkiej

Na wczasowiczów przyjeżdżających do Bystrzycy Kłodzkiej czekają przede wszystkim obiekty w kategoriach: kwatery i pokoje oraz agroturystyka. Najkorzystniej poszukiwać noclegu w tej drugiej kategorii, wtedy cena za usługę może wynieść 30 złotych. Na wyposażeniu pokoi znajduje się dostęp do łazienki, darmowe miejsca parkingowe, telewizory oraz możliwość korzystania z internetu i dobrze wyposażonej kuchni.


Część właścicieli obiektów noclegowych oferuje wczasowiczom dostęp do dodatkowych udogodnień takich jak przestronne ogrody z miejscami na grilla oraz placami zabaw dla dzieci. W niektórych przypadkach turyści mogą liczyć także na możliwość wypożyczenia rowerów. Część obiektów posiada w ofercie dostęp do sauny, a właściciele zapewniają pomoc przy organizacji imprez okolicznościowych.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Bystrzycy Kłodzkiej

Turyści poszukujący noclegu w Bystrzycy Kłodzkiej oczekują przede wszystkim możliwości korzystania z prywatnej łazienki oraz zagwarantowanego miejsca parkingowego. Zależy im również na dostępie do telewizora oraz bezprzewodowego internetu, a także możliwości komfortowego korzystania z kuchni czy wyżywienia na miejscu. Istotną kwestią przy wyborze obiektu noclegowego był dostęp do balkonu lub tarasu z ładnym widokiem.

Ceny noclegów w Bystrzycy Kłodzkiej

Średnia cena noclegów w Bystrzycy Kłodzkiej wynosi 144 złote. Najkorzystniejszych ofert najlepiej szukać w kategorii agroturystyka. Cena za usługę może wynieść tam zaledwie 30 złotych. Warto pamiętać, że ceny niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie trwania sezonu oraz w weekendy. W czasie planowania wyjazdu warto zwrócić również uwagę na oferty specjalne przygotowane przez niektórych właścicieli. W Bystrzycy Kłodzkiej dotyczą one najczęściej sezonu letniego, długich weekendów w czerwcu i maju, a także Sylwestra.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Bystrzycy Kłodzkiej

Ile kosztuje nocleg w Bystrzycy Kłodzkiej?
Cena za nocleg w Bystrzycy Kłodzkiej zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Bystrzyca Kłodzka, wtedy koszt noclegu może wynieść od 55 zł. Średnia cena noclegu w Bystrzycy Kłodzkiej wynosi 277 zł.
Czy ceny noclegów w Bystrzycy Kłodzkiej w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 24% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Bystrzycy Kłodzkiej?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Bystrzyca Kłodzka”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Bystrzycy Kłodzkiej zaczynają się od kwoty 55.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Bystrzycy Kłodzkiej?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: agroturystyka, domki. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Bystrzycy Kłodzkiej mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Bystrzyca Kłodzka opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Bystrzycy Kłodzkiej to: Domek górski Alpejka, Pokoje u Zosi, AGAWA.
Które noclegi w Bystrzycy Kłodzkiej są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Bystrzycy Kłodzkiej poleca Apartamenty Kotlina, Agroturystyka Willa Maria, Pokoje u Zosi.
Które noclegi w Bystrzycy Kłodzkiej są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Agroturystyka Willa Maria, AGAWA, Anielówka.
Gdzie leży Bystrzyca Kłodzka?
Bystrzyca Kłodzka leży w na Dolnym Śląsku, niedaleko Kłodzka i granicy państwowej z Czechami.
Co warto zobaczyć w Bystrzycy Kłodzkiej?
W Bystrzycy Kłodzkiej warto zobaczyć takie zabytki jak Baszta Rycerska, Brama Wodna, gotycki kościół św. Michała Archanioła oraz zabytkowy rynek z malowniczym ratuszem.
Jakie są atrakcje w Bystrzycy Kłodzkiej i okolicy?
Do atrakcji Bystrzycy Kłodzkiej należy zabytkowa zabudowa centrum miasta. Natomiast w okolicy warto zobaczyć rezerwat przyrody Wodospad Wilczki, który znajduje się w Międzygórzu.
Kiedy jest otwarte Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej?
Muzeum czynne jest przez sześć dni w tygodniu – z wyjątkiem poniedziałków. Od wtorku do soboty otwarte jest w godzinach 8:00-16:00, a w niedziele od 10:00 do 15:00.
Kiedy najlepiej jechać do Bystrzycy Kłodzkiej?
Najlepszą porą na wyjazd bo Bystrzycy Kłodzkiej jest lato. Panuje wtedy najlepsza aura do zwiedzania i planowania wycieczek w pobliskie góry.
Co zjeść w Bystrzycy Kłodzkiej?
Podczas wypoczynku w Bystrzycy Kłodzkiej warto spróbować między innymi pstrąga. Okolica słynie bowiem z hodowli tej ryby.
Ile kosztuje obiad w Bystrzycy Kłodzkiej?
Cena obiadu dla jednej osoby w Bystrzycy Kłodzkiej to koszt od około 25 zł.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!