Zadzwoń, aby zarezerwować nocleg:
poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00
Filtry
Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
Chojnice to malowniczo położona miejscowość na granicy Borów Tucholskich. Historia tego pięknego kaszubskiego miasta sięga co najmniej XII wieku – już wtedy na ziemiach pomiędzy nieistniejącymi obecnie jeziorami Jeleńcz i Zielonym istniał gród o niezwykłych walorach obronnych. Fortyfikacje miejskie z czasem uczyniły Chojnice istotnym elementem systemu obronnego państwa krzyżackiego. I chociaż miasto wielokrotnie przechodziło z rąk polskich do krzyżackich, z tego okresu zachowało się wiele zabytków, nadających miastu historyczny charakter. Wizytą w Chojnicach będą jednak zachwyceni nie tylko miłośnicy historii. Zwolenników aktywnego wypoczynku oraz obcowania z przyrodą zachwyci piękna okolica Parku Narodowego Bory Tucholskie.
Podczas urlopu w Chojnicach będziemy mieli kilka opcji zagospodarowania wolnego czasu: możemy zdecydować się na zwiedzanie zabytków miasta oraz lub wybrać się do okolicznych miejscowości, postawić na aktywny wypoczynek blisko natury lub spędzić czas na dobrej zabawie.
W przypadku wyboru aktywnego wypoczynku możemy udać się na piesze wędrówki lub wycieczki rowerowe – w okolicy znajdują się bowiem liczne szlaki turystyczne. Spacerowicze mogą wyruszyć m.in. Szlakiem Kaszubskim im. Juliana Rydzkowskiego – na jego trasie zobaczymy między innymi XIX-wieczny zespół dworsko-pałacowy w Jarcewie, piękne widoki na jeziora Niedźwiedź i Charzykowskie, a także przejdziemy Borami Tucholskimi. Z trasy bardzo łatwo przejdziemy na Szlak Strugi Siedmiu Jezior oraz niebieski Szlak Brdy. Na każdym z nich będziemy mieli okazję podziwiać piękno i urok okolicznej przyrody. Na rowerzystów czekają natomiast ciekawe trasy takie jak chociażby Kaszubska Marszruta – wybierając się na ten szlak, będziemy mogli przejechać przez liczne okoliczne miejscowości, w których zobaczymy m.in. zabytkowe chaty kaszubskie, krzyż napoleoński czy neogotycki kościół z XIX wieku.
Kolejnym ciekawym sposobem na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu będzie spływ kajakowy – tym bardziej że miejscowe krajobrazy szczególnie nas do tego zachęcają. Spędzając czas w okolicy, nie będziemy mieli większego problemu ze znalezieniem wypożyczalni sprzętu oraz wyborem odpowiadającego nam szlaku – w obu przypadkach w pobliżu wybór jest naprawdę duży. Możemy zdecydować się zarówno na wielodniową wyprawę, jak i krótki popołudniowy wypad z rodziną.
Podczas urlopu w Chojnicach możemy spędzić także sporo wolnego czasu na Jeziorze Czarzykowskim. Dzięki swojemu położeniu – znajduje się na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego oraz na granicy Borów Tucholskich – gwarantuje przede wszystkim piękne widoki oraz przyjemny klimat. Zbiornik już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników żeglarstwa – to na jego brzegu swoją siedzibę ma najstarszy w kraju klub żeglarski, natomiast nowoczesny port oraz rozwinięte zaplecze sprawiają, że jezioro staje się idealnym miejscem przede wszystkim dla osób zakochanych w jachtach i żaglówkach. Osoby pragnące bardziej klasycznego relaksu mogą udać się na strzeżone kąpielisko, gdzie zażyją kąpieli słonecznych na plaży lub zaszaleją na przybrzeżnej zjeżdżalni. W poszukiwaniu ciszy i spokoju będziemy mogli również wskoczyć w wypożyczony kajak, łódkę lub rowerek wodny i wypłynąć na jezioro – a na ponad 1 hektarze bez problemu znajdziemy odpowiednie miejsce dla siebie.
Jeżeli na urlop do Chojnic przyjechaliśmy w chłodniejszych miesiącach lub po prostu pragniemy dodatkowych wodnych atrakcji, możemy odwiedzić Centrum Park Chojnice. Czekają tam na nas wodny relaks, który możemy połączyć z zadbaniem o zdrowie i urodę. W ofercie centrum znajdziemy między innymi bicze wodne, hydromasaże czy jacuzzi. Młodszych gości – także tych duchem – ucieszy zjeżdżalnia trójspiralna, basen z „rwącą rzeką” oraz basen rekreacyjny dla całej rodziny. Dla tych, którzy pragną zadbać o formę i kondycję, czeka natomiast basen sportowy o wymiarach olimpijskich.
Turyści poszukujący zastrzyku adrenaliny oraz kolejnej dawki dobrej zabawy powinni udać się na halowy tor kartingowy Canpol Extreme Center. Miłośnicy szybkiej jazdy będą mogli poszaleć po dwukierunkowym torze o długości 350 metrów z prędkością 60 km/h. Chociaż nie wszyscy mogą prowadzić gokart, nikt nie musi rezygnować z dobrej zabawy – na gości poza zwykłymi pojazdami czekają specjalne podwójne pozwalające jeździć dzieciom poniżej 7 roku życia wraz z opiekunem. Centrum otwarte jest przez cały rok codziennie od godziny 12 do 22., a w weekendy od 10. do 22.
Kolejnym interesującym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu – szczególnie jeżeli podróżujemy z dziećmi głodnymi wiedzy – będzie wizyta w chojnickim Eksperymentarium. W miejscu tym czeka na nas unikalna, interaktywna wystawa przedstawiająca udział człowieka w naturze – ze szczególnym uwzględnieniem historii okolicy. Zwiedzając Eksperymentatorium, będziemy mogli odbyć swego rodzaju podróż w czasie – od momentu, gdy okolica była pokryta potężną zieloną puszczą, aż do chwili, gdy człowiek zmienił oblicze przyrody. Interaktywne eksponaty zagwarantują nam nie tylko dobrą zabawę i ciekawie spędzony czas, ale także rozbudzą w nas zainteresowanie przyrodą oraz nauką.
Po całym dniu pełnym atrakcji warto chwilę odpocząć. W takim przypadku świetnym pomysłem będzie spacer po cichym i uroczym Parku 100-lecia. Na miejscu czekają na nas liczne alejki o łącznej długości ponad 5 kilometrów. Wędrując nimi, będziemy mogli podziwiać bogatą roślinność, odwiedzić ogród botaniczny, popatrzeć na oczka wodne. Na terenie parku będziemy mogli zobaczyć także kolorową fontannę oraz zegar i kalendarz słoneczny. Doskonałym momentem na spacer po parku będzie wieczór – wtedy bowiem pięknie oświetlone alejki, ławeczki, altanki oraz mosty dodają okolicy niezwykłego uroku. Jeżeli nasze pociechy nie wczują się w relaksujący klimat parku, zawsze mogą poszaleć na jednym z dwóch placów zabaw.
Przebywając na urlopie w Chojnicach, będziemy mieli okazję zobaczyć kilka niezwykle interesujących zabytków. Z całą pewnością zwiedzanie powinniśmy rozpocząć od pięknego rynku chojnickiego. Spacerując po nim, będziemy mogli zobaczyć neogotycki ratusz miejski z XX wieku – który przykuwa wzrok czerwoną cegłą oraz modernistycznymi zdobieniami – piękną fontannę, a także kamieniczki z XVIII i XIX wieku oraz takie wybudowane współcześnie z odpowiednio stylizowanymi fasadami.
Podczas zwiedzania miasta warto udać się także do gotyckiej Bazyliki Ścięcia św. Jana Chrzciciela. Została ona wzniesiona w XIV wieku na miejscu drewnianego kościoła – według niektórych średniowiecznych podań wcześniej znajdowała się tu świątynia ku czci słowiańskiego boga Świętowita. We wnętrzu bazyliki będziemy mogli zobaczyć witraże przedstawiające przede wszystkim postać Jana Chrzciciela, polichromie oraz tablice poświęcone m.in.: bł. s. Jerzemu Popiełuszce oraz kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.
Kolejnym interesującym zabytkiem sakralnym w Chojnicach jest barokowy Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – zwany potocznie Perłą Baroku. Stanowi on jeden z najcenniejszych obiektów w mieście. Wzniesiony został w XVIII wieku przez zakon jezuitów. We wnętrzu zachowały się liczne elementy utrzymujące późnobarokowy wystrój. Będziemy mogli zobaczyć tu polichromie oraz pięknie zdobiony ołtarz połączony w jedną kompozycję z portalami do kruchty i zakrystii. W jego centralnej części znajduje się natomiast obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem i Janem Chrzcicielem otoczony przez rzeźby aniołów. W kościele znajdują się także cztery boczne późnobarokowe ołtarze z obrazami świętych.
Dla miłośników historii szczególnie interesujące powinny być pozostałości po Kamiennym Pierścieniu – murach miejskich z bramami, basztami i fosą. Fortyfikacje powstały w czasie średniowiecza i do dziś zachowały się w znacznych fragmentach – spacer w ich okolicy pozwoli wyobrazić sobie rozmiary ówczesnego systemu obronnego miasta. Najdłuższy zachowany odcinek murów biegnie wzdłuż ulicy Sukienników, Grobelne, Wałowej, aż do Młyńskiej. Kolejne fragmenty zobaczymy natomiast przy stadionie oraz we wschodniej części miasta, gdzie zostały wykorzystane w fundamentach budynków.
Spacerując wzdłuż murów, będziemy mogli zobaczyć także Basztę Wronią – początkowo pełniła ona funkcję militarną, a następnie przekształcona została w więzienie. Obecnie w jej wnętrzu mieści się Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego. W środku przygotowane zostały wystawy w pięciu działach tematycznych. Zobaczymy tu ekspozycje dotyczące archeologii południowego Pomorza, historii miasta i regionu, etnografii południowych Kaszub, sztuki pomorskiej i ogólnopolskiej oraz zbiorów specjalnych. W muzeum prezentowana jest także regionalna kolekcja historyczna Albina Makowskiego.
Regionalna kuchnia ziemi chojnickiej stanowi połączenie kuchni europejskiej, staropolskiej, kaszubskiej oraz potraw Borów Tucholskich. W lokalnych daniach stawia się przede wszystkim na prostotę. Przebywając w okolicy, powinniśmy spróbować zupy musztardowej, ziemniaczanej czy owocowej, a także grochówki ze śledziem czy kluski ziemniaczane. Dużą popularnością cieszą się także ciszki, czyli „kiełbaski” z kaszy i ziemniaków.
Na turystów poszukujących noclegów w Chojnicach czekają przede wszystkim obiekty w kategorii hotele oraz agroturystyka. Wśród bazy noclegów każdy znajdzie tu coś dla siebie i w odpowiadającej mu cenie. Poszukując miejsca w Chojnicach, należy pamiętać, że cena uzależniona jest od lokalizacji oraz poziomu oferowanych usług. Podczas wyboru warto także zwrócić uwagę na opinie innych gości na temat poszczególnych ofert.
Wczasowicze poszukujący obiektów noclegowych w Chojnicach liczą przede wszystkim na dostęp do prywatnej łazienki oraz miejsca parkingowego. Zależy im również na możliwości korzystania z internetu, telewizora, a także dobrze wyposażonej kuchni lub wyżywienia na miejscu.
Średnia cena za nocleg w Chojnicach wynosi 93 złote. Cena usług zależna jest przede wszystkim od lokalizacji oraz standardu oferowanego przez właściciela obiektu. Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się pokoje oraz agroturystyka. Najkorzystniejsze ceny znajdziemy jednak, sprawdzając ofertę okolicznych hoteli. Cena za nocleg może wynieść tam 70 złotych. Poszukując obiektu noclegowego, należy pamiętać, że cenniki obiektów mogą ulegać zmianie w czasie trwania weekendu. Planując urlop, warto zwrócić uwagę na oferty specjalne przygotowane przez niektórych właścicieli.
Popularne w Chojnicach
Chojnice
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj sięJeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta