Pokoje gościnne Relaks Ciechocinek
- Free
-
Bezpłatne anulowanie
-
Brak przedpłaty
Filtry
Nie znalazłeś nic dla siebie? Nic straconego.
W Ciechocinku jest jeszcze 26 obiektów.
Zapytaj o nocleg gospodarza!
Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
Położony 25 km od Torunia Ciechocinek jest jednym z najbardziej znanych polskich uzdrowisk. Wizyta w tym miejscu z pewnością podreperuje nasze zdrowie, poprawi kondycję i znacząco wpłynie na samopoczucie. I to nie tylko za sprawą słynnych dancingów czy wód uzdrowiskowych, ale również dzięki licznym okazjom do długich spacerów w naprawdę klimatycznych miejscach. Powrót z Ciechocinka w pełni sił oraz z uśmiechem na ustach nie jest zarezerwowany jedynie dla seniorów. Dla każdego – niezależnie od wieku – wizyta w zapewni zastrzyk energii oraz będzie okazją do zaczerpnięcia tchu z dala od miastowego zgiełku.
Do Ciechocinka zdecydowanie najlepiej przyjechać wiosną lub latem. Gdy przyroda już w pełni obudziła się do życia, Ciechocinek staje się najpiękniejszy i ma najwięcej do zaoferowania. Oczywiście Park Zdrojowy oraz Tężniowy będą czarować przyjezdnych na różne sposoby o każdej porze roku, jednak zimą i jesienią turystom nie będzie dane podziwiać licznych dywanów kwiatowych zdobiących miasto. Dlatego najlepiej do Ciechocinka przyjechać w sezonie letnim, a gdy już tu będziemy, to najlepiej spacerować. I to jak najwięcej!
Miłośnicy pieszych wędrówek i urokliwych zakątków w pierwszej kolejności powinni wybrać się do Parku Zdrojowego oraz Parku Tężniowego. W pierwszym z nich zwiedzający mogą obejrzeć bogatą roślinność z rzadkimi okazami drzew i krzewów, które świetnie współgrają z charakterystycznymi obiektami drewnianymi, takimi jak Muszla Koncertowa czy Pijalnia Wód Mineralnych. Ozdobą parku jest natomiast robiący wrażenie dąb „Konstanty” o wysokości ponad 22 metrów i obwodzie 547 cm. Podczas spaceru w Parku Tężniowym zwiedzający będą mogli zobaczyć Zegar Kwiatowy, a także cieszyć się naturalnym mikroklimatem tworzonym przez znajdującą się niedaleko Tężnię nr 1.
Świetnym miejscem do spaceru będą również okolice ulicy Nieszewskiej, gdzie znajdują się Partery Hellwiga. Zaprojektowany w 1934 roku ciąg spacerowy w całości obsadzony jest dywanami kwiatowymi tworzącymi bajkową wręcz aurę. Liczę kwiaty, kolory oraz ich niezwykłe kompozycje są w stanie bez problemu oczarować każdego turystę czy kuracjusza. Dodatkową atrakcją jest znajdująca się na tym terenie fontanna, przy której wieczorami odbywają się pokazy świetlne oraz imponujący zegar słoneczny.
Poza czysto relaksacyjnymi spacerami oraz chłonięciem spokojnej atmosfery po Ciechocinku można przechadzać się również w poszukiwaniu wielu interesujących miejsc. Jednym z najciekawszych obiektów na terenie miasta z całą pewnością są ogromne tężnie solankowe, będące największymi tego typu drewnianymi obiektami w Europie. System trzech tężni został wzniesiony w XIX wieku i służył do produkcji soli kuchennej. Dziś stanowią one ogromny inhalator wytwarzający własny leczniczy mikroklimat – szczególnie korzystny dla osób cierpiących na choroby górnych dróg oddechowych, astmę czy alergie. Tym sposobem w Ciechocinku można podziwiać imponujące konstrukcje i pomniki historii, jednocześnie doświadczając pozytywnego wpływu na zdrowie.
Równie dobry wpływa na nasz organizm, będzie miała wizyta w Pijalni Wód Mineralnych. Poza tym, że turyści napiją się tu lokalnego specjału, jakim jest woda „Krystynka”, przy okazji będą mogli – tak jak ma to miejsce w przypadku Tężni – podziwiać architektoniczny zabytek. Budynek Pijalni w stylu szwajcarskim wzniesiony został po koniec XIX wieku i jest jednym z najstarszych obiektów w Ciechocinku. Budynek robi wrażenie przede wszystkim stylową fasadą ozdobioną ażurowymi motywami drewnianymi, a klimatyczny widok dopełnia znajdująca się przed budynkiem fontanna „Żabka” pięknie podświetlona w nocy.
Po wykorzystaniu leczniczego wpływu inhalacji solankowej w okolicach Tężni warto udać się na krótki spacer Traktem Solnym biegnącym po wale przeciwpowodziowym. W ten sposób trafimy do kolejnego wyjątkowego lokalnego zabytku – Warzelni Soli. W budynku od ponad 180 lat wytwarzana jest sól spożywcza, ciechociński szlam oraz ług leczniczy. Nieużywana do produkcji część warzelni została zamieniona w muzeum. Odwiedzający je goście mogą zobaczyć tam eksponaty związanie z warzelnictwem oraz historią działalności uzdrowiskowej Ciechocinka. Wyjątkową atrakcję stanowią odrestaurowane aparaty do gimnastyki leczniczej Gustava Zandera – szwedzkiego lekarza ortopedy z XIX wieku.
Jeżeli podczas podziwiania imponujących drewnianych konstrukcji turyści zatęsknią za odrobiną nowoczesności, powinni wieczorem udać się na Skwer Excentryków. Teren w okolicy kina „Zdrój” oraz Teatru Letniego został w 2017 roku zmodernizowany i przekształcony w imponującą atrakcję. W trasy spacerowe wkomponowane zostało dwadzieścia nowoczesnych fontann podświetlonych kolorowymi ledowymi reflektorami oraz cztery pergole z kurtyną wodną. Wypoczynek spacerującym uprzyjemnią dodatkowo ławeczki, podesty, rabaty kwiatowe, zbiornik wodny, szklana rzeźba oraz ogród japoński.
Chociaż Ciechocinek może kojarzyć się przede wszystkim z wypoczynkiem dla seniorów, również najmłodsi znajdą okazje do niezapomnianej zabawy. Jeżeli nie zrobią na nich wrażenia rozmiary tężni solankowych, nie zachwycą kolorowe dywany kwiatowe lub nie oczarują pokazy świetlne na Skwerze Excentryków, można udać się z nimi na ulice Staszica. A tam nie ma możliwości, aby nie uległy Wodnemu Placowi Zabaw. To trzeci taki obiekt w Polsce, który oferuje dzieciom dostęp do licznych atrakcji wodnych oraz okazałego zamku z fontannami. By zabawa była jeszcze przyjemniejsza, 70 metrów sześciennych wody krążących po placu jest podgrzewane do komfortowej temperatury. Wstęp na plac jest darmowy.
Podczas pobytu w Ciechocinku warto wybrać się również na Ciechociński Deptak Sław, gdzie znajdziemy pamiątkowe tablice polskich gwiazd sportu, muzyki i filmu – wśród nich między innymi gwiazdę Zbigniewa Bońka, Maryli Rodowicz czy Macieja Stuhra. Dodatkowo warto również rozglądać się w poszukiwaniu pięknie wyglądających fontann – leczniczego „Grzybka”, uroczej fontanny z Jasiem i Małgosią oraz tej najbardziej imponującej na Parterach Hellwiga.
Ciechocinek to jeden z najpopularniejszych ośrodków uzdrowiskowych w Polsce. Głównym walorem okolicy są obfite złoża solanek wykorzystywane w kuracjach pitnych, kąpielach leczniczych oraz inhalacjach. Miasto niemal na każdym kroku wpływa na zdrowie i samopoczucie turystów. W okolicach tężni solankowych czy fontanny „Grzybek” można cieszyć się leczniczą mgiełką. Natomiast dzięki niewielkiemu ruchowi samochodowemu oraz znikomemu przemysłowi Ciechocinek może poszczycić się wyjątkowym klimatem, który doczekał się nawet własnej ochrony prawnej. Uzdrowisko w Ciechocinku specjalizuje się głównie w chorobach układu nerwowego i krążenia, schorzeniach ortopedyczno-urazowych, reumatycznych oraz chorobach kobiecych.
Najbardziej reprezentatywną kategorię noclegów w Ciechocinku stanowią kwatery i pokoje. Wybierane najczęściej przez pary i rodziny z dziećmi oferują cichą okolicę oraz bliskość najważniejszych atrakcji turystycznych. Wiele z nich znajduje się w strefie oddziaływania tężni solankowych. Nocleg w tej kategorii może wynieść nawet 30 złotych. Na wyposażeniu pokoi znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowe miejsca parkingowe, telewizory, internet oraz dobrze wyposażona kuchnia.
Część właścicieli obiektów poza dostępem do podstawowych udogodnień oferuje również możliwość wypożyczenia rowerów, dostęp do altan i tarasów z miejscem do grillowania, a także placów zabaw dla dzieci z huśtawkami i piaskownicami. Dodatkowo część obiektów oferuje możliwość skorzystania z gabinetów masażu oraz siłowni. Zdecydowana większość ofert znajduje się w niewielkich odległościach od atrakcji turystycznych, a przede wszystkim tężni solankowych wytwarzających lecznicy mikroklimat solankowy.
Turyści podczas wybierania noclegu w Ciechocinku liczą przede wszystkim na dostęp do prywatnej łazienki oraz miejsc parkingowych. Zależy im również na dostępie do telewizora oraz internetu, a także możliwości łatwego korzystania z kuchni lub wyżywienia na miejscu. Istotnymi kwestiami dla szukających noclegów była również możliwość zakwaterowania ze zwierzętami oraz bliska odległość do centrum miasta.
Średnia cena noclegów w Ciechocinku wynosi zaledwie 77 złotych. Najkorzystniejsze oferty można znaleźć wśród obiektów z kategorii pokoje i kwatery. Koszt noclegu może tam wynieść nawet 30 złotych. Właściciele obiektów mogą wprowadzać zmiany w swoich cennikach na czas trwania weekendu. W Ciechocinku ceny weekendowe mogą być nawet o 34% droższe w porównaniu do dni powszednich. Część właścicieli obiektów noclegowych dysponuje ofertami specjalnymi z okazji sezonu letniego, weekendu majowego czy ferii zimowych.
Popularne w Ciechocinku
Ciechocinek
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj sięJeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta