Zadzwoń, aby zarezerwować nocleg:
poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00
Filtry
Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
To jedno z popularnych miast, znajdujących się na Pomorzu Zachodnim. Każdego roku, niezależnie od sezonu, cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, również zagranicznych. Bogata baza turystyczna, wspaniałe zabytki, jedna z piękniejszych plaż w Polsce i mnóstwo niezapomnianych przygód – te i inne atrakcje czekają na turystów, którzy wybiorą Darłowo na swój wypoczynek. Po co jeździmy do Darłowa? Przede wszystkim na wakacje, by spędzić swój urlop nad Morzem Bałtyckim, a poza sezonem dla spacerów, klimatu i powietrza wypełnionego jodem. Tu jest wszystko, co potrzeba, by urlop nad Bałtykiem był udany. Wszystko tak naprawdę zależy od pogody, naszych humorów i celów, jakie sobie obierzemy na nasz wakacyjny urlop.
Darłowo jest jednym z popularniejszych kurortów wypoczynkowych nad polskim morzem. Znajduje się ono w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. To miasto o bogatej historii, ze wspaniałymi zabytkami. Do dziś można zobaczyć tu średniowieczny układ ulic z przedwojenną zabudową rynku. Całość jest uzupełniona przez wspaniały, leczniczy mikroklimat. To wszystko przyciąga tu turystów o każdej porze roku, nawet w deszczowe i śnieżne dni.
Darłowo to nie tylko plaża i wspaniały klimat, ale również mnóstwo miejsc, które koniecznie należy zobaczyć. I tak, naszej uwadze nie może umknąć Zamek Książąt Pomorskich, latarnia morska, rozsuwany most w Darłówku, port, brama kamienna oraz wspaniałe kościoły z okresu średniowiecza. Jeśli pogoda nie sprzyja plażowaniu i kąpielom, to warto jest się udać do Aquaparku Balticlandia i Aquaparku Jan, w których możemy poczuć odrobinę letniego klimatu w zimie lub gdy szaro za oknem.
Dodatkowo, warto podkreślić, że Darłowo to miasto, przez które przebiega kilka szlaków turystycznych, w związku z czym warto zaplanować ciekawe, piesze wycieczki. Podobnie jest z rowerami. Przez miejscowość przebiega bowiem kilka szlaków rowerowych. Działają tu również wypożyczalnie rowerów.
Urozmaicenie wypoczynku w Darłowie stanowi możliwość wycieczek statkami lub tramwajami wodnymi, dzięki którym będziemy mogli przyjrzeć się miejscowości z nieco innej perspektywy.
Atrakcje, które czekają na nas w Darłowie, możemy podzielić na te, z których możemy korzystać w upalne lato i te, gdy za oknem pada lub temperatura nie pozwala na aktywne spędzanie czasu na zewnątrz.
Na uwagę zasługuje przede wszystkim plaża – piękna, piaszczysta, z licznymi punktami małej gastronomii, w sezonie nadzorowana przez wykwalifikowanych ratowników WOPR. W miesiącach letnich można spotkać tu prawdziwe tłumy turystów. Tradycyjnie, jak na miejscowości nadmorskie przystało, można tu zobaczyć liczne parawany, które oddzielają wyznaczone miejsce, o które trzeba walczyć nawet od wczesnych godzin porannych.
Tuż obok plaży znajduje się port, obejmujący 3-kilometrowy odcinek nabrzeża Wieprzy. Jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Turyści największą uwagę powinni zwrócić uwagę na port wschodni, z którego to wypływają statki wycieczkowe. Jeśli już jesteśmy w porcie, to naszą uwagę z pewnością zwróci latarnia morska, znajdująca się przy ujściu rzeki Wieprzy.
Plaża to jednak nie wszystko. Warto wspomnieć przede wszystkim o wspaniałych zabytkach, które możemy zwiedzać w Darłowie. Z pewnością nie możemy przejść obojętnie obok pochodzącego z II połowy XIV wieku zamku Książąt Pomorskich, w którym obecnie mieści się muzeum, jak i odbywają się wydarzenia kulturalne. Miłośnicy historii powinni również zwrócić szczególną uwagę na pozostałości obwarowań miejskich, czy średniowieczne kościoły – każdy na swój sposób wyjątkowy i ze swoją własną historią. W Darłowie znajduje się kościół mariacki, kościół św. Jerzego i kościół św. Gertrudy.
Każdy, kto wybiera się nad morze, z pewnością ma jedno z głównych postanowień- koniecznie zjeść świeżą rybę, prosto z morza – niezależnie czy smażoną, czy wędzoną. Pragniemy uspokoić, że w Darłowie znajduje się wiele miejsc, w których możemy skosztować tej lokalnej pyszności. Jeśli poszukujemy tych najbardziej świeżych, to warto jest udać się wczesnym rankiem do portu po ryby z porannych, morskich połowów.
Również restauracje są w stanie zaoferować nam ryby, przyrządzone na rozmaite sposoby. Poszukując najlepszych restauracji, warto jest wybrać się do tych, znajdujących się przy głównych ulicach w miejscowości. Dominuje tu głównie kuchnia polska, jednak podobnie jak w innych miejscowościach nadmorskich, znajdziemy tu również kuchnię azjatycką, włoską, fast-food, lody, gofry, czyli czego dusza zapragnie.
Miejscowość ta nie jest co prawda uzdrowiskiem, jednak sam klimat ma wyjątkowe działanie na młode i starsze osoby. Lepsza przemiana materii, powietrze wypełnione jodem, doskonałe działanie morskiej wody – wszystko to w dużym stopniu przyczynia się do poprawy naszego zdrowia i samopoczucia.
Kąpiel w morzu koi skórę, odmładza i odchudza. Nadmorskie powietrze obfituje w jod, którego brakuje przede wszystkim osobom chorym na niedoczynność tarczycy. Z kolei nadmorskie spacery wzmacniają żyły, hartują i uspokajają. To najważniejsze walory uzdrowiskowe, które z pewnością zachęcą osoby chore, jak i zdrowe do przyjazdu właśnie w to miejsce.
Najchętniej wybieranymi kategoriami obiektów noclegowych w Darłowie są kwatery i pokoje, domki oraz na porównywalnym poziomie: apartamenty i pensjonaty. Najwięcej turystów można się tu spodziewać w okresie wiosenno-letnim, kiedy to panują wspaniałe warunki do plażowania i kąpieli w morzu. Samo Darłowo ma bardzo bogatą ofertę noclegów, dlatego znalezienie noclegu na każdą kieszeń, nie powinno stanowić problemu. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.
Średnia cena za nocleg w Darłowie wynosi 159 zł. Wszystko jest uzależnione od standardu wybranego obiektu i jego lokalizacji. Im bliżej morza, tym drożej. Największym zainteresowaniem w Darłowie cieszą się obiekty z kategorii kwatery i pokoje, których koszt rozpoczyna się już od 25 zł od osoby.
Ceny noclegów są indywidualnie ustalane przez właścicieli obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 36% od tych, które obowiązują w dni powszednie.
Turyści, poszukujący noclegu w Darłowie, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji oraz internetu. Mniejsze znaczenie odgrywa kuchnia oraz wyżywienie. Parkowanie w miejscowościach nadmorskich ma o tyle ważne znaczenie, że prawie każdy przyjeżdża tu samochodem, dlatego też turyści zwracają na to uwagę. Łazienki z kolei stanowią obecnie praktycznie standardowe wyposażenie każdego pokoju. Podobnie jest z internetem i telewizją – obecnie prawie każdy dom, czy pensjonat, posiada je w swoim standardzie.
Popularne w Darłowie
Darłowo
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj sięZapisz się do naszego newslettera
Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta