Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy Politechniki Warszawskiej zlokalizowany na jednym ze wzniesień otaczających miasto Grybów dysponuje czterema pawilonami rozmieszczonymi na dużym, obfitującym w zieleń obszarze. Cały teren bezpiecznie ogrodzony. Nasz obiekt położony jest w ustronnym miejscu co stwarza sprzyjające warunki do wypoczynku.
BAZA NOCLEGOWA
Łącznie mamy około 100 miejsc noclegowych w 40 pokojach. Oferujemy pokoje 1,2, 3 i 4 osobowe w budynku głównym i trzech pawilonach oraz 2 apartamenty w budynku głównym. Większość pokoi zlokalizowanych jest od strony południowej z balkonami i widokami na okoliczne wzniesienia Beskidu Sądeckiego. We wszystkich są łazienki z pełnym węzłem sanitarnym. Pokoje wyposażone w naczynia, czajniki elektryczne, telewizory i internet. Pomimo że Ośrodek położony jest na wzniesieniu mamy pokoje przystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich.
USŁUGI GASTRONOMICZNE
W naszej kuchni przygotowujemy bardzo smaczne posiłki. Dostosowujemy menu i godziny podawania posiłków do życzeń i upodobań klientów . Promujemy lokalne produkty – degustacje serów , miodów z miejscowych pasiek, piwa z grybowskiego browaru, wody mineralnej ze źródeł Wysowej i Piwnicznej. Przygotowujemy serwisy kawowe, śniadaniowe itp wg zamówień.
STANOWIMY ŚWIETNĄ BAZĘ WYPADOWĄ NA:
Szlaki turystyczne w rejonie Grybowa (nordic walking):
Szlak zielony – przez Górę Maślaną o wys. 752,9 m n.p.m. lub Górę Jaworze o wys. 880 m n.p.m. z wieżą widokową
Szlak niebieski – przez Górę Chełm o wys. 780 m n.p.m. lub Górę Jaworze o wys. 880 m n.p.m. z wieżą widokową
Wiele innych tras spacerowych po okolicznych wzniesieniach.
Trasy rowerowe:
Szlak królewski zielony
Szlak wielokulturowy czerwony
Budowle na Szlaku Architektury Drewnianej:
Gotycki kościółek z 15 w. w Rzepienniku Strzyżewskim, kościół 16w. w Krużlowej, w Ptaszkowej, w Polnej, pięknie zachowana cerkiew Łemkowska w Binczarowej 18w., cerkwie drewniane 18w. w Łosiu, Bartnem, Bielance, kościół drewniany 16w. wpisany na listę UNESCO w Sękowej i Binarowej, Barokowy kościół drewniany 18 w. w Szalowej, drewniany kościół w „stylu narodowym” w Kąclowej z początku 20w. i wiele innych
Wyciągi narciarskie:
w Cieniawie (10 km od Grybowa) - trasa 350 m (łatwa) lub 500 m(trudniejsza)
w Kamiannej (17 km od Grybowa) – trasa 600 m – trzy łatwe trasy
w Ptaszkowej (6 km od Grybowa) – dla początkujących narciarzy, dł. 350 m
w Magurze Małastowskiej (28 km od Grybowa) – wyciąg krzesełkowy, dł. 1400 m (średni stopień trudności)
w Krynicy-Zdroju (29 km od Grybowa) – kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką, Słotwiny i Azoty (wyciąg krzesełkowy i orczykowy), wypożyczalnie sprzętu narciarskiego,
Trasy narciarskie biegowe
w Ptaszkowej (6 km od Grybowa)
Ciekawe miejscowości w regionie:
Zwiedzanie pobliskich miejsc Beskidu Niskiego i Sądeckiego np.: Biecza (słynącego z zabytkowej Szkoły Katów), Ciężkowic (skamieniałe miasto), muzeum Paderewskiego w Kąśnej, Bobowej (wystawa koronek bobowskich) Nowego Sącza (miasteczko galicyjskie), Starego Sącza, Krynicy-Zdroju, Szczawnicy, Krościenka (spływ Dunajcem), Stróż (skansen Sadecki Bartnik z możliwością nabycia wszelkich produktów pszczelich), Szymbarku (barokowy kasztel oraz skansen wsi pogórzańskiej), Regietowa (stadnina koni huculskich), zabytkowych kościołów i cerkwi na szlaku architektury drewnianej.
Dla miłośników wody
w miejscowości Klimkówka (na trasie Grybów – Wysowa)w odległości 14 km od ośrodka znajduje się zalew na rzece Ropa.
Osoby które szukają ochłody w upalne dni mogą korzystać z kąpieliska przy stopniach wodnych na rzece Biała w Grybowie;
Baseny kryte:
Najbliższy w Stróżach – 5 km
W Nowym Sączu – 20 km
Gorlicach – 20 km
W Wysowej – park wodny geotermalny – 30 km
Baseny termalne na Słowacji:
Bardejovske kupele, Vysne Rużbachy, Vrbov