Zadzwoń, aby zarezerwować nocleg:
poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00
Filtry
Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
Niezwykle urokliwe miasteczko, o charakterze letniskowym, leżące na samym końcu Półwyspu Helskiego. To właśnie tutaj łączy się kultura rybacka z kaszubską, co możemy zaobserwować, podczas spaceru ulicą Wiejską, wzdłuż której znajdują się świetnie zachowane dawne ryglowe i ceglane domki rybackie, należące niegdyś do zabudowy kaszubskiej wsi. Hel z pewnością jest jedną z najbardziej atrakcyjnych miejscowości turystycznych nad polskim Bałtykiem. Piękne plaże, militarne zabytki oraz liczne muzea, latarnia morska i port jachtowy to tylko kilka z licznych atrakcji, jakie oferuje to miasto. Nie ulega wątpliwości, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Najstarszym zabytkiem znajdującym się na Helu jest gotycki kościół pw. św. Piotra i Pawła. Do roku 1945 służył miejscowej gminie ewangelickiej, jednak w 1971 roku w budynku utworzono Muzeum Rybołówstwa. Działalność muzeum skupia się głównie na historii Bałtyku, dziejach Mierzei Helskiej oraz rybołówstwie na Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym. Niestety z powodu remontu. Przy wykupieniu dodatkowego biletu, możemy wejść na zabytkową, drewnianą dzwonnicę, z której rozciąga się piękny widok na miasteczko i zatokę.
Najpopularniejszą atrakcją wśród turystów, odwiedzających Hel jest oczywiście fokarium, znajdujące się przy ulicy Wiejskiej, w samym centrum miasta. Placówka powstała w 1999 roku, a jej celem jest ochrona fok szarych oraz prowadzenie badań, mających na celu odtworzenie i podtrzymanie gatunku.
Fokarium najlepiej jest odwiedzić w porze karmienia fok, co zapewni dodatkową atrakcję. Karmienie odbywa się o godzinach: 11:00, 14:00 i 16:00 w lipcu i sierpniu, a w pozostałe miesiące o 11:00 i 14:00.
Muzeum Obrony Wybrzeża cieszy się dużą popularnością wśród wszystkich miłośników militariów. Na ekspozycję stałą złożyły się wystawy poświęcone m.in.: obronie Helu w 1939 roku, helskim fortyfikacjom, a także prezentacje sprzętu wojskowego. Co więcej, w muzeum organizowane są wystawy czasowe.
Hel to przede wszystkim piękne plaże usypane z jasnego i drobnego piasku. Jedna z nich, nazywana Plażą Małą, znajduje się w samym centrum miasta tuż przy fokarium. Jej lokalizacja sprawia, że z jednej strony jest wyposażona w świetną infrastrukturę turystyczną, niestety z drugiej strony w sezonie jest bardzo zatłoczona. Druga plaża, potocznie zwana dużą, znajduje się nad otwartym morzem. Na plażę prowadzi droga przez las i jest ona rzadziej uczęszczana, co stanowi świetną alternatywę dla osób nielubiących tłoku.
Jak na nadmorskie miasto przystało, Hel posiada piękną latarnię morską. Pierwsza, będąca w pełni wykonana z drewna, została wybudowana w Helu jeszcze w XVII wieku. Ta, która obecnie wskazuje drogę żeglarzom, powstała po drugiej wojnie światowej. Wysokość wieży to 41,5 metra, a jej światło jest widoczne z odległości 36 kilometrów. Od czerwca do końca września jest udostępniona turystom do zwiedzania.
Będąc w Helu, warto oczywiście spróbować świeżej ryby, po którą najlepiej udać się do smażalni i barów zlokalizowanych przy porcie. Większość restauracji, które znajdują się w pobliżu głównej ulicy, w swojej ofercie posiada wyśmienite zupy rybne. Znajdziemy tutaj także liczne cukiernie i małe kawiarenki posiadające w swojej ofercie prawdziwe przysmaki.
Hel należy do miejscowości o charakterze turystycznym, dlatego największy ruch można tutaj zaobserwować podczas miesięcy letnich. Turyści poszukujący noclegu w Helu najczęściej decydują się na obiekty z kategorii kwatery i pokoje oraz apartamenty. Sugerują się nie tylko atrakcyjną ceną, ale również lokalizacją i opinią innych turystów.
Pokoje i kwatery są idealnym rozwiązaniem dla par oraz osób podróżujących w pojedynkę, natomiast rodziny i większe grupy częściej decydują się na apartamenty.
Średni koszt noclegu w Helu wynosi od 146 zł, jednak najkorzystniej zatrzymać się w obiektach z kategorii kwatery i pokoje, wówczas za nocleg zapłacimy od 30 zł.
Planując urlop, należy wziąć pod uwagę fakt, że właściciele obiektów ustalają cennik indywidualnie i może się on różnić podczas sezonu i w weekendy. Ceny weekendowe często są o 43% wyższe od tych, które obowiązują w dni powszednie.
Turyści poszukujący miejsca noclegowego w Helu, najczęściej skupiają się na odległości obiektu od morza. Chcą mieć również prywatną łazienkę i dostęp do kuchni umożliwiającej samodzielne przygotowanie posiłków. Ważna jest także gwarancja miejsca parkingowego.
Popularne w Helu
Hel
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj sięZapisz się do naszego newslettera
Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta