Zadzwoń, aby zarezerwować nocleg:
poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00
Filtry
Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
Małe miasteczko leżące na terenie województwa podkarpackiego. W czasie II wojny światowej praktycznie w całości zniszczone jednak dzięki zaangażowaniu mieszkańców, odbudowane na nowo. Do dzisiaj, spacerując ulicami miasta, możemy natknąć się na ślady dawnych działań wojennych. Turyści spędzają tutaj zazwyczaj letnie weekendy, podziwiając zabytki oraz uczestnicząc w licznych wydarzeniach kulturalnych, które co roku odbywają się w samym centrum miasta, na rynku głównym.
Zwiedzanie Jasła najlepiej rozpocząć od centralnej jego części, czyli prostokątnego rynku. Został on rozplanowany już w roku 1365 przez Kazimierza Wielkiego. Niestety jak większość zabudowy miasta został prawie doszczętnie zniszczony w czasie II wojny światowej. Dzięki staraniom mieszkańców udało się jednak odbudować znaczną część dawnych budynków, w tym również sam rynek. Obecnie na jego terenie odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, m.in. coroczne Międzynarodowe Dni Wina. Jednym z ciekawszych elementów znajdujących się przy rynku jest tańcząca fontanna. Natomiast jedynym obiektem, który przetrwał wojenne zniszczenia, jest figura św. Jana Nepomucena, ustawiona pośrodku placu w roku 1770.
Kolejnym ciekawym zabytkiem jest pałac Sroczyńskich w Jaśle. Okres jego powstania datuje się na początek XVII wieku. Pałac w stylu gotyku angielskiego jest pozostałością po miejscowych rodach ziemiańskich. Obecny wygląd zawdzięcza jego ostatniemu właścicielowi Tadeuszowi Sroczyńskiemu, który odnowił obiekt według projektu krakowskiego architekta Tadeusza Stryjeńskiego. Dobudowano wówczas dwie wieże widokowe i przeprojektowano całe wnętrze. W latach swojej świetności otoczony był przepięknym parkiem angielskim, jednak zaniedbania w późniejszym czasie, doprowadziły do niemal całkowitego zniszczenia parku.
Będąc w Jaśle, warto wybrać się na spacer wśród zabytkowych kamienic. Jedna z ciekawszych wznosi się przy ulicy Floriańskiej. Została ona wybudowana na początku XX wieku i do dziś posiada ślady po pociskach z II wojny światowej. Nie jest pewne, czy w tym miejscu dokonano rozstrzelania, czy są to ślady po niemieckiej łapance. Kamienica, nie była remontowana od czasu zakończenia działań wojennych.
Mając więcej wolnego czasu, można wybrać się do oddalonego o 10 km od Jasła skansenu „Karpacka Troja”. Powstał on na miejscu jednego z największych stanowisk archeologicznych w Polsce. Podczas prowadzonych wykopalisk, liczba znalezisk w tym miejscu sięgała 160 tysięcy, wśród nich m.in. wyroby ceramiczne, z brązu, a także z żelaza i kości. Na terenie skansenu odkryto dodatkowo, jedną z pierwszych osad z obszaru Polski powstałych aż 4000 lat temu. Skansen czynny jest od wtorku do niedzieli, a godziny zwiedzania różnią się w zależności od pory roku.
W Jaśle nie brakuje restauracji, w których możemy zjeść smacznie i w rozsądnej cenie. Turyści odwiedzający miasto bardzo chwalą pizzę podawaną w tutejszych lokalach. Można również znaleźć miejsca serwujące dania obiadowe oraz regionalne przysmaki. Kuchnia podkarpacka słynie z oryginalnych bułek zwanych proziakami. Charakterystyczne dla tego regionu pieczywo wypiekane jest już od ponad 150 lat. Można je podawać zarówno w wersji słonej, jak i słodkiej.
Turyści najczęściej pytają o obiekty z kategorii pokoje oraz agroturystyka. Ważna jest zarówno atrakcyjna cena, jak i dogodna lokalizacja. Noclegi w gospodarstwach agroturystycznych są wybierane ze względu na możliwość odetchnięcia od codziennego zgiełku dużego miasta oraz obcowanie z naturą. Dodatkowo oferty takich obiektów noclegowych zawierają możliwość wykupienia na miejscu posiłków, co daje gwarancję smacznego i regionalnego jedzenia.
Wybierając miejsce noclegowe, turyści także sugerują się opiniami pozostałych gości, którzy rekomendują bądź nie konkretny obiekt.
Ceny noclegów są zależne od lokalizacji i standardu poszczególnych obiektów. Średnio za nocleg w Jaśle zapłacimy 66 zł, jednak najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach agroturystycznych, wówczas za dobę możemy zapłacić już od 30 zł.
Cennik najczęściej jest ustalany w sposób indywidualny przez właścicieli obiektów, jednak nie różni się on w zależności od sezonu czy weekendu. Musimy pamiętać, że obiekty zlokalizowane bliżej centrum miasta mogą mieć nieco wyższe ceny.
Dostęp do prywatnej łazienki to zdecydowanie najpopularniejsze wśród udogodnień poszukiwanych przez turystów w obiektach noclegowych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ podczas dłuższego pobytu, dzielenie łazienki z innymi gośćmi może stać się uciążliwe. Chcą mieć także telewizor i internet oraz możliwość bezpiecznego pozostawienia samochodu w pobliżu. Spora część osób podróżuje w towarzystwie zwierzątek domowych, dlatego możliwość przebywania na terenie obiektu noclegowego z ukochanym pupilem jest dla nich niezwykle ważna.
Popularne w Jaśle
Jasło
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj sięJeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta