Apartament 361 Jastarnia
- Free
-
Wysoka jakość, dobra cena
-
Bezpłatne anulowanie
-
Brak przedpłaty
Filtry
Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
Jastarnia leży w województwie pomorskim, na Mierzei Helskiej, 13 kilometrów od Helu i 22 kilometry od Władysławowa. W skład miasta wchodzą dwie osady: Kuźnica i Jurata. Jest to miasto turystyczne z rozbudowaną bazą noclegową, bardzo lubiane przez turystów. Kurort posiada pięć letnich kąpielisk morskich, port morski i trzy przystanie morskie.
Plaże w Jastarni są piaszczyste i szerokie, co turyści bardzo sobie cenią. Na miejscu znajdziemy też mnóstwo atrakcji dla dzieci, np. zjeżdżalnie wodne czy dmuchane konstrukcje do skakania. W okresie letnim Jastarnia tętni życiem. Przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi, grupy znajomych w różnym wieku i pary. Szczególnie ci, którzy lubią aktywny wypoczynek, wylegiwanie się na plaży oraz kąpiel w morzu.
Oprócz tych wszystkich atrakcji, w Jastarni znajdują się też inne obiekty, które warto odwiedzić, m.in. schrony bojowe, Muzeum pod Strzechą oraz ścieżki przyrodnicze: Torfowe Kłyle i Żyzne Lasy z Orlicą.
Turyści przyjeżdżający do Jastarni najchętniej odwiedzają plażę, gdzie spędzają większą część czasu, ale także port rybacki czy molo, będące sporą atrakcją, szczególnie wieczorem z uwagi na piękne oświetlenie.
Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia są schrony bojowe, będące pozostałością polskich umocnień z września z 1939 roku. Jeden z pięciu obiektów znajduje się nad samym morzem, dwa kolejne na wydmach między morzem a torami, a czwarty na wysokości kempingu Maszoperia nad zatoką. Ostatni piąty zlokalizowany jest we wschodniej części Jastarni zwanej Borem, w lesie na wysokości - Ośrodka Telekomunikacji Polskiej.
Będąc w Jastarni warto także wybrać się na spacer ścieżką przyrodniczą Żyzne Lasy z Orlicą. Jej długość wynosi około 300 m a na trasie wyznaczono i opisano dwa stanowiska. Trasa odcinkiem niebieskiego szlaku jest dostępna dla rowerów.
Drugą ciekawą ścieżką, również przyrodniczą są Torfowe Kłyle. Jest to trasa bardziej piesza niż rowerowa, na której wyznaczono i opisano trzy stanowiska: wieża widokowa (szuwary) – brzeg Zatoki Puckiej – Las Dębowy (dąbrówka). Długość ścieżki wynosi około 1,9 km.
Jastarnię można polecić zarówno na wyjazd weekendowy, ale także na dłuższy pobyt. Plażowicze mogą tu poleżeć na piasku, zażyć kąpieli czy też pograć w piłkę plażową, przejechać się na skuterze wodnym, żeglować czy spróbować swoich sił w windsurfingu. Rodziny z dziećmi wiele atrakcji znajdą w jednym miejscu, właśnie na plaży. Przyjeżdżając do Jastarni na weekend nie zobaczymy zbyt wiele, natomiast decydując się na dłuższy pobyt, na pewno nie będziemy narzekać na nudę.
Jeśli podczas urlopu pogoda się popsuje i będziemy musieli zrezygnować z wypoczynku na plaży, możemy ruszyć dalej. Jest wiele miejsc wartych zobaczenia. Jednym z nich jest Muzeum Pod Strzechą, które prezentuje dawne sprzęty rybackie. Wśród zbiorów znalazły się m.in. przyrządy służące do chwytania wron oraz mew czy też siekiery do lodu albo uspokajacz fal. Muzeum znajduje się w rybackiej chacie, której parter zajmuje warsztat szkutniczy.
Będąc w Jastarni koniecznie zobaczyć trzeba Port Rybacki, który jest zlokalizowany na północnym wybrzeżu Zatoki Puckiej na Mierzei Helskiej. Zarząd nad portem sprawuje Miejski Zarząd Portu Jastarnia. Basen portowy jest oddzielony od Zatoki Puckiej przez dwa falochrony, zachodni o długości 200 m a wschodni 80 m. Wschodnie nabrzeże o długości 310 m jest użytkowane przez łodzie sportowe, zachodnie osiąga długość 300 m. Znajduje się tutaj również pomost dla promów pasażerskich.
W Jastarni mieści się także Muzeum Chata Rybacka. Jest to zabytkowy obiekt pochodzący z 1881 roku. Chata zbudowana została niemal w całości z surowców wtórnych a konkretnie z drewna z rozbitych statków. Wnętrze chaty obrazuje charakterystyczne wyposażenie tradycyjnej rybackiej chaty.
W Jastarni baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Jednak warto pamiętać o tym, że zdarza się, szczególnie latem, że miejsc noclegowych brakuje lub też wybór jest mocno ograniczony. Dlatego warto wcześniej zaplanować wyjazd i zrobić rezerwację.
Najliczniej reprezentowaną kategorią noclegów w mieście są kwatery i pokoje. Najchętniej wybierają je pary oraz rodziny z dziećmi, ze względu na atrakcyjną cenę oraz udogodnienia.
W Jastarni jest także dużo domków i apartamentów. W mniejszej liczbie, ale występują tam także wille i pensjonaty.
Cena za nocleg w Jastarni zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Jastarni wynosi ok. 150 zł.
Warto pamiętać jednak o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Dlatego też ceny noclegów w weekend są droższe nawet o 43% od cen w dzień powszedni.
Turyści poszukujący noclegów w Jastarni najczęściej pytają o prywatną łazienkę oraz zagwarantowane miejsce parkingowe. Dodatkowymi udogodnieniami, na które turyści zwracają uwagę to: telewizor w pokoju oraz dostęp do internetu.
Niektórzy dokonując rezerwacji pytają także o dostęp do kuchni lub możliwość skorzystania z wyżywienia.
Popularne w Jastarni
Jastarnia
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj sięZapisz się do naszego newslettera
Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta