poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Jurata

Jurata to niewielka nadmorska miejscowość letniskowa położona na Mierzei Helskiej. Jest ona najmłodszą okoliczną miejscowością – założona została na początku XX wieku jako część Jastarni i pełniła funkcję luksusowego kurortu dla elit intelektualnych i artystycznych. Dopiero niedawno Jurata stała się niezależnym ośrodkiem. Nadal jednak oferuje klimat lat 30. przeplatający się z luksusową aurą – teraz już dostępną dla wszystkich wczasowiczów. Piękna szeroka plaża, sosnowy las, romantyczne zakątki, cudowne zachody słońca, atrakcje dla całej rodziny oraz świeże morskie powietrze bogate w jod sprawiają, że Jurata stanowi idealne miejsce na nadmorskie wczasy.

Co robić w Juracie w wolnym czasie?

Podczas wczasów nad morzem większą część czasu wolnego spędzimy zapewne na plaży, ciesząc się morskimi i słonecznymi kąpielami. Na wczasowiczów czekają w Juracie dwie plaże. Jedna z nich – szeroka, piaszczysta i leżąca nad morzem – przyciąga turystów preferujących wypoczynek oraz piękne widoki. Druga z nich znajduje się nad Zatoką Pucką i wybierana jest przede wszystkim przez miłośników sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfingu.


Długa nadmorska plaża zachęca nie tylko do leniwego wypoczynku, ale również do spacerów. Po helskim wybrzeżu możemy wędrować na całej długości półwyspu. Dzięki temu bez większych problemów dotrzemy do Helu lub Władysławowa. Oczywiście nie musimy pokonywać całej trasy, ponieważ piękne widoki czekają na nas na każdym odcinku plaży. Warto za to wpaść do Jastarni i Kuźnicy na herbatę, a później zostać tam na dłuższą chwilę. Podczas spaceru po okolicy możemy także wstąpić na Deptak Międzymorza łączący morskie wybrzeże z Zatoką Pucką. Jego przedłużeniem jest 300-metrowe drewniane molo z punktem widokowym. Konstrukcja jest jedną z głównych atrakcji Juraty – oferuje turystom piękne widoki oraz ławeczki, na których można odpocząć, natomiast wieczorami jest pięknie oświetlona i staje się świetnym miejscem na romantyczny spacer.


Jeżeli zdecydowaliśmy się na urlop całą rodziną, to w Juracie znajdzie się atrakcja, która szczególnie ucieszy najmłodszych wczasowiczów. W miejscowym parku linowym „Ju-huu!” turyści w każdym wieku będą mogli spróbować swoich sił na torach o różnym stopniu trudności – od łatwego do ekstremalnego. Mniejsi goście będą dobrze się bawić na niskim torze „King Kong”, natomiast ci nieco więksi hasać na trasie „Tarzanek”.


W przypadku dłuższego pobytu w Juracie możemy zdecydować się na wizytę w jednej z okolicznych miejscowości – czekają tam bowiem na nas kolejne atrakcje. Wybierając się do Helu, rodziny z dziećmi na pewno ucieszy możliwość wizyty w fokarium – powstałego w celu odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Dla zwiedzających szczególnie atrakcyjna będzie szansa zobaczenia zwierząt w porze karmienia. Natomiast w Kuźnicy będziemy mogli wyruszyć na spacer ścieżką przyrodniczą prowadzącą na najwyższą piaszczystą wydmę w okolicy – Górę Libek wznoszącą się 12,5 metra n.p.m. Na trasie zobaczymy również egzotyczną sosnę czarną pochodzącą z rejonów śródziemnomorskich oraz wał ziemny chroniący tory kolejowe i zabudowania miasta.


W okolicznych miejscowościach można spędzić sporo czasu podziwiając lokalne zabytki.

Jurata – co warto zobaczyć?

W samej Juracie nie znajduje się zbyt wiele zabytków czy ciekawych obiektów. Zwiedzający będą mogli odwiedzić drewniane molo lub przespacerować się deptakiem. W międzyczasie będą mieli okazję, aby zobaczyć pomnik Juraty – morskiej bogini, od której imienia swoją nazwę miała wziąć miejscowość. Według legendy bogini zakochała się w zwykłym miejscowym rybaku, co wywołało ogromny gniew boga mórz. Wściekły w ramach kary za nieposłuszeństwo córki przywołał sztorm, który roztrzaskał bursztynowy pałac Juraty i zabił boginię – znajdujący się na miejscowej plaży bursztyn stanowi pozostałości zniszczonego pałacu. Pomnik Juraty został odsłonięty w 75 rocznicę powstania kurortu.


Więcej ciekawych atrakcji czeka na nas w okolicznych miejscowościach. Jeżeli podczas urlopu w Juracie zdecydujemy się na wizytę w oddalonym zaledwie o 10 kilometrów Helu, będziemy mogli zobaczyć między innymi latarnię morską, Muzeum Obrony Wybrzeża oraz Muzeum Rybołówstwa – gdzie znajdują się ekspozycje dotyczące dziejów Helu oraz Morza Bałtyckiego wraz z jego fauną i florą, a także wystawa etnograficzna łodzi i sprzętów rybackich z terenów wybrzeża Bałtyku i Zatoki Puckiej.


Znacznie bliżej – bo niecałe 3 kilometry od Juraty – znajduje się centrum Jastarni. Tam będziemy mieli okazję zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Wśród nich między innymi Skansen Fortyfikacji – na jego terenie czeka ścieżka dydaktyczna oraz odtworzone przeszkody przeciwpancerne, przeciwpiechotne oraz okopy. Otwarty w sezonie letnim schron pozwala dodatkowo zapoznać się z wyposażeniem oraz funkcjonowaniem fortyfikacji obronnych II Rzeczypospolitej. Natomiast jeżeli udamy się do Kuźnicy, będziemy mieli okazję zobaczyć kościół neogotycki z pierwszej połowy XX wieku, w którym znajduje się ambona w kształcie łodzi oraz piękne malowidła z 1955 roku.

Co zabrać na urlop w Juracie?

Ze względu na swoją lokalizację Jurata cieszy się największym zainteresowaniem w czasie sezonu letniego. Dlatego planując wakacyjny urlop, koniecznie należy zabrać ze sobą krem z filtrem. Ochroni on nas nie tylko przed poparzeniami słonecznymi, ale także opóźni proces starzenia i zmniejszy ryzyko zachorowania na raka skóry. W czasie upalnych dni dobrym pomysłem będzie włączenie do naszej wakacyjnej garderoby nakrycia głowy chroniącego przed niebezpiecznymi promieniami słońca – stylowy słomiany kapelusz lub wygodna czapka z daszkiem nie tylko sprawią, że będziemy dobrze wyglądać, ale także znacznie ułatwią nam funkcjonowanie w czasie letniego urlopu.


Dla najmłodszych turystów pobyt na plaży będzie jeszcze przyjemniejszy, jeżeli będziemy pamiętali o zabraniu ze sobą zabawek takich jak plastikowe łopatki i wiaderka. Pozwolą one wznieść wspólnymi siłami imponujące i pomysłowe konstrukcje z piasku i tym samym bawić się na plaży jeszcze lepiej.

Noclegi w Juracie

Na turystów przybywających do Juraty czekają wille, apartamenty oraz kwatery i pokoje. Obiekty w mieście cieszą się największym zainteresowaniem par przybywających do kurortu, aby skorzystać z uroków romantycznej okolicy. Najkorzystniejszych ofert najlepiej szukać w kategorii wille. Cena za usługę może wynieść tam 120 złotych. Obiekty w Juracie oferują wysoki standard i zapewniają wypoczynek na wysokim poziomie. Na wyposażeniu pokoi znajduje się dostęp do prywatnej przestronnej łazienki, darmowego miejsca parkingowego, nowoczesnych telewizorów, internetu bezprzewodowego oraz dobrze wyposażonej kuchni.


Niektórzy właściciele obiektów poza dostępem do podstawowych udogodnień oferują wczasowiczom również dostęp do placu zabaw dla dzieci oraz miejsc na grilla. Dodatkowo większość obiektów znajduje się w niedalekiej odległości od morza i zatoki. Część obiektów oferuje także możliwość wypożyczenia rowerów czy gokartów.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Juracie

Wczasowicze poszukujący miejsc noclegowych w Juracie liczą przede wszystkim na dostęp do prywatnej łazienki oraz miejsca parkingowego. Zależy im także na dostępie do telewizora oraz internetu, jak również na możliwości wygodnego korzystania z kuchni lub wyżywienia na miejscu. Istotnymi kwestiami podczas wyboru obiektów noclegowych były: niewielka odległość od morza, dostęp do balkonu lub tarasu oraz miejsce do przechowywania rowerów.

Ceny noclegów w Juracie

Średnia cena noclegów w Juracie wynosi 226 złotych. Najkorzystniejsze oferty można znaleźć pośród obiektów w kategorii wille. Cena za nocleg może wynieść tam 120 złotych. Ceny niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie trwania sezonu letniego lub weekendu. Ceny weekendowe w Juracie mogą być o 13% wyższe niż w dzień powszedni. W czasie planowania urlopu i wybierania noclegu warto zwrócić uwagę na oferty specjalne przygotowane przez niektórych z właścicieli. Dotyczą one przede wszystkim długich weekendów w maju i czerwcu, a także wypoczynku w czasie sezonu letniego.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Juracie

Ile kosztuje nocleg w Juracie?
Cena za nocleg w Juracie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii wille Jurata, wtedy koszt noclegu może wynieść od 240 zł. Średnia cena noclegu w Juracie wynosi 342 zł.
Czy ceny noclegów w Juracie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 17% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Juracie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Jurata”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Juracie zaczynają się od kwoty 240.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Juracie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: apartamenty, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Juracie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Jurata opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Juracie to: Willa Juranda, Comfort Willa, Willa Ewa.
Które noclegi w Juracie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Juracie poleca Willa Ewa, Willa Juranda, Apartament Dobry Czas.
Które noclegi w Juracie są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Comfort Willa, Willa Juranda, Apartament Dobry Czas.
Jakie są największe atrakcje w Juracie i okolicy?
Do największych atrakcji Juraty należy niezwykle malownicza plaża oraz molo. Właśnie tam najchętniej spędzają czas wczasowicze.
Kiedy jest czynne Bałtykarium w Juracie?
Bałtykarium w Juracie czynne jest od kwietnia do października w godzinach 10:00-18:00. Można tam zobaczyć bałtyckie ryby w naturalnym środowisku, a poza tym w Bałtykarium znajdują się także terraria z gadami i pająkami.
Czy wstęp na molo w Juracie jest płatny?
Wstęp na molo w Juracie jest bezpłatny. Dla wygody turystów wzdłuż traktu ustawiono ławeczki, na których można przysiąść i odpocząć podczas spaceru.
Gdzie znajduje się plaża w Juracie?
W Juracie na turystów czekają dwie plaże – jedna znajduje się od strony otwartego morza, tam też przy zejściu z ulicy Międzymorze zostało wyznaczone strzeżone kąpielisko. Druga plaża znajduje się nad Zatoką Pucką, ze względu na panujące tam warunki najchętniej wybierają ją osoby uprawiające sporty wodne.
Jak znaleźć nocleg w Juracie blisko morza?
Najwygodniejszym sposobem na znalezienie noclegu blisko morza w Juracie jest skorzystanie z ikonki na mapie. Po kliknięciu, otworzy się mapa z zaznaczonymi lokalizacjami, co umożliwi wybór najkorzystniej położonego obiektu.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!