poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

To jeszcze nie wszystko!

W Kamiennej Górze nie mamy więcej dostępnych noclegów z możliwością rezerwacji online, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 10 km od tej lokalizacji oraz obiekty z możliwością wysłania zapytania.

To jeszcze nie wszystko!

W Kamiennej Górze nie mamy więcej dostępnych noclegów z możliwością rezerwacji online, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 20 km od tej lokalizacji oraz obiekty z możliwością wysłania zapytania.
Potwierdzenie do 24 godzin

Chata Czarny Kot

Janowice Wielkie Pokaż na mapie
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
Nowość w Nocowaniu!
od 1600 zł
1 osoba, 2 noce
Natychmiastowa rezerwacja

Ogród Weigla

Janowice Wielkie Pokaż na mapie
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
Nowość w Nocowaniu!
od 900 zł
1 osoba, 2 noce

To już wszystkie obiekty z natychmiastową rezerwacją

Nie znalazłeś nic dla siebie? Nic straconego. W Kamiennej Górze jest jeszcze 1 obiekt.
Zapytaj o nocleg gospodarza!

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Kamienna Góra

Kamienna Góra jest intrygującym miastem o historycznym charakterze i klimacie – pierwsze wzmianki na temat osady pochodzą z początku XIII wieku, a prawa miejskie nadane jej zostały w 1292 roku. Miasto położone jest w województwie dolnośląskim, pomiędzy Wałbrzychem a Karpaczem. Niedaleko granicy z Czechami. Dzięki swojemu położeniu w środku kotliny Kamiennogórskiej, pomiędzy Sudetami Środkowymi i Zachodnimi Kamienna Góra stanowi nie tylko idealne miejsce dla pasjonatów historii, ale również kuszącą bazę wypadową dla miłośników podziwiania pięknych widoków.

Co można robić w Kamiennej Górze w czasie wolnym?

Urlop w Kamiennej Górze można podzielić na dwie główne – i równie atrakcyjne – formy wypoczynku. Z jednej strony możemy zdecydować się na zwiedzanie licznych historycznych zabytków. Z drugiej natomiast lokalizacja miasta zachęca do pieszych wędrówek i podziwiania piękna natury. Gmina Kamienna Góra leży w granicach Rudawskiego Parku Krajobrazowego – charakteryzującego się unikalnymi okolicznościami przyrody. Na miłośników pieszych wędrówek czekają tutaj wzniesienia, przełęcze i grupy skalne. Spacerowicze z całą pewnością powinni udać się na najwyższy szczyt Rudawy – na Skalniku (945 m n.p.m.) znajduje się bowiem świetnie usytuowany punkt widokowy, z którego rozpościera się piękna panoramę okolicy. Podczas pobytu w Kamiennej Górze powinniśmy także odbyć spacer do Krzeszowa przez urokliwą miejscowość Betlejem – trasa poprowadzi nas ścieżkami i dróżkami przez spokojny las oraz łąki z widokami na góry.


Na sprzyjające okoliczności w Kamiennej Górze mogą liczyć także rowerzyści. Łagodne asfaltowe trasy idealnie będą nadawały się na spokojne rodzinne wyprawy. Natomiast zwolennicy mocnych wrażeń bez problemu odnajdą wymagające kondycyjnie górskie trasy. Wysiłek z całą pewnością zrekompensują przepiękne widoki.


W przypadku dłuższego pobytu w okolicy warto udać się do okolicznego Gorzeszowa na spacer po rezerwacie przyrody „Głazy Krasnoludków”. Wędrując po świerkowym lesie, będziemy mogli podziwiać liczne skały o niezwykłych kształtach – głazy w rezerwacie przypominają kolumny, grzyby, maczugi, a nawet postaci czy zwierzęta, a najwyższe z nich mają nawet 17 metrów wysokości. Skały powstały w wyniku długotrwałej erozji i znajdują się obecnie pod ochroną. Na terenie rezerwatu możemy natknąć się również na ciekawą chronioną roślinność. Dodatkową atrakcją, która z pewnością spodoba się najmłodszym, jest coroczny Zlot Krasnali odbywający się w sezonie letnim.


Nieco dalej od Kamiennej Góry znajduje się świetna alternatywa dla obleganego zazwyczaj wrocławskiego zoo. W miejscowości Łączna – w sercu Sudetów – znajduje się Zoo Farma. W miejscu założonym przez pasjonatów możemy zobaczyć ponad sto różnych gatunków zwierząt – w tym tygrysy, lemury, kangury, surykatki czy antylopy. Chociaż miejsce to ustępuje pod względem infrastruktury swojemu wrocławskiemu odpowiednikowi, z całą pewnością może pochwalić się niezwykłymi widokami na okoliczne wzgórza, ciszą oraz spokojem, które tworzą niezwykle przyjemną atmosferę. Z wizyty w takim miejscu będą zachwyceni najmłodsi – szczególnie jeżeli zdążymy na karmienie lemurów.


W wolnej chwili warto odwiedzić także wieś Wieściszowice. Podczas spaceru po okolicznym lesie będziemy mieli okazję zobaczyć jedno z najpiękniejszych miejsc okolicy. W Sudetach ukryły się cztery jeziora o niecodziennych kolorach – żółtym, zielonym, lazurowym i purpurowym. Woda w tym miejscu zawdzięcza swoją barwę składowi chemicznemu podłoża, na którym się znajdują. Turystom natomiast gwarantuje zachwycające magiczne widoki. Należy jednak pamiętać, że część jezior czasowo wysycha i nie o każdej porze roku będziemy mogli je zobaczyć.

Kamienna Góra – co warto zobaczyć?

Kamienna Góra z całą pewnością przypadnie do gustu miłośnikom historii – miasto oferuje bowiem liczne ciekawe zabytki. Podczas zwiedzania będziemy mieli okazję odwiedzić między innymi kilka kościołów. Punktem obowiązkowym na mapie miasta będzie gotycki Kościół św. Piotra i Pawła. Jest to najstarsza świątynia w mieście, której początki sięgają XIII wieku. Z powodu zniszczeń była ona przebudowana – prezbiterium zostało wzniesione w XIV wieku, nawa pod koniec XVI wieku, natomiast całość została przebudowana w XVIII wieku. Dlatego też świątynia łączy w sobie fragmenty o charakterze gotyckim ze stylem renesansowym. We wnętrzu kościoła możemy zobaczyć rzeźbiony tryptyk z początku XVI wieku, rokokową ambonę oraz szereg nagrobków z XVI i XVII w.


Podczas spaceru po mieście warto również odwiedzić Kościół Matki Boskiej Różańcowej z XVIII wieku oraz neogotycki kościół Bożego Ciała wzniesiony pierwotnie w XVI wieku.


Kolejnym interesującym obiektem w Kamiennej Górze jest neorenesansowy ratusz przy placu Grunwaldzkim. Pierwszy ratusz w mieście został wzniesiony w 1564 roku, jednak spłonął w 1638. Dopiero po ponad dwudziestu latach został odbudowany, a następnie pod koniec XVII wieku powiększony – został on jednak rozebrany w 1873 roku. Właściwy kamiennogórski ratusz został wybudowany dopiero na początku XX wieku według projektu dwóch wrocławskich architektów – Richarda Gazę oraz Alfreda Böttchera. W 1977 roku wpisany został do rejestru zabytków.


Przebywając w okolicy Ratusza, warto udać się również na znajdujący się niedaleko rynek główny miasta. Tam będziemy mogli pospacerować i odpocząć otoczeni zabytkowymi barokowymi kamieniczkami z XVII i XVIII wieku. W międzyczasie możemy poświęcić chwilę na wizytę w znajdującym się na placu Muzeum Tkactwa. Istniejące od 1939 roku muzeum początkowo skupiało się przede wszystkim na tematyce tkactwa i włókiennictwa – które w Sudetach szczególnie się rozwijało. Obecnie głównym celem instytucji jest promocja historii i kultury regionu. Podczas zwiedzania muzeum będziemy mogli zobaczyć trzy wystawy stałe dotyczące dziejów tkactwa ludowego, życia codziennego dawnej ludności oraz wystroju wnętrza pałacu mieszczańskiego.


Podczas pobytu w Kamiennej Górze nie możemy przegapić zwiedzania miejskich podziemi – jest to jednak zwiedzanie inne niż wszystkie. Dzięki nowatorskiej iluminacji świetlnej, efektom audio oraz przewodnikowi wcielającemu się w rolę agenta polskiego wywiadu otrzymamy dawkę niezapomnianych przeżyć. Podczas wędrówki podziemnymi korytarzami – w których ponoć Hitler miał swoje tajne laboratorium – będziemy mogli zobaczyć m.in. części pocisku V-1 oraz rakiety V-2, niemiecki radar, a także słynną niemiecką enigmę. Wyreżyserowane zwiedzanie pełne dodatkowych atrakcji zapewni nam spotkanie z historią wzbogacone o niezwykłe wrażenia. Cena biletu normalnego wynosi 17 złotych, natomiast ulgowego 12. Zwiedzanie trwa 50 minut, a na teren podziemi można wejść jedynie z przewodnikiem – z tego względu poza sezonem oczekiwanie na rozpoczęcie zwiedzania może potrwać trochę dłużej.

Wypad do Kamiennej Góry to świetny pomysł o każdej porze roku

Ze względu na swoją lokalizację Kamienna Góra stanowi świetne miejsce na urlop niezależnie od pory roku. W sezonie letnim będziemy mogli wyruszyć na okoliczne trasy piesze, odwiedzimy rezerwat przyrody, okoliczne zabytki i liczne atrakcje. W deszczowe jesienne dni możemy udać się do muzeum, a historyczna atmosfera miasta będzie działała na naszą wyobraźnię w każdym sezonie.


Gdy do Kamiennej Góry zawita zima, my będziemy mogli spędzić większość urlopu w okolicznym ośrodku narciarskim. Na stokach góry Jaworowa czekają na nas dwie łatwe trasy (widokową i familijną o długości 700 m i 1000 m) oraz jedną trudną trasę alpejską o długości 800 metrów – na której możliwa jest również jazda nocna.

Noclegi w Kamiennej Górze

Na turystów przybywających do Kamiennej Góry czekają przede wszystkim obiekty w kategorii kwatery i pokoje – pośród nich uda nam się także znaleźć najkorzystniejsze oferty. Cena za usługę może wynieść tam jedynie 30 złotych. Wczasowicze mogą także liczyć na obiekty w kategorii domki oraz agroturystyka. Na wyposażeniu obiektów znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowe miejsca parkingowe, telewizory, a także możliwość korzystania z internetu oraz dobrze wyposażonej kuchni.


Niektórzy z właścicieli oferują swoim gościom dodatkowe udogodnienia takie jak dostęp do dużych ogrodów z miejscami na grilla czy ognisko oraz placami zabaw wyposażonymi w huśtawki, trampoliny i zjeżdżalnie. Wczasowicze mogą znaleźć także oferty umożliwiające wypożyczenie roweru lub dostęp do sauny fińskiej.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Kamiennej Górze

Wczasowicze poszukujący obiektów noclegowych w Kamiennej Górze liczą przede wszystkim na możliwość korzystania z prywatnej łazienki oraz dobrze wyposażonej kuchni. Zależy im również na miejscach parkingowych, a także dostępie do internetu oraz telewizora.

Ceny noclegów w Kamiennej Górze

Średnia cena noclegów w Kamiennej Górze wynosi 128 złotych. Najkorzystniejsze oferty znajdziemy w kategorii kwatery i pokoje. Cena za usługę może wynieść tam zaledwie 30 złotych. Cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie weekendu. Cenny weekendowe w Kamiennej Górze mogą być niemal o połowę wyższe niż w dzień powszedni. Planując urlop warto zwrócić uwagę na oferty specjalne, przygotowane przez niektórych właścicieli obiektów. Dotyczą one najczęściej długich weekendów w maju, czerwcu i listopadzie, a także sezonu letniego oraz okresu bożonarodzeniowego.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Kamiennej Górze

Gdzie leży Kamienna Góra?
Kamienna Góra leży w województwie dolnośląskim, niedaleko granicy z Czechami. Miasto zlokalizowane jest pomiędzy Wałbrzychem a Karpaczem.
Jakie są atrakcje w Kamiennej Górze i okolicy?
Do atrakcji okolicy na pewno należy Rudawski Park Krajobrazowy, a poza tym Park Miniatur i Zabytków Dolnego Śląska, leżący tylko 15 kilometrów od Kamiennej Góry. Natomiast prawdziwą atrakcję miasta stanowi Stacja Narciarska Czarnów oraz zabytkowa zabudowa miasta – na czele z rynkiem otoczonym barokowymi kamieniczkami.
Jakie trasy z Kamiennej Góry można wybrać?
Przez Kamienną Górę biegną trzy oznakowane szlaki turystyczne: - żółty – z Janowic Wielkich, przez Raszów, Kamienną Górę, Krzeszów, Jawiszów do Chełmska Śląskiego; - czerwony – z Kamiennej Góry do Marciszowa; - niebieski – ze Skalnika, przez Pisarzowice, Kamienną Górę, Boreczną, Chełmiec do Szczawna-Zdroju.
Co warto zobaczyć w Kamiennej Górze?
W Kamiennej Górze warto zobaczyć zabytkową zabudowę centrum miasta oraz Sztolnię ARADAO, która została wydrążona pod miejską zabudową. Warte uwagi jest także Muzeum Tkactwa, prezentujące tradycję i kulturę miasta oraz regionu, a oprócz tego tradycyjne metody tkactwa i włókiennictwa.
Czy zamek w Kamiennej Górze można zwiedzać?
Renesansowy zamek w Kamiennej Górze popadł w ruinę, nie jest więc zbyt atrakcyjny dla turystów. O wiele lepiej do zwiedzania jest przystosowany zamek Bolczów w Janowicach Wielkich. Miejsce to oddolne jest od Kamiennej Góry tylko o 13 kilometrów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!