Zadzwoń, aby zarezerwować nocleg:
poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00
Filtry
Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
Lądek-Zdrój jest najstarszym uzdrowiskiem w Polsce i jednym z najstarszych w Europie. Charakterystyczne ponadstuletnie zabudowania komponujące się z klimatyczną okolicą sprawiają, że wizyta w mieście przypomina podróż w czasie i pozwala poczuć się jak w XIX-wiecznym kurorcie. Dzięki położeniu w zalesionej okolicy oraz pośród szczytów Gór Złotych Lądek-Zdrój oferuje łagodny klimat, atrakcyjne widoki oraz świeże powietrze. Na kojącą atmosferę podczas naszego urlopu wpłynie także zieleń parków, piękne zabytkowe budynki oraz wody lecznicze wypływające aż z siedmiu źródeł.
Atmosfera panująca w Lądku-Zdroju zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Spędzając tu urlop, naprawdę warto poświęcić czas na spacery, tym bardziej że w okolicy skrywa się mnóstwo pięknych i urokliwych miejsc. Miłośnicy dłuższych górskich wędrówek bez wahania powinni wybrać jeden z kilku szlaków pieszych mających swój początek w centrum miasta. Turyści będą mogli dotrzeć nimi na Górę Trzech Krzyży, z którą związane są liczne miejscowe legendy, zobaczyć Pieczarę Zbójników, zwiedzić Kalwarię na Cierniaku, wspiąć się na imponującą Iglicę lub podziwiać niesamowite widoki z wieży na Borówkowej Górze.
Mniej wymagający spacerowicze mogą zdecydować się na zwiedzanie miasta. W Lądku-Zdroju czeka na nich wiele interesujących zakątków. Między innymi ciekawie zaaranżowane ujęcia wody – takie jak „Chrobry” w kształcie podkowy czy pięknie zdobione źródło „św. Jadwigi” – z których można zaczerpnąć wód leczniczych. Goście poszukujący relaksu i wyciszenia powinni natomiast udać się do Parku Zdrojowego. Spacer parkowymi alejami uprzyjemnią im liczne drzewa liściaste, marmurowe rzeźby oraz widok pięknego Zakładu Przyrodolecznictwa „Wojciech”. Podczas pobytu w parku zwiedzający będą mieli również możliwość zaczerpnięcia odmładzających wód ze źródeł „Zdzisław” oraz „Maria Curie-Skłodowska”.
Znacznie bardziej aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oferuje ośrodek narciarski w Lądku-Zdroju. I to nie tylko w sezonie zimowym, ale przez cały rok! Gdy do miasta zawita zima, turyści mogą szaleć na sześciu profesjonalnie przygotowanych trasach – czterech dla początkujących, jednej dla bardziej wymagających oraz jednej dla dzieci. W czasie cieplejszych miesięcy ośrodek oferuję turystom m.in. piękne widoki na część zdrojową miasta. Młodszych gości ucieszy natomiast możliwość odwiedzenia mini zoo, w którym zobaczą muflony, daniele, kuce szetlandzkie, koniki polskie oraz lamę. W przypadku niedoboru wrażeń mogą sprawdzić swoich sił w parku linowym lub zjechać ze stoku na monsterrollerach – hulajnogach przystosowanych do zjazdów terenowych. Na koniec wizyty, by ochłonąć po wszystkich atrakcjach, goście mogą odetchnąć, spacerując przez pomnikowy szpaler jesionowo-jaworowy, który kończy się ujęciem wody.
Przy dobrze zaplanowanym urlopie w Lądku-Zdroju, przyjezdni będą mogli wziąć udział w atrakcjach przygotowanych w ramach programu „Przygoda z przyrodą”. Na terenie Willi Marianna ma gości czekają m.in. pokazy ptaków drapieżnych, nauka jazdy na kucykach czy przejażdżka samochodem terenowym. Dodatkowymi atrakcjami jest wycieczka bryczką do jaskini Radochowskiej w sezonie letnim lub zimowa przejażdżka z pochodniami. Na terenie obiektu organizowane są również ogniska i kolacje grillowe. Wizyta w willi z całą pewnością będzie doskonałym pomysłem dla rodzin z dziećmi na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Przed wyruszeniem na przygodę z przyrodą warto jednak zajrzeć do kalendarza atrakcji, by wybrać odpowiedni dzień na wizytę.
Po pięknej i spokojnej okolicy można podróżować również na rowerze. W okolicy przebiegają trasy, które pozwolą turystom zobaczyć wiele okolicznych atrakcji. Będzie to również świetna okazja, żeby nacieszyć się świeżym powietrzem, zadbać o kondycje i poprawić samopoczucie.
W Lądku-Zdroju oraz jego okolicach jest kilka miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Punktem obowiązkowym spaceru po mieście powinna być wizyty na starówce. O klimacie starego rynku decydują przede wszystkim piękne zabytkowe kamienice – zobaczymy tutaj renesansowe podcienia z XVI wieku oraz barokowe i rokokowe budowle z XVII i XVIII wieku. Przebywając na starówce, będziemy mogli zobaczyć także XIX-wieczny ratusz z wysoką wieżą zegarową, z której w południe rozlega się hejnał lądecki. Natomiast niedaleko budynku wznosi się piękny bogato zdobiony pomnik Trójcy Świętej wykonany w XVIII przez najwybitniejszego rzeźbiarza barokowego regionu – Michała Klahra Starszego.
Podczas spacerów po mieście warto zajrzeć na wzgórze parkowe w Parku im. Stanisława Moniuszki. Znajduje się tam bowiem zabytkowa Wieża Zegarowa, będąca jednym z najstarszych budynków w mieście. Została ona wzniesiona już w 1580 roku jako dzwonnica, a dopiero z czasem zamontowano w niej mechanizm zegarowy. W pobliżu wieży znajduje się wybudowana w XVII wieku barokowa kaplica pod wezwaniem św. Jerzego, a w jej wnętrzu znajduje się iluzjonistyczna polichromia z 1720 roku przedstawiającą sceny z życia świętego. W okolicy wzgórza znajduje się również Zakład Przyrodolecznictwa „Jerzy” wybudowany w 1498 roku i będącym najstarszym tego typu obiektem w Polsce.
Jeszcze dalej w przeszłość będziemy mogli się udać dzięki wizycie w ruinach zamku Karpień. Budynek ten został bowiem wzniesiony jeszcze przed rokiem 1120 najprawdopodobniej na rozkaz króla Czech. Co prawda pozostałości zamku nie zachowały się w najlepszym stanie, jednak do miejsca tego prowadzi ścieżka przez las gwarantująca piękne widoki, obcowanie z przyrodą oraz okazję do wyciszenia, natomiast możliwość zobaczenia tak starych – chociaż skromnych – ruin na pewno będzie kusząca dla niejednego turysty.
Oczywiście okolica Lądka-Zdroju to nie tylko historyczne zabytki. Osoby lubiące obcować z przyrodą również znajdą w mieście coś dla siebie. Miłośnicy aranżacji roślinnych powinni udać się do lokalnego Arboretum. Leżący w malowniczej dolinie w Górach Złotych ogród leśny jest najwyżej położonym tego typu obiektem w Polsce. Dzięki panującemu na terenie parku charakterystycznemu klimatowi rozwijają się tu liczne gatunki drzew i krzewów z całego świata. Zobaczymy tu między innym szydlicę japońską, tulipanowca amerykańskiego, klona palmowego, mamutowca olbrzymiego czy jodłę balsamiczną. Pośród krzewów kwitną tu azalie i różaneczniki. Jako że park ma charakter spacerowy i oferuje zwiedzającym liczne ścieżki, ławeczki i mostki, wizyta w Arboretum będzie należała do wyjątkowo relaksujących doświadczeń.
Jeszcze bliżej natury będziemy mogli znaleźć się podczas wizyty w Jaskini Radochowskiej. Wystarczy, że założymy wygodne obuwie oraz ciepłe ubrania i będziemy mogli przemierzyć jaskinię krasową, w której zobaczymy pozostałości po charakterystycznych naciekach jaskiniowych. Przed wyruszeniem w drogę poza odpowiednim sprzętem warto również rozbudzić w sobie duszę poszukiwacza przygód.
Ciekawą atrakcją, która szczególnie powinna zainteresować najmłodszych gości Lądka-Zdroju, jest Kuźnia Alchemiczna. Znajdujący się w okolicznych Kątach Bystrzyckich ośrodek oferuje zwiedzającym lekcje płukania złota w górskim strumieniu, poszukiwanie minerałów, a także wystawy i zajęcia edukacyjne z zakresu geologii. Dzieci będą mogły nauczyć się również rozpoznawania minerałów, korzystania z różnych technik badawczych oraz mikroskopu stereoskopowego.
Lądek-Zdrój jako uzdrowisko posiada bardzo rozbudowaną ofertę. W mieście znajdują się liczne ośrodku uzdrowiskowe oraz sanatoria. Na kuracjuszy przybywających do miasta czekają zabiegi wodolecznicze oraz borowinowe, inhalacje, gimnastyka, fizykoterapia, światłolecznictwo, termoterapia czy krioterapia. Uzdrowiska w Lądku-Zdroju specjalizują się przede wszystkim w leczeniu chorób ortopedyczno-urazowych, układu nerwowego, reumatologicznych, naczyń obwodowych, a także osteoporozy, chorób kobiecych oraz skóry.
Podczas szukania noclegu w Lądku-Zdroju najwięcej ofert znajdziemy w kategoriach kwatery i pokoje oraz agroturystyka. Najkorzystniej zwrócić uwagę na obiekty znajdujące się w pierwszej kategorii, ponieważ cena za usługę może wynieść tam od 35 złotych. Na wyposażeniu pokoi znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowe miejsca parkingowe, telewizory, dostęp do internetu oraz dobrze wyposażonej kuchni.
Wielu właścicieli obiektów poza dostępem do podstawowych udogodnień oferuje również dostęp do ogrodów z miejscem na grilla, place zabaw z huśtawkami, piaskownicami czy trampolinami, a także własne wyroby spożywcze takie jak smalec, dżem, chleb czy świeże jajka. Niektóre obiekty oferują także wypożyczalnie rowerów, przechowalnie sprzętu narciarskiego, jak również możliwość organizacji imprez przy ognisku lub grillu. Turyści mogą znaleźć również obiekty z jazdą konną czy przejażdżką samochodem terenowym w ofercie. Część właścicieli pomoże również przy organizacji wycieczki pieszej do Czech czy zwiedzaniu okolicznej jaskini.
Turystom szukający noclegu w Lądku-Zdroju zależy przede wszystkim na dostępie do prywatnej łazienki oraz miejscach parkingowych. Liczą również na dostęp do telewizora oraz internetu, a także możliwość łatwego korzystania z kuchni czy wyżywienia na miejscu. Istotnymi kwestiami dla szukających noclegów była również odległość od części zdrojowej miasta, możliwość przyjazdu z psem czy też dostęp do przestrzeni wspólnej w obiekcie.
Średnia cena noclegów w Lądku-Zdroju wynosi 135 złotych. Najkorzystniejsze oferty noclegów można znaleźć w kategorii kwatery i pokoje. Koszt noclegu może wynieść tam nawet 35 złotych. Cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie weekendu. Ceny weekendowe w Lądku-Zdroju mogą być nawet o 41% wyższe niż w dzień powszedni. Część właścicieli obiektów noclegowych przygotowuje oferty specjalne m.in. w czasie trwania ferii zimowych czy w długie weekendy w maju lub czerwcu.
Popularne w Lądku-Zdroju
Lądek-Zdrój
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj sięZapisz się do naszego newslettera
Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta