Zadzwoń, aby zarezerwować nocleg:
poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00
Filtry
Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
Lublin leży na terenie województwa dolnośląskiego, niecałe 74 kilometry od Wrocławia. W 1957 roku, w mieście zostały odkryte złoża miedzi, co nadało mu charakter przemysłowy. Lubin jest miastem silnie zaangażowanym sportowo. Oprócz najbardziej rozsławiającej miasto piłki nożnej można znaleźć tutaj także kluby zajmujące się lekkoatletyką, sportami walki, piłką ręczną czy wspinaczką. Dodatkowo Lubin posiada niezliczoną ilość ścieżek rowerowych i parków, wypełnionych zielenią, co czyni je idealnym miejscem dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Zwiedzanie miasta najlepiej rozpocząć od zabytkowego Ratusza Miejskiego. Późnobarokowy budynek, pochodzący z roku 1768, składa się z dwóch kondygnacji, pokrytych czterospadowym dachem mansardowym z lukarnami. Ratusz został zniszczony podczas działań wojennych, jednak już w roku 1950 odbudowano go, co prawda bez wyraźnych cech stylowych, jednak nadal możemy podziwiać zabytkową wieżyczkę z zegarami, ustawioną na kalenicy. Dziś budynek nie stanowi siedziby władz miasta, które rezydują w Nowym Ratuszu. Obecnie w jego wnętrzu mieści się restauracja oraz bank.
Kolejną, ciekawą budowlą w Lubinie jest kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Budynek w stylu neogotyckim, pochodzący z 1903 roku, został wzniesiony na miejscu piętnastowiecznej kapliczki. Świątynia wykonana jest z czerwonej cegły i posiada jednonawowe prezbiterium, do którego została dobudowana obszerna zakrystia. W północno-wschodniej części możemy podziwiać zabytkową wieżę dzwonnicy. Samo wnętrze kościoła, nie jest bogato ozdobione i nie posiada charakteru zabytkowego.
Spacerując po mieście, możemy udać się w kierunku wzgórza zamkowego. U jego podnóża ustawiono oryginalny pomnik upamiętniający tzw. „zbrodnię lubińską” z 1982 roku. Milicja Obywatelska wraz z ZOMO tłumiąc demonstrację przeciwko stanowi wojennemu, zastrzeliła 3 osoby, a kilkadziesiąt raniła. Konstrukcja pomnika składa się z jedenastu głazów, a na każdym z nich zostały wyryte litery, które w połączeniu tworzą napis „SOLIDARNOŚĆ”. Dodatkowo na trzech głazach wsparty jest potężny krzyż z odciśniętymi śladami opon i butów.
Wszyscy zwolennicy spędzania czasu na świeżym powietrzu, powinni wybrać się na spacer do Parku Wrocławskiego. Na turystów czeka tam wiele ciekawych atrakcji. Park stanowi Centrum Edukacji Przyrodniczej i rozciąga się na powierzchni pond 14 hektarów. Wewnątrz znajdziemy m.in. figury dinozaurów oraz mini zoo. Wszystkie zwierzęta mieszkające na terenie parku pochodzą z wrocławskiego Zoo i są pod nieustannym nadzorem placówki. Dodatkowo spotkamy liczne gatunki ptaków, z których część żyje w specjalnie wydzielonych, przestrzennych klatkach, natomiast pozostałe gatunki, można obserwować w ich naturalnej enklawie. Wstęp do parku jest bezpłatny.
Dla tych, którzy chcą poznać lepiej historię Lubina oraz jego regionu polecamy wybrać się do Muzeum Historycznego. Oficjalne otwarcie muzeum odbyło się w 2018 roku, a jego główny oddział mieści się w budynku zabytkowego ratusza. Poza ekspozycją stałą, ukazującą dzieje miasta i regionu, w muzeum organizowane są liczne, tematyczne wystawy czasowe. Zadania placówki to także szeroko pojęta działalność kulturalna, naukowa i edukacyjna. Muzeum można zwiedzać codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00, natomiast w sobotę i niedzielę od 10:00 do 16:00. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.
Lubin leży na terenie Dolnego Śląska, dlatego kuchnia regionalna opiera się na tradycyjnych daniach tego regionu. Większość miejscowych restauracji serwuje słynną roladę oczywiście w towarzystwie modrej kapusty i śląskich klusków. Wśród zup króluje tradycyjny żurek śląski. Znany i rozpowszechniony na terenie całej Polski, jednak ten, serwowany na Dolnym Śląsku ma swój niepowtarzalny smak. Przygotowywany na bazie kwasu żytniego, bogaty w wędzonki i białą kiełbasę, tradycyjnie doprawiony grzybami, śmietaną, czosnkiem, majerankiem, podawany w wydrążonym bochnie chleba, od lat podbija serca turystów.
Mimo że miasto nie posiada mocno rozwiniętej bazy noclegowej, to jednak cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Poszukując noclegu w Lubinie, najczęściej decydują się oni na obiekty, które oferują wynajem pokoi oraz prywatnych kwater. Liczy się nie tylko standard miejsca noclegowego, ale również jego cena oraz dogodna lokalizacja. Często turyści sugerują się opiniami pozostałych gości, którzy rekomendują lub nie, konkretne miejsce noclegowe.
Średnia cena noclegu w Lubinie wynosi 45 zł, jednak najkorzystniej zatrzymać się w obiektach z kategorii noclegi pracownicze, wówczas za nocleg możemy zapłacić już od 30 zł. Należy pamiętać, że ceny mogą różnić się, w zależności od standardu oraz lokalizacji konkretnego obiektu noclegowego.
Większość właścicieli indywidualnie ustala cenniki, jednak nie różnią się one w zależności od sezonu czy weekendu. Poszukując noclegu, warto zwrócić uwagę, że wielu właścicieli wprowadza w swoich obiektach oferty promocyjne lub okazjonalne.
Turyści poszukujący noclegu najczęściej chcą mieć dostęp do prywatnej łazienki. Dodatkowo pytają o możliwość korzystania z kuchni, w celu przygotowania samodzielnych posiłków, lub bliskie sąsiedztwo miejsca, gdzie można tanio i smacznie zjeść. Ważny jest również parking oraz sprawnie działający internet.
Coraz więcej osób podróżuje w towarzystwie zwierząt domowych, dlatego ważne jest, czy konkretny obiekt akceptuje pobyt z ukochanym pupilem.
Popularne w Lubinie
Lubin
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj sięJeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta