poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Dom Wczasowy Alma

Mikoszewo
9.4 Rewelacyjny 6 opinii
od 120 zł
1 osoba, 1 noc
Potwierdzenie do 24 godzin

Pokoje Polna Dolina

  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
9.6 Rewelacyjny 2 opinie
od 250 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Mikoszewo

Blisko miejsca, w którym Wisła wpada do Morza Bałtyckiego, znajduje się ciche i spokojne Mikoszewo. Niewielka miejscowość położona niedaleko Gdańska i w pobliżu Paku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej oferuje turystom świetne miejsca na letni urlop. Na przyjezdnych czeka tu szeroka i piaszczysta plaża, interesujące zabytki oraz moc atrakcji dla całej rodziny. Bliskość nieskażonej przyrody oraz nadmorskie powietrze sprawiają, że pobyt w tej niewielkiej miejscowości gwarantuje dobre samopoczucie, relaks oraz uśmiech na twarzach przyjezdnych w każdym wieku.

Co robić w Mikoszewie w wolnym czasie?

Przyjeżdżając nad morze, z całą pewnością spędzimy sporo czasu na plaży. Szerokim i piaszczystym wybrzeżem będziemy mogli cieszyć się po pokonaniu niecałych dwóch kilometrów od centrum miejscowości. Spacer ten z całą pewnością nie będzie nieprzyjemną koniecznością, ponieważ znaczna część trasy biegnie przez spokojny las. Sama plaża również jest cicha i nie należy do szczególnie zatłoczonych – każdy bez problemu znajdzie tu dla siebie miejsce nawet w samym środku sezonu letniego. Wczasowicze mogą cieszyć się tu czystą i ciepłą wodą, na którą wbrew pozorom nie ma wpływu bliskość ujścia Wisły.


Poza kąpielami morskimi i słonecznymi pobyt w Mikoszewie koniecznie powinniśmy przeznaczyć na piesze wędrówki. Dobrą okazją do spaceru oraz poznania okolicznej przyrody będzie wizyta w rezerwacie przyrody „Mewia Łacha”, będącego miejscem ochrony licznych gatunków ptactwa morskiego. Na zwiedzających czeka tam trasa przyrodnicza, na której umieszczono osiem tablic tematycznych dotyczących historii rezerwatu, jego walorów przyrodniczych, a także obowiązujących na jego terenie przepisów porządkowych. Podczas wędrówki ścieżką odwiedzający rezerwat dowiedzą się więcej na temat procesów związanych z formowaniem się wydm nadmorskich oraz zapoznają się z bogatymi zbiorowiskami okolicznej roślinności. Poza tym miłośnicy wędrówek mogą udać się również na spacer po plaży, by dotrzeć do ujścia Wisły lub wyruszyć do jednej z okolicznych miejscowości.


Wczasy w Mikoszewie będą również okazją do dobrej zabawy szczególnie dla rodzin z dziećmi. Na terenie miasteczka znajduje się bowiem Park Przygody. Oferuje on szeroki wachlarz atrakcji, dzięki którym szaleć będą tu mogli goście w każdym wieku. Na turystów czekają m.in. tory komandosa, bitwy łucznicze, wyścigi w dmuchanych rurach, laserowy paintball oraz mecze z gigantyczną piłką o średnicy 3 metrów.


W poszukiwaniu dodatkowych atrakcji warto wyruszyć poza miasteczko. W wolnej chwili możemy udać się promem do Świbna i na plaży poszukiwać bursztynów lub udać się na spacer do miasteczka Jantar. Tam czeka na turystów mini zoo, w którym zobaczą m.in. kangury, kozy kameruńskie, lamy, alpaki, daniele, emu i egzotyczne kury. Zwiedzający będą mogli nie tylko przyjrzeć się im z bliska, ale również nakarmić. Na terenie ośrodka można także pojeździć konno lub w rowerowym gokarcie po odpowiednio przygotowanym torze.


W okolicy znajduje się także kilka ciekawych zabytków, które z całą pewnością dobrze uwzględnić w planie zwiedzania Mikoszewa.

Mikoszewo – co warto zobaczyć?

W miasteczku warto zobaczyć przede wszystkim drewniany dom podcieniowy – duży wiejski budynek mieszkalny z wielosłupowym podcieniem wysuniętym przed zasadniczą część frontu. Wzniesiony w XIX wieku obiekt stanowi przykład tradycyjnej zabudowy żuławskiej. Budynki tego typu pojawiały się na ziemiach polskich wraz z falą osadnictwa holenderskiego w XVI i XVII wieku. Domy te swego czasu były bardzo popularne na Żuławach Wiślanych. Dziś w okolicy można zobaczyć zaledwie kilka z nich.


Ciekawym obiektem do zobaczenia w Mikoszewie jest również dzwonnica znajdująca się na poewangelickim cmentarzu. W miejscu tym znajdował się kiedyś niewielki kościół. Został on jednak rozebrany, a otaczający go cmentarz zniszczał. Wybudowana pod koniec XIX wieku jest jedynym budynkiem, który przetrwał do dziś. Drewniany obiekt ma pięknie rzeźbione okna oraz zakończenia krokwi. Co ciekawe dzwonnica pomimo upływu nieprzerwanie pełni swoją funkcję.


Przebywając nad morzem, każdy z pewnością będzie chciał spróbować świeżo złowionej ryby. W jej poszukiwaniu najlepiej udać się do niewielkiej miejscowej przystani rybackiej. Znajdziemy ją na prawym brzegu Wisły w miejscu dawnej przeprawy promowej Mikoszewo-Świbno. W niedużym basenie przy niedużych pomostach cumują kutry rybackie. W tej skromnej przystanie z całą pewnością uda nam się kupić świeżą rybę z niedawnego połowu.


Podczas spacerów po miasteczku warto poświęcić chwile i zatrzymać się przy obelisku z pamiątkową inskrypcją. Został on postawiony dla upamiętnienia wydarzeń mających miejsce 24 i 25 kwietnia 1945 roku, gdy z miasteczka wywożeni zostali więźniowie obozu koncentracyjnego w Sztutowie. Wskutek tragicznych warunków, w jakich byli przewożeni, zginęło wtedy ponad 3 tys. osób.


Urlop w Mikoszewie można urozmaicić sobie wycieczką do jednej z okolicznych miejscowości. W niedalekiej wsi Jantar będziemy mogli odwiedzić Muzeum Bursztynnictwa znajdujące się na terenie szkoły podstawowej. Podzielone jest ono na cztery sale wystawowe, w których poznamy historię wsi oraz jej mieszkańców, a także ich zwyczaje, historię samej szkoły oraz historię bursztynu i bursztynnictwa, gdzie czekają cenne okazy z zatopionymi roślinami oraz owadami. Ostatnia z sal poświęcona jest odbywającej się w Jantarze imprezie – mistrzostwom świata w poławianiu bursztynu. Turyści ciekawi świata i przyrody będą mogli udać się również do rodzinnego parku rozrywki „ART Inwazja Owadów” – gdzie nauka, zabawa i sztuka łączą się ze sobą. Na zwiedzających czeka tu sala z ekspozycją żywych owadów z różnych stron świata, pasjonujące wykłady, gigantyczne figury, tory przeszkód dla dzieci oraz kino z tematycznymi animacjami. Ciekawostka jest natomiast fakt, że wiele eksponatów w parku powstało dzięki recyklingowi.


Jeżeli planując spacer po okolicy, zdecydujemy się oddalić od morza i wyruszyć na południe to dotrzemy do Drewnicy oraz Żuławek – niewielkich okolicznych wsi. Będą mogli tam zobaczyć zabytkowe budynki z XVIII i XIX wieku takie jak domy podcieniowe, chaty gburskie, żuławskie zagrody oraz wzniesiony w 1718 roku wiatrak kozłowy – będący jedynym tego typu zachowanym obiektem w okolicy. Znajduje się tu również kościół neogotycki Najświętszej Marii Panny wybudowany w 1841 roku.

Co warto zebrać na urlop w Mikoszewie?

Miejscowość ze względu na bliskość morza największym zainteresowaniem cieszy się w sezonie letnim. Dlatego planując wakacyjny urlop, koniecznie należy zabrać ze sobą krem z filtrem. Ochroni on nas przed poparzeniami słonecznymi, jednak co równie ważne opóźni proces starzenia się skóry. W czasie upalnych dni dobrze jest włączyć do swojej codziennej garderoby nakrycia głowy chroniące przed promieniami słońca – stylowy słomiany kapelusz lub wygodna czapka z daszkiem nie tylko pozwolą się nam ładnie prezentować, ale także znacznie ułatwią nam wakacyjne funkcjonowanie.


Dla najmłodszych turystów pobyt na plaży będzie jeszcze przyjemniejszy, jeżeli będziemy pamiętać o zabraniu ze sobą zabawek takich jak plastikowe łopatki i wiaderka. Pozwolą one wznieść wspólnymi siłami imponujące i pomysłowe konstrukcje z piasku i tym samym bawić się na plaży jeszcze lepiej.

Noclegi w Mikoszewie

Najbardziej reprezentatywną kategorie noclegów w Mikoszewie stanowią kwatery i pokoje. Cieszą się one zainteresowaniem przede wszystkim par oraz rodzin z dziećmi. Najkorzystniej jednak szukać ofert pośród pensjonatów. Cena za usługę w tej kategorii może wynieść nawet od 30 złotych. Na wyposażeniu pokoi znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowe miejsca parkingowe, telewizory, dostęp do internetu oraz dobrze wyposażonej kuchni.


Część właścicieli obiektów noclegowych poza dostępem do podstawowych udogodnień oferuje także możliwość korzystania z przestronnych ogrodów z huśtawkami, zjeżdżalniami oraz trampolinami dla dzieci, a także altanami z miejscem na grilla. Dodatkowo na terenie obiektów często znajdują się boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę nożną oraz baseny. Niektórzy właściciele gwarantują także wypożyczenie rowerów i sprzętu plażowego, dostęp do sali fitness i sauny, a także możliwość korzystania z wędzarni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Mikoszewie

Wczasowicze poszukujący obiektów noclegowych w Mikoszewie oczekują przede wszystkim dostępu do prywatnej łazienki oraz miejsc parkingowych. Liczą również na dostęp do telewizora oraz internetu, a także możliwość wygodnego korzystania z kuchni czy wyżywienia na miejscu. Ważną kwestią przy wyborze obiektu była odległość od morza oraz możliwość przyjazdu z psem.

Ceny noclegów w Mikoszewie

Średnia cena noclegów w Mikoszewie wynosi 140 złotych. Najkorzystniejszych ofert warto szukać pośród obiektów w kategorii pensjonaty. Kosz noclegu może wynieść wtedy nawet 30 złotych. Cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie sezonu oraz w weekendy. Ceny weekendowe w Mikoszewie mogą być o 18% wyższe niż w dzień powszedni. W czasie wybierania noclegu warto zwrócić uwagę na oferty specjalne proponowane przez właścicieli. Dotyczą one najczęściej długich weekendów w maju, czerwcu i listopadzie, okresu świątecznego z Sylwestrem, Walentynek, Andrzejek oraz pobytu poza weekendem.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Mikoszewie

Ile kosztuje nocleg w Mikoszewie?
Cena za nocleg w Mikoszewie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Mikoszewo, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Mikoszewie wynosi 190 zł.
Czy ceny noclegów w Mikoszewie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 233% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Mikoszewie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Mikoszewo”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Mikoszewie zaczynają się od kwoty 40.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Mikoszewie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Mikoszewie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Mikoszewo opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Mikoszewie to: Marani, Domek pod Morwą, Lawendowy Dwór.
Które noclegi w Mikoszewie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Mikoszewie poleca Domek pod Morwą, Dom Wczasowy Alma, Polna Dolina.
Które noclegi w Mikoszewie są polecane dla par?
Jakie są atrakcje w Mikoszewie i okolicach?
Jednym z najchętniej oglądanych miejsc jest dom podcieniowy, który powstał w połowie XIX wieku. To przykład tradycyjnego budownictwa żuławskiego. Poza tym zabytkiem warto również wybrać się do rezerwatu przyrody Mewia Łacha oraz odwiedzić plażę w Jantarze.
Czy plaża w Mikoszewie jest strzeżona?
Plaża w Mikoszewie znajduje się na terenie rezerwatu, dlatego nie oferuje pełnej infrastruktury, jak przebieralnie czy bary. Latem wyznaczane jest za to strzeżone kąpielisko o długości około 100 metrów, przy którym można znaleźć atrakcje dla dzieci. Znajduje się ono przy zejściu numer 89.
Ile kosztuje prom w Mikoszewie?
Prom łączy Mikoszewo ze Świbnem, które leży na Wyspie Sobieszewskiej, a przeprawa trwa zaledwie 5 minut. Cena zależy od rodzaju pojazdu, na przykład koszt dla samochodu osobowego to 18 zł, dla kampera to 30 zł, a dla roweru 5 zł. Z promu korzystają również piesi, wtedy bilet kosztuje 4 zł. Za prom można płacić tylko gotówką, którą na miejscu przyjmuje kasjer.
Jak znaleźć noclegi w Mikoszewie nad morzem?
Aby znaleźć nocleg w Mikoszewie nad morzem, najlepiej kliknąć ikonkę Na mapie, która jest widoczna nad listą wyników wyszukiwania. Ukaże się wtedy mapa miejscowości z zaznaczonymi lokalizacjami, co ułatwi wybór najkorzystniej położonego miejsca.
Kiedy najlepiej jechać do Mikoszewa?
Mikoszewo to wieś letniskowa, która jest najciekawsza latem. Chcąc korzystać ze wszystkich miejscowych atrakcji, najlepiej pojechać tam w miesiącach wakacyjnych.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!