" Pod Wielkim Lasem doświadczyć ciszy
Gdzieś tam w Zaciszu Babci Ludwisi ”.
Kiedy praca męczy, miejskie korki doprowadzają do szału, a wszechobecny tłok i szum denerwuje! Czasem każdy chce innego życia, oderwać się od pracy i wyjechać „gdzieś tam”! Gdzieś, gdzie jest lepiej, ciszej, spokojniej, bezstresowo, pomalutku i pięknie! Takim magicznym miejscem na południu Polski jest Wyskitna, mała miejscowość w Gminie Grybów koło Nowego Sącza otoczona wzniesieniami Beskidu Niskiego i Pogórza Karpackiego.
To właśnie tam, w sąsiedztwie „Wielkiego Lasu”, znajduje się „Zacisze Babci Ludwisi” – magiczna drewniana chata, w której można odpocząć od codzienności, fizycznego czy psychicznego zmęczenia, doświadczyć zachwytu krajobrazem gór i ciszy lasu, ale także uporządkować sobie w głowie wiele nurtujących tematów.
Usytuowanie chaty w pobliskim otoczeniu lesistego masywu Maślanej Góry (753 m n.p.m.) oraz Zielonej Góry (690 m n.p.m.) przyciąga niebanalną urodą oraz niezniszczoną jeszcze przyrodą, a wszystkie pobliskie szlaki (niezbyt forsowne) urzekają nie tylko niepowtarzalnymi widokami, lecz także bogactwem fauny i flory. Trasy mają jeszcze jedną niesamowitą zaletę. W większości swego przebiegu są rzadko odwiedzane przez turystów, więc zapewniają spokój, ciszę oraz możliwość odprężenia i oderwania od zgiełku świata.
Regionalna chata urządzona w stylu wiejskim posiada:
- w pełni wyposażoną kuchnię (lodówka, indukcja);
- łazienkę z bieżącą wodą;
- 8 miejsc noclegowych z możliwością dostawki.
- 2 pokoje
* Dodatkową atrakcją w kuchennej izbie jest regionalny piec chlebowy, o którego walorach zdrowotnych i „nastrojowych” można by napisać niejedną książkę. Nie ma bowiem nic przytulniejszego niż promieniujące ciepło i odgłos trzaskającego w palenisku drewna, które oświetla swoją magią ognia długie (nie tylko zimowe) wieczory.
* możliwość korzystania z pieca za zgodą właściciela oraz dodatkową opłatą
Obiekt
- możliwość korzystania z grilla i miejsca na ognisko;
- możliwość rozbicia namiotu lub postawienia przyczepy kempingowej;
- darmowy parking .
Atrakcje w pobliżu
- siłownia zewnętrzna (300 m);
- boisko do gry w siatkówkę plażową (300 m);
- zewnętrzne stoły do gry w: ping - ponga, szachy, piłkarzyki ( 300m);
- jazda konna „Stajnia Imperium” ( 1 km);
- Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” w Stróżach ( 4 km);
- Rzeka Biała Tarnowska w Stróżach (3km);
- Zalew Klimkówka (20 km);
- Jezioro Rożnowskie - Gródek nad Dunajcem (29km);
- Basen kryty – Ośrodek Ojca Pio w Stróżach (2,5 km);
- Lodowisko w Białej Niżnej (4 km);
- Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej (14 km);
- Wyciąg narciarski - Cieniawa Ski (18 km);
- Zamek „Stara Baśń” w Grybowie (6 km);
- Skamieniałe Miasteczko - Rezerwat Przyrody Nieożywionej (18km);
- Krynica Zdrój (39 km);
- Nowy Sącz (26 km).
Pobliskie szlaki turystyczne:
Zielony szlak turystyczny :
Stróże – Wyskitna – Zielona Góra 690 m n.p.m. – Maślana Góra 753 m n.p.m. – Jelenia Góra 684 m n.p.m. – Szymbark – do Wysowej.
Trasa prowadzi zalesionym grzbietem Maślanej Góry, wśród śpiewu ptaków i szumu drzew. Większa część szlaku to cieniste wzniesienia, dające możliwość spotkana dzikiej zwierzyny i ciekawej roślinności. Na tej trasie nad Szymbarkiem na stokach Maślanej Góry znajduje się leśne jeziorko o nazwie „Beskidzkie Morskie Oko" - jedno z największych w polskich Karpatach
fliszowych jezior osuwiskowych.
Będąc przy "Beskidzkim Morskim Oku" warto wiedzieć, że na stokach Jeleniej Góry, przy zielonym szlaku znajduje się florystyczny Rezerwat Przyrody "Jelenia Góra", utworzony w 1984 r., o pow. 12,97 ha. Rezerwat został powołany do ochrony zespołu jaworzyny górskiej, z naturalną lub półnaturalną buczyną karpacką z licznym udziałem jodły. Niewątpliwą osobliwością
jest występowanie również naturalnych stanowisk paproci – języcznika zwyczajnego.
* Na pograniczu miejscowości Wyskitnej i Gródka znajduje się unikatowy w skali europejskiej Rezerwat Cisów.
* Z boku Zielonego Szlaku na polanie znajduje się wyjątkowe dla okolicznych Mieszkańców miejsce, wokół którego krąży wiele legend - ,,Kapliczka Św. Jana Nepomucena” (na drzewie) oraz „Źródełko Św. Jana Nepomucena”.
Warto nadmienić, że wszystkimi tutejszymi szlakami i leśnymi ścieżkami przed laty wędrował
Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II.
Królewski Szlak Rowerowy (kolor zielony) :
Rozpoczyna się w Bieczu prowadzi przez Hortę, Strzeszyn, Wilczak, Klęczany, Gorlice, Ropicę Polską, Bystrą, Bucze, Bieśnik, Szalową, Biedową, Wyskitną (przysiółek Bugaj), Polną, Stróże, Grybów, Ptaszkową, Kamionkę Wielką, Nowy Sącz, Cyganowice, Stary Sącz, Moszczenicę, Przysietnicę, Skrudzinę, Gołkowice Dolne, Obidzę na Przełęcz Przysłop.
Długość szlaku wynosi 112,5 km, a sama trasa prowadzi przez tereny związane z przejazdem i pobytem królów.
Okrężny Szlak Rowerowy po Ziemi Grybowskiej.
Szlak prowadzi blisko osiemdziesięcio kilometrową pętlą wokół gminy Grybów. Miłośnicy dwóch kółek mogą nie tylko zobaczyć piękne krajobrazy Beskidu Niskiego oraz Pogórza Karpackiego, ale także poznać pamiątki sięgającej średniowiecza historii tej krainy – drewniane kościoły i dawne cerkwie, przydrożne kapliczki oraz cmentarze wojenne z I wojny światowej.
Kto jeszcze nie był w tym dziewiczym regionie Polski to doskonale! Czeka Cię wspaniała przygoda i masa niezapomnianych wrażeń! W „Zaciszu Babci Ludwisi” bowiem czas płynie dużo wolniej, dzień wydaje się nie mieć końca, a noc jest cicha i pełna gwiazd. Warto więc, co jakiś czas rzucić wszystko i przyjechać właśnie tutaj. Choćby na kilka dni!
Świetne miejsce, do którego chce się wracać. Stylowy domek otoczony piękną przyrodą, którą można podziwiać zarówno z wnętrza, jak i na zewnątrz domku. Domek...
Polecam 😊😊😊miło i przytulnie a co najważniejsze to cisza i piękne widoki 😊😘❤️😘 sympatyczna gospodyni Pani Ania
Miejsce urokliwe, pieknie zacisze. Sam domek ma swój klimat, czujesz sie jak u babci 😀. Pani Ania gospodyni bardzo pomocna, miła i uprzejma. Miejsce z serca...
Super domek w fajnym klimacie ,przepiękne widoki gór. Pani gospodarz bardzo miła.Bylismy w 8 osób i bawiliśmy się wspaniale. Napewno tam wrócimy. Fajne...