Domki Gorczański Zakątek Nowy Targ
- Free
-
Bezpłatne anulowanie
-
Brak przedpłaty
Filtry
Nie znalazłeś nic dla siebie? Nic straconego.
W Nowym Targu jest jeszcze 9 obiektów.
Zapytaj o nocleg gospodarza!
Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
Nowy Targ jest największym i zarazem najstarszym miastem regionu, dzięki czemu kiedyś pełnił funkcje administracyjne i został nazwany stolicą Podhala. Tak pozostało do dzisiaj, tym bardziej że miasto stanowi największy ośrodek handlowy Podhala. Liczne walory turystyczne Nowego Targu przyciągają głównie turystów, którzy poszukują spokoju i możliwości obcowania z naturą. Przyjazny klimat i malowniczy krajobraz, a także liczne trasy spacerowe sprawiają, że o każdej porze roku możemy spotkać tutaj prawdziwe tłumy.
Wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku z pewnością ucieszy fakt, że Nowy Targ stanowi bazę wypadową dla licznych szlaków spacerowych. To właśnie w tym miejscu znajduje się początek dwóch popularnych szlaków prowadzących na najwyższy szczyt Gorców -Turbacz. Dużą popularność wśród turystów zyskał szlak samochodowy po Podhalu, prowadzący przez zabytki gotyckie lub posiadające elementy gotyckie w swojej architekturze.
Będąc w Nowym Targu, warto również odwiedzić Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego. Siedziba muzeum od 1995 roku mieści się w nowatorskim budynku ratusza. Pierwsza kolekcja muzealna powstała w tym mieście jeszcze przed I wojną światową, a jej pomysłodawcą był Czesław Pajerski. W zbiorach muzeum znajduje się przeszło 7000 eksponatów. Większość obiektów z działów: etnograficznego, artystyczno-historycznego czy przyrodniczego, ofiarowali sami mieszkańcy Nowego Targu. Co ciekawe, kiedyś w tym mieście wyrabiano tradycyjne góralskie kapelusze, a w muzeum można zobaczyć dawny warsztat kapelusznika.
Do popularniejszych zabytków Nowego Targu należy kościół św. Anny. Budynek powstał w XV wieku i jest zaliczany do tzw. kościołów podhalańskich – drewniany, w stylu gotyckim. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczny układ: prezbiterium na planie kwadratu, prostokątna nawa i kwadratowa wieża. Początkowo kościół nie posiadał wieży, została ona dobudowana dopiero w XVIII wieku, podczas prac remontowych.
Ze względu na liczne atrakcje turystyczne, wycieczka do stolicy Podhala wydaje się dobrym pomysłem o każdej porze roku. Latem, do woli możemy cieszyć się aktywnym wypoczynkiem, ze względu na liczne trasy zarówno piesze, jak i rowerowe. Natomiast zimną, kiedy spadnie pierwszy śnieg, zaczynają działać miejscowe wyciągi narciarskie, które przyciągają miłośników białego szaleństwa.
Dużą popularnością cieszy się szlak rowerowy łączący Nowy Targ z Trsteną. Szlak jest fragmentem dużej pętli rowerowej opasującej Tatry. Ten polsko-słowacki projekt znany jest pod nazwą ”Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr”. Cały odcinek to aż 37 kilometrów ścieżek rowerowych. Podczas wycieczki, turyści mogą podziwiać urokliwe, podhalańskie miasteczka. Trasa przystosowana jest nie tylko dla doświadczonych rowerzystów, ale również dla rodzin z dziećmi.
W Nowym Targu najlepiej zjeść potrawy charakterystyczne dla Podhala. W tradycyjnym menu znajdziemy m.in.: gałuski, czyli kluski z surowych ziemniaków, które w okolicach miejscowości znane są przynajmniej od 200 lat. W miejscowych karczmach możemy również spróbować moskali z bryndzą, kwaśnicy czy kultowego oscypka. Za obiad dla jednej osoby zapłacimy od 20 zł.
Turyści planujący spędzić urlop w Nowym Targu, najczęściej wybierają obiekty z kategorii: kwatery i pokoje oraz agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja obiektu, najlepiej w bliskim sąsiedztwie centrum miasta. Coraz częściej poszukując miejsca noclegowego, turyści kierują się opiniami innych gości o danym obiekcie.
Rodziny podróżujące z dziećmi oraz większe grupy decydują się na obiekty z kategorii: agroturystyka. Dzięki temu zyskują gwarancje przestronności i swobody, a także możliwość odetchnięcia od zgiełku dużego miasta.
Wśród par oraz osób podróżujących w pojedynkę większą popularnością cieszą się pokoje i kwatery. Największą zaletą tych miejsc noclegowych, jest bliskie sąsiedztwo centru miasta.
Średnia cena noclegu w Nowym Targu wynosi 187 zł, ale najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii: noclegi pracownicze. Wtedy za noc można zapłacić jedynie 20 zł! Trzeba mieć jednak świadomość, że koszt noclegu zależy przede wszystkim od lokalizacji oraz oferowanego standardu i udogodnień. Poza tym większość właścicieli wprowadza cenniki sezonowe, czy nawet weekendowe. Ceny noclegów w weekend mogą być nawet 28% od obowiązujących w dni powszednie.
Turyści poszukujący noclegów w Nowym Targu najczęściej pytają o prywatną łazienkę oraz miejsce parkingowe. Oprócz tego chcą korzystać z internetu oraz telewizji. Ważny jest także swobodny dostęp do kuchni lub możliwość wykupienia posiłków na miejscu.
Poza kwestiami związanymi z warunkami i udogodnieniami turystów interesuje lokalizacja. Najchętniej wybierane są obiekty zlokalizowane blisko centrum, a w okresie zimowych także w sąsiedztwie wyciągów narciarskich.
Popularne w Nowym Targu
Nowy Targ
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj sięZapisz się do naszego newslettera
Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta