poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Sasino

Sasino to skromna nadbałtycka wieś leżąca 4 kilometry od morza. Położona jest na wschód od Łeby, niedaleko jeziora Sarbsko, a od okolicznej plaży oddziela ją fragment rezerwatu przyrody. Niewielka miejscowość gwarantuje przyjezdnym komfortowy wypoczynek – w okolicy ruch turystyczny jest niewielki nawet w czasie szczytu sezonu letniego. Spokojna okolica zachęca do spacerów i korzystania ze świeżego nadmorskiego powietrza. Natomiast kilka ciekawych okolicznych obiektów takich jak latarnia morska czy prehistoryczne kurhany motywują do wejścia na rower i odbycia dłuższej podróży. Jeżeli w czasie urlopu zabraknie nam typowo turystycznej atmosfery, możemy odwiedzić niedaleką Łebę. Sasino stanowi świetne miejsce do relaksu, korzystania z ciszy i naładowania baterii z możliwością wypadu to gwarnego kurortu.

Co robić w Sasinie w wolnym czasie?

Chociaż miejscowość znajduje się aż 4 kilometry od okolicznej plaży to i tak z całą pewnością powinniśmy się na nią udać – przede wszystkim po to, aby przekonać się, że wbrew słowom Ireny Santor w Polsce można znaleźć jeszcze dzikie plaże. Spacer na brzeg zajmie nam około 30-40 minut, a dodatkowo umili nam go fakt, że część trasy widzie przez sosnowy las. Po drodze będziemy mogli także odwiedzić imponującą Latarnie Morską z tarasami widokowymi. Na plaży z łatwością znajdziemy miejsce dla siebie, ponieważ nawet u szczytu sezonu letniego odwiedza ją niewielu turystów. Jeżeli zdecydujemy się na odpoczynek w tym miejscu, warto wykorzystać okoliczną atmosferę i udać się na spacer wzdłuż morza. Świeże nadmorskie powietrze, sosnowy las, okoliczne wydmy oraz wszechobecna cisza i spokój zagwarantują nam naprawdę wartościowy relaks.


W przypadku dłuższego pobytu w Sasinie możemy wybrać się nad jezioro Sarbsko. Ze względu na płytkie i dość muliste dno nie najlepiej sprawdza się jako miejsce do kąpieli, jednak dzięki swojemu położeniu idealnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych takich jak wind i kitesurfing. Ci, którzy pragną dopiero spróbować swoich sił w pływaniu na desce, mogą liczyć na pomoc instruktorów. Jeżeli zamiast wodnego szaleństwa wolimi ciszę, relaks oraz podziwianie pięknych widoków, możemy na jezioro wypłynąć w wypożyczonej łódce, kajaku czy na rowerze wodnym. Okolica jeziora stanowi również interesujące miejsce dla rowerzystów – mogą oni wyruszyć na wycieczkę ścieżką wokół zbiornika – północny mocno zalesiony brzeg pokryty wydmami sprawdza się jako świetne miejsce dla pragnących odpocząć na łonie natury.


Przebywając w Sasinie, możemy także odwiedzić okoliczny rezerwat przyrody „Choczewskie Cisy”. Obszar o powierzchni ponad 9 hektarów ustanowiony został w 1961 roku, a jego głównym celem jest ochrona lokalnego drzewostanu z licznie występującym cisem. Pośród roślin objętych ochroną gatunkową w rezerwacie można wypatrzyć storczyka plamistego, wrzośca bagiennego czy widłaka wrońca. Ze względu na wrażliwość runa leśnego wejście na teren rezerwatu jest zabronione. Możemy jednak obserwować miejscową roślinność, poruszając się drogą biegnącą wzdłuż jego granicy.


W poszukiwaniu kolejnych atrakcyjnych miejsc możemy udać się do okolicznych miejscowości. W połowie drogi do Łeby znajduje się Sarbsk. Główną atrakcją miasteczka jest SeaPark oferujący połączenie nauki z dobrą zabawą. Na zwiedzających czeka tu fokarium zamieszkałe przez cztery różne gatunki – foki zwykłe, szare, uchatki kalifornijskie oraz kotiki południowo-amerykańskie. Niecodzienną atrakcją na terenie parku jest prehistoryczne oceanarium 3D „ożywiające” wymarłe morskie stworzenia. Przebywając w SeaParku, będziemy mogli także poszaleć w małpim gaju lub na trampolinach, przejechać się na kolejce pirata, porozmawiać z interaktywnym wielorybem Błękitkiem oraz odwiedzić park miniatur lub zobaczyć makiety morskich stworzeń z najdalszych zakątków świata. Wizyta w takim miejscu szczególnie spodoba się spragnionym wiedzy poszukiwaczom przygód i dobrej zabawy.


W nieco bardziej oddalonej od Sasina Łebie czekają kolejne atrakcje. Tam będziemy mogli przejść się na spacer po Słowińskim Parku Narodowym, wędrować największym naturalnym labiryntem w Polsce, odbyć podróż w czasie spędzając czas w Parku Dinozaurów, a także odwiedzić Muzeum Bursztynu lub Figur Woskowych.

Sasino – co warto zobaczyć?

Chociaż Sasin jest niewielką miejscowością, w okolicy będziemy mogli odnaleźć kilka interesujących miejsc. Już podczas spaceru po samym miasteczku zobaczymy system parkowo-pałacowy. Budynek w stylu klasycystycznym wybudowany został w 1862 roku, a przylegający do niego park w stylu angielskim został założony w dwa lata później. Cały kompleks znajduje się nieco na uboczu – 1,5 kilometra od centrum miasteczka – odcięty od gwaru i ruchu. W 1945 roku pałac został zdewastowany. Po odnowieniu stał się własnością prywatną i obecnie prowadzony jest w nim hotel – w środku znajduje się kawiarnia oraz wypożyczalnia rowerów.


Jeżeli po wizycie w okolicy pałacu zdecydujemy się na dalszy spacer i udamy się w kierunku plaży, będziemy mieli okazję zobaczyć kolejną lokalną atrakcję. Kilometr od morza w miejscowości Osetnik na najwyższej okolicznej wydmie (45 m n.p.m.) znajduje się latarnia morska. Ma ona 33 metry wysokości i w całości wykonana jest z metalu – jest to druga taka latarnia na polskim wybrzeżu. Po krótkim spacerze pod górę będziemy mieli okazję nie tylko zobaczyć budynek z bliska, ale także wejść na dwa tarasy widokowe. Cena za bilet normalny wynosi 6 złotych, a za ulgowy 4 złote. Rodziny z dziećmi mogą liczyć na dodatkową zniżkę – z dwójką dzieci wejście będzie kosztowało 16 złotych, a z trójką 20. Z obu punktów obserwacyjnych rozciągają się piękny widok na morze oraz otaczający wzgórze sosnowy las. Latarnia morska w Osetniku należy do Szlaku Latarń Polskich.


W poszukiwaniu kolejnych ciekawych miejsc będziemy musieli udać się na dłuższy spacer lub wycieczkę rowerową, a z całą pewnością warto. Poza poprawą samopoczucia oraz korzystnym wpływem na kondycje będziemy mieli także okazję zobaczyć m.in. skromne pozostałości po kościele św. Mikołaja, natomiast po drugiej stronie rzeki Łeby znajdziemy skromne pozostałości po gotyckiej świątyni z XIV wieku. Ze względu na nieposkromione siły natury okoliczni osadnicy musieli się przenieść, a sam kościół został rozebrany, by z materiałów wznieść nową świątynię – teraz pozostała po nim zaledwie fragment jednej ściany. Jeżeli zdecydujemy się na wyprawę na wschód od Sasina, dotrzemy do rezerwatu „Szklana Huta”, gdzie znajdują się kurhany z epoki żelaza. Czeka tam na nas również interesująca ścieżka przyrodnicza.

Co warto zabrać na urlop w Sasinie?

Najlepszą porą na wizytę w Sasinie jest środek lata. Dlatego planując wyjazd, należy zabrać ze sobą krem z filtrem. Ochroni on nas przed poparzeniami słonecznymi, pozwalając bezpiecznie korzystać z wypoczynku na plaży czy długich spacerów po okolicy. Podczas wakacyjnego urlopu warto dołączyć do swojej codziennej garderoby nakrycia głowy chroniące przed promieniami słonecznymi – stylowy słomiany kapelusz czy wygodna czapka z daszkiem nie tylko pozwolą nam się ładnie prezentować, ale także znacznie ułatwią funkcjonowanie w letnim słońcu.

Noclegi w Sasinie

Na turystów przyjeżdżających do Sasina czekają przede wszystkim klimatyczne domki w spokojnych i cichych okolicach – świetne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i par liczących na romantyczny wyjazd. Ceny za usługę zależą od lokalizacji oraz oferowanego komfortu. Najkorzystniejsze oferty uda się znaleźć w kategorii pokoje i kwatery. Tam cena za usługę może wynieść 80 złotych. Na wyposażeniu obiektów znajduje się prywatna łazienka, darmowe miejsca parkingowe, telewizory oraz dostęp do internetu i dobrze wyposażonej kuchni.


Część właścicieli oferuje turystom także dodatkowe udogodnienia takie jak dostęp do ogrodów z altanami i miejscami na grilla lub ognisko oraz place zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i piaskownicami. W niektórych przypadkach wczasowicze mogą liczyć na możliwość wypożyczenia rowerów lub sprzętu plażowego.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Sasinie

Turyści poszukujący noclegu w Sasinie liczą przede wszystkim na możliwości korzystania z prywatnej łazienki oraz dobrze wyposażonej kuchni. Zależy im także na miejscach parkingowych, a także dostępie do internetu oraz telewizora. Istotną kwestią podczas wyboru obiektu noclegowego była odległość od plaży oraz dostęp do placu zabaw dla dzieci.

Ceny noclegów Sasinie

Średnia cena noclegów w Sasinie wynosi 295 złotych. Najkorzystniejszą ofertę znajdziemy w kategorii kwatery i pokoje. Cena za nocleg może wynieść wtedy 80 złotych. Cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie weekendu. Ceny weekendowe w Sasinie podnoszą się jednak nieznacznie w stosunku do dnia powszedniego.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Sasinie

Ile kosztuje nocleg w Sasinie?
Cena za nocleg w Sasinie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Sasino, wtedy koszt noclegu może wynieść od 130 zł. Średnia cena noclegu w Sasinie wynosi 403 zł.
Czy ceny noclegów w Sasinie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 92% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Sasinie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Sasino”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Sasinie zaczynają się od kwoty 130.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Sasinie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Sasinie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Sasino opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Sasinie to: Leśna Oaza, Niebieskie domki, Brzozowy Zakątek.
Które noclegi w Sasinie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Sasinie poleca Brzozowy Zakątek, Leśna Oaza, Pokoje Gościnne Banan.
Które noclegi w Sasinie są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Pokoje Gościnne Banan, Niebieskie domki, Leśna Oaza.
Czy plaża w Sasinie jest strzeżona?
Plaża w Sasinie jest dzikim kąpieliskiem, dlatego najlepiej korzystać tam z kąpieli słonecznych oraz spacerów. Pływanie w morzu najbezpieczniejsze jest pod okiem ratownika.
Jak znaleźć nocleg w Sasinie blisko morza?
Aby znaleźć nocleg w Sasinie jak najbliżej morza, najlepiej skorzystać z ikonki Na mapie. Po kliknięciu w nią otworzy się mapa miejscowości z zaznaczonym położeniem obiektów noclegowych, co ułatwi wybór najlepszej lokalizacji.
Co warto zobaczyć w Sasinie?
W Sasinie warto zobaczyć rezerwat przyrody Choczewskie Cisy, niedaleko znajduje się też słynna latarnia morska Stilo.
Jak daleko od Sasina położona jest latarnia Stilo?
Latarnia Stilo położona jest około 4 kilometry od zabudowań Sasina. Mija się ją po drodze na plażę.
Ile jest do morza z Sasina?
Zabudowania Sasina oddalone są od morza o około 4 kilometry. Spacer na plażę jest jednak przyjemny, ścieżka biegnie pośród drzew, blisko latarni morskiej.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!