Zadzwoń, aby zarezerwować nocleg:
poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00
Filtry
Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
Sieraków to piękne historyczne miasto położone nad Wartą. Prawa miejskie otrzymało już w 1380 roku od króla Kazimierza Wielkiego i przez lata znajdowało się w rękach znakomitych rodów szlacheckich – Opalińskich czy Sierakowskich. Miasto cechuje nie tylko historyczny charakter, ale także sprzyjająca wypoczynkowi okolica – Sieraków znajduje się bowiem na pojezierzu Sierakowskim w samym sercu Puszczy Noteckiej, pomiędzy Jeziorem Jaroszewskim i Lutomskim. Stanowi ono świetne miejsce dla osób ceniących ciszę, spokój, niewielki turystyczny ruch oraz możliwość aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.
Już samo miasto podpowiada przyjezdnym, co stanowi jego główną zaletę oraz jak najlepiej spędzić tutaj czas. Sieraków promuje się bowiem hasłem – Aktywni w naturze. Dlatego też wypoczynek na świeżym powietrzu oraz korzystanie z walorów okolicznej przyrody powinny być głównymi elementami naszego urlopu w Sierakowie.
Miłośnicy spacerów będą mogli wejść na jeden z okolicznych szlaków pieszych, by cieszyć się pięknem okolicy. Czeka tu między innymi fragment Szlaku Nadnoteckiego, który poprowadzi nas południowym brzegiem Warty, gwarantując malownicze widoki na rzekę oraz kilka okolicznych zbiorników wodnych. Piękne widoki oferuje także szlak dookoła jeziora Lutomskiego będącego najdłuższym jeziorem Pojezierza – na trasie czekają na nas miejsca z piękną panoramą jeziora, największy głaz narzutowy w okolicy, historyczna wieś Lutom o ponad 750-letniej historii oraz rezerwat chroniący 300 letni drzewostan. Natomiast śródleśna trasa do Bucharzewa zaprezentuje nam obraz południowej części Puszczy Noteckiej.
W okolicy na spacerujących czekają również możliwości wycieczek do licznych rezerwatów przyrody – poza „Bukami nad Jeziorem Lutomskim” możemy także zobaczyć rezerwaty przyrody Cegliniec, Czapla Wyspa oraz Mszar nad jeziorem Mnich. Dobrą okazję do wypraw po okolicy będą mieli także rowerzyści. Przebywając w Sierakowie, mogą oni wyruszyć między innymi na Szlak Stu Jezior – jeden z najstarszych szlaków w Wielkopolsce i z całą pewnością jeden z najbardziej malowniczych. Po drodze poza pięknymi widokami na jeziora rowerzyści zobaczą także liczne ciekawe miejsca i zabytki. Kolejną propozycją jest Nadwarciański Szlak Rowerowy, który w całości przebiega wzdłuż brzegu Warty. Obie trasy mogą zabrać wytrwałych rowerzystów do samego Poznania. Dodatkowo w okolicy znajdują się również krótsze, ale nie mniej ciekawe trasy krajoznawcze. Popołudniowe rodzinne wycieczki rowerowe z całą pewnością umilą nam Rowerowe Przystanie Turystyczne rozsiane w pobliżu miasta – odpowiednio przygotowane zakątki z ławeczkami, zadaszeniem oraz miejscami na grilla, które pozwolą nam odpocząć i przyjemnie spędzić czas z bliskimi.
Kolejną atrakcją w okolicy będzie zwiedzania „Stada Ogierów” – istniejąca od ponad 180 lat stadnina koni prowadząca hodowlę rasy wielkopolskiej oraz koników polskich. Miejsce to odwiedzają tysiące turystów pragnących przejechać się bryczką lub wierzchem, a także zobaczyć jesienne biegi św. Huberta. Wizyta w „Stadzie Ogierów” to jednak nie tylko możliwość przebywania blisko pięknych zwierząt, ale także szansa zobaczenia interesujących miejsc takich jak powozownia z kolekcją powozów z przełomu XIX i XX wieku oraz szorownia z kolekcją uprzęży. W okolicy będziemy mogli zobaczyć także kilka ciekawych okazów flory – w tym 700-letni dąb, cztery stare dęby w środku głównego placu, a przed dawnym pałacem rzadkie cyprysy nutkajskie.
Czas wolny w Sierakowie możemy spędzić także nad jeziorem. Na plaży będziemy mogli korzystać z kąpieli słonecznych i chwili spokoju. Natomiast dzięki okolicznym wypożyczalniom sprzętu możemy wskoczyć w kajak, łódkę czy na rowerek wodny i wypłynąć na spokojną taflę – ciesząc się przy tym ciszą oraz podziwiając piękno okolicy z nieco innej perspektywy. Dla osób poszukujących większych wrażeń czeka natomiast Wakepark – a w nim wyciąg do wakeboardu o długości toru 250 metrów oraz tor przeszkód dla dzieci i dorosłych o powierzchni 450 metrów kwadratowych. Miłośnicy wodnej rekreacji mogą również wypłynąć na Wartę – wypożyczonym kajakiem lub biorąc udział w zorganizowanym rejsie.
Ciekawym miejscem w okolicy Sierakowa jest także wieża widokowa. Znajdująca się w centrum Puszczy Noteckiej mierzy 32 metry wysokości z platformą obserwacyjną na poziomie 25 metrów. Z wieży rozpościera się przepiękny widok na okoliczną puszczę ciągnącą się aż po horyzont. Takich wrażeń nie można przegapić – przy okazji spacer do punktu widokowego będzie przyjemnym sposobem na spędzenie letniego popołudnia.
Podczas pobytu w Sierakowie będziemy mieli okazję zobaczyć kilka interesujących zabytków. Miasto samo w sobie może pochwalić się historycznym klimatem – przede wszystkim ze względu na niezmienione założenia urbanistyczne z XV wieku. Najcenniejszym zabytkiem miasta jest Kościół Pobernardyński Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej – zwany potocznie Perłą Sierakowa. Świątynia jest także jedyną ocalałą budowlą wzniesioną przez Opalińskich. Budowa kościoła rozpoczęła się na początku XVII wieku, a w 1740 roku dobudowano do niego wieże. Po pożarze w 1817 roku zniszczone elementy budowli zostały odbudowane w 1865 roku. We wnętrzu świątyni będziemy mogli zobaczyć między innymi wczesnobarokowy ołtarz główny z 1642 roku z cennym obrazem – uważanym przez lata za dzieło Rubensa. Natomiast w prezbiterium zobaczymy bogato zdobione stalle z 1641 roku – będące jednymi z najciekawszych tego typu zabytków w Polsce.
Kolejnym obowiązkowym punktem zwiedzania Sierakowa powinna być wizyta w Muzeum Zamku Opalińskich. W odbudowanym południowym skrzydle dawnego zamku z czasów Opalińskich będziemy mogli zobaczyć muzeum szlacheckiej rodziny – wraz z ich szczątkami umieszczonymi w zdobionych sarkofagach. Poza tym znajdziemy tu również znaleziska z prac wykopaliskowych prowadzonych przed odbudową zamku oraz przedmioty związane z historią miasta. Poza wystawami na terenie zamku odbywają się uroczyste sesje Rady Miejskiej, udzielane są śluby urzędowe, a także odbywają się koncerty muzyki klasycznej.
Szykując się na urlop w Sierakowie, warto być gotowym na kilka form wypoczynku. Piękna okolica zachęci do spacerów, dlatego też powinniśmy pamiętać o spakowaniu wygodnych butów. Przed wędrówkami po lesie dobrze wyposażyć się w środki chroniące przed owadami. W przypadku podróży z dziećmi dobrze przygotować się na zabawę nad jeziorem – ta natomiast będzie przyjemniejsza, jeżeli zabierzemy ze sobą zabawki, takie jak plastikowe wiaderka i łopatki, dmuchane koła, rękawki czy piłkę plażową. W przypadku wizyty w sezonie letnim należy pamiętać o kremie z filtrem, który ochroni nas przed poparzeniami słonecznymi. Do garderoby natomiast dobrze jest dodać nakrycie głowy chroniące przed słońcem.
Na turystów przybywających do Sierakowa czekają obiekty w kategoriach domki, agroturystyka oraz kwatery i pokoje. Najkorzystniejsze oferty uda nam się znaleźć w tej ostatniej kategorii. Cena za usługę może wynieść tam 80 złotych. Na wyposażeniu obiektów znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowe miejsca parkingowe, telewizory oraz możliwość korzystania z internetu i dobrze wyposażonej kuchni.
Właściciele niektórych obiektów noclegowych oferują gościom dodatkowe udogodnienia. Wśród nich dostęp do ogrodów z miejscami na ognisko lub grilla oraz placów zabaw z trampolinami, huśtawkami, piaskownicami czy nawet ściankami wspinaczkowymi. Wczasowicze mogą liczyć także na możliwość korzystania z kortu tenisowego, a także organizację rajdów, spływów kajakowych czy przejażdżek bryczką. Niektóre obiekty oferują także szansę zjedzenia świeżo złowionej smażonej ryby oraz możliwość jazdy konnej w obiekcie.
Turyści poszukujący noclegu w Sierakowie oczekują przede wszystkim możliwości korzystania z prywatnej łazienki oraz darmowego miejsca parkingowego. Zależy im również na dostępie do telewizora oraz internetu, a także możliwości korzystania z dobrze wyposażonej kuchni lub wyżywienia na miejscu. Istotnymi kwestiami podczas wyboru obiektu noclegowego były także: odległość od jeziora i plaży oraz dostęp do placu zabaw dla dzieci.
Średnia cena noclegów w Sierakowie wynosi 148 złotych. Najkorzystniejsze oferty znajdziemy w kategorii kwatery i pokoje. Cena za usługę może wynieść tam 80 złotych. Cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie weekendu. Ceny weekendowe w Sierakowie mogą być o 28% wyższe w stosunku do dnia powszedniego. Planując urlop, warto zwrócić uwagę na oferty specjalne przygotowane przez niektórych właścicieli obiektów. Dotyczą one najczęściej sezonu letniego, długich weekendów w maju i czerwcu, rodzin podróżujących z małymi dziećmi oraz organizacji imprez okolicznościowych.
Popularne w Sierakowie
Sieraków
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj sięJeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta