poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Potwierdzenie do 24 godzin

Widny Jaś Sulęczyno

  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
Nowość w Nocowaniu!
od 280 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Domki Pod Dębem

  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
Nowość w Nocowaniu!
od 500 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Willa Gowidlina

  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
Nowość w Nocowaniu!
od 4600 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Folwark Ńemino

Sierakowice Pokaż na mapie
  • Śniadania w cenie
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
9.6 Rewelacyjny 1 opinia
od 270 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Sulęczyno

Sulęczyno to ciche i spokojne kaszubskie miasteczko letniskowe położone w województwie pomorskim – nad rzeką Słupią, na zachód od Kartuz. Miejscowość otoczona przez jeziora Mausz, Węgorzyno i Gowidlińskie, a także przez przepływającą w pobliżu rzekę stanowi idealne miejsce dla miłośników kajakarstwa oraz aktywnego wypoczynku nad wodą. Turyści przybywający do Sulęczyna mogą liczyć na relaks w spokojnym zakątku otoczonym piękną i urokliwą okolicą. Jeziora, zieleń lasów oraz świeże powietrze gwarantują idealny wypoczynek.

Co robić w Sulęczynie w czasie wolnym?

Ze względu na położenie miejscowości oraz jej naturalne walory najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu będzie aktywny wypoczynek. Przebywając w Sulęczynie, możemy wybierać pomiędzy wędrówkami po szlakach turystycznych lub wodnym szaleństwie nad jednym z jezior.


Jeżeli zdecydujemy się na piesze wycieczki, będziemy mogli wyruszyć między innymi na ścieżkę dydaktyczną „Brzegiem Jeziora Węgorzewo” – rozpoczyna się ona w dawnym dworku otoczonym pięknym parkiem, przejdziemy nią przez las z tablicami informacyjnymi, by dotrzeć do przyjemnego zacisznego pomostu stanowiącego punkt widokowy na jezioro. Ciekawą opcją szczególnie dla młodszych turystów będzie natomiast spacer ścieżką „Rynna Sulęczyńska”. Biegnie ona wzdłuż przełomowego odcinka Słupi. Ma ona przede wszystkim charakter edukacyjny – podróżujący nią turyści będą mogli dowiedzieć się więcej na temat ochrony przyrody oraz selektywnej zbiórki odpadów. Dodatkowym atutem ścieżki są jej walory krajobrazowe. Rzeka w tym miejscu ma typowo górski charakter – jej dno usiane jest kamieniami, a nurt jest tu intensywny i szybki.


Turyści preferujący aktywny wypoczynek mogą liczyć w okolicy także na trasy do Nordic Walkingu, a także szlaki rowerowe. Wprawni kajakarze docenią natomiast przede wszystkim możliwość spływów po pięknych i całkiem wymagających trasach. Jednym z najpopularniejszych szlaków w okolicy jest Szlak Papieski – o łącznej długości 135 kilometrów od źródeł do ujścia rzeki Słupi. Przebywając w Sulęczynie, możemy wypłynąć na odcinek między jeziorem Gowidlińskim a jeziorem Węgorzyno. Jest to wymagający, ekscytujący i klimatyczny fragment. Trasa przepływa pośród pięknych łąk, momentami dość płytko i wąsko, trzeba w tych miejscach szczególnie uważać na podwodne głazy. Po drodze natrafimy także na dwie przeszkody – nieczynny młyn w Amalce oraz kładkę na łąkach. Po 3 kilometrach będziemy mogli wypłynąć na jezioro Węgorzyno, z którego rzeka wypływa dalej przy południowo-zachodnim krańcu.


Turyści poszukujący nieco spokojniejszego wypoczynku nad wodą mogą udać się na kąpielisko nad Jeziorem Węgorzyno. Wczasowicze mogą tam w ciszy i spokoju odpocząć na piaszczysto-trawiastej plaży, zrelaksować się w czystej wodzie, pospacerować się po pomoście lub wypożyczyć kajak, łódkę lub rowerek wodny. Miejsce to stanowi świetne miejsce do wypoczynku, a dzięki niewielkiemu turystycznemu ruchowi, będziemy bez problemu cieszyć się niczym niezakłóconym relaksem w pięknej okolicy.


Ciekawym i niecodziennym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu w Sulęczynie może być wizyta w okolicznym Grodzie Gotów. Jest to inscenizacja starożytnego grodziska stworzona przez lokalnych miłośników historii. Stanowi ona świetną okazję do połączenia nauki z dobrą zabawą. W sezonie letnim odbywają się tu zajęcia zarówno dla grup zorganizowanych, jak i indywidualnych gości. Zwiedzający będą mogli między innymi wziąć udział w warsztatach (łuczniczych, kuglarskich, kuchni gockiej, wikliniarskich czy ceramicznych), zabawach integracyjnych oraz grach terenowych.


W przypadku dłuższego pobytu w Sulęczynie możemy zdecydować się na wyjazd do okolicznych miejscowości w poszukiwaniu kolejnych atrakcji. W oddalonym o zaledwie 10 kilometrów Tuchlinie będziemy mogli odwiedzić Park Edukacyjny Zoo – Egzotyczne Kaszuby. Na zwiedzających czeka tam kilkadziesiąt egzotycznych gatunków zwierząt, kino 3D oraz atrakcje dla najmłodszych. Spacer po parku edukacyjnym będzie znacznie ciekawsze, jeżeli zdecydujemy się na towarzystwo przewodnika, dzięki któremu będziemy mogli poznać liczne ciekawostki na temat mieszkańców zoo. Dodatkowo wczasowicze mogą zrobić sobie zdjęcie z niektórymi okazami, a nawet ich dotknąć. Największą atrakcją Parku jest wystawa akwarystyczna prezentująca bogactwo fauny i flory jezior tzw. Szwajcarii Kaszubskiej.

Sulęczyno – co warto zobaczyć?

Podczas wizyty w Sulęczynie będziemy mieli okazję zobaczyć kilka interesujących miejsc i obiektów. W samym miasteczku będziemy mogli zobaczyć neogotycki Kościół Św. Trójcy wybudowany w 1874 roku na miejscu starej drewnianej kaplicy oraz zespół pałacowo-dworski z XVIII wieku. Dwór był dawniej rezydencją rodu Heindensteinów – protoplasta lokalnej gałęzi Reinhold był prawnikiem i sekretarzem Stefana Batorego, który przeszedł do historii jako autor kroniki wyprawy Batorego na Moskwę. Obecnie w miejscu tym organizowany jest festiwal Jazz w Lesie – coroczny plenerowy festiwal muzyczny.

Co zjeść w Sulęczynie?

Przebywając na urlopie w Sulęczynie, z całą pewnością będziemy chcieli skosztować kaszubskich przysmaków. Kuchnia ta cieszy się dużym zainteresowaniem turystów i oferuje wiele ciekawych smaków. Odpoczywając w okolicy, powinniśmy spróbować między innymi lokalnych zup takich jak dziadówka – składającej się z gotowanych ziemniaków, boczku oraz maślanki – czy brzadowa – tradycyjnej potrawy z suszonych gruszek, jabłek, śliwek i wiśni, doprawianej cukrem, goździkami i śmietaną. Innymi ciekawymi daniami są podawane na słodko ruchanki – placuszki smażone na smalcu – a także kaszubski torf z fasoli.

Noclegi w Sulęczynie

Na turystów szukających noclegu w Sulęczynie czekają przede wszystkim obiekty w kategorii domki. Poszukując miejsca w miasteczku, należy pamiętać, że ceny uzależnione są od lokalizacji oraz poziomu oferowanych usług. Wśród obiektów w Sulęczynie najkorzystniejsze oferty mogą wynieść 90 złotych. Podczas wyboru noclegu warto wziąć pod uwagę opinie innych gości na temat poszczególnych obiektów.


Właściciele niektórych obiektów oferują swoim gościom także dodatkowe udogodnienia. Turyści mogą liczyć między innymi na dostęp od basenu, siłowni, boisk sportowych, ogrodów z miejscami na grilla, a także możliwość jazdy konno.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Sulęczynie

Wczasowicze poszukujący obiektów noclegowych w Sulęczynie oczekują przede wszystkim na dostępu do prywatnej łazienki oraz miejsca parkingowego. Liczą także na możliwości korzystania z internetu, telewizora oraz dobrze wyposażonej kuchni lub wyżywienia na miejscu.

Ceny noclegów w Sulęczynie

Średnia cena noclegów w Sulęczynie wynosi 247 złotych. Cena za usługę zależna jest przede wszystkim od lokalizacji oraz standardu oferowanego przez właścicieli obiektów. Najkorzystniejsze oferty mogą wynieść jedynie 90 złotych. Poszukując noclegu, warto pamiętać, że cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie trwania weekendu.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Sulęczynie

Ile kosztuje nocleg w Sulęczynie?
Cena za nocleg w Sulęczynie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii domki Sulęczyno, wtedy koszt noclegu może wynieść od 100 zł. Średnia cena noclegu w Sulęczynie wynosi 419 zł.
Czy ceny noclegów w Sulęczynie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 43% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Sulęczynie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Sulęczyno”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Sulęczynie zaczynają się od kwoty 100.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Sulęczynie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!