poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Potwierdzenie do 24 godzin

Willa Orlik Tylicz

  • Śniadania i obiadokolacje w cenie
  • Wysoka jakość, dobra cena
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
9.6 Rewelacyjny 50 opinii
od 1600 zł
1 osoba, 5 nocy
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Skandynawski Domek Tylicz

  • Wysoka jakość, dobra cena
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
10.0 Rewelacyjny 12 opinii
od 1300 zł
1 osoba, 2 noce
Cena gwarantowana
Potwierdzenie do 24 godzin

U Krysi i Jasia Tylicz

  • Wysoka jakość, dobra cena
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
9.8 Rewelacyjny 56 opinii
od 240 zł
1 osoba, 2 noce
Cena gwarantowana
Potwierdzenie do 24 godzin

Willa Rynek Tylicz

  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
10.0 Rewelacyjny 2 opinie
od 280 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

To już wszystkie obiekty z natychmiastową rezerwacją

Nie znalazłeś nic dla siebie? Nic straconego. W Tyliczu jest jeszcze 20 obiektów.
Zapytaj o nocleg gospodarza!

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Tylicz

Tylicz to malownicza miejscowość turystyczna leżąca w obrębie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, u podnóża Beskidów, w miejscu przecięcia dwóch potoków i oddalona od Krynicy-Zdrój zaledwie o 6 kilometrów. Urokliwa miejscowość oferuje ciszę, spokój, świeże powietrze oraz nieskażoną przyrodę, stając się tym samym idealnym miejscem na wypoczynek i naładowanie baterii. Dzięki urokliwym zakątkom oraz ośrodkom narciarskim Tylicz stanowi kuszącą propozycję niezależnie od pory roku. Liczne atrakcje sprawiają, że nie sposób nudzić się w okolicy, co szczególnie docenią najmłodsi goście przybywający do Tylicza z rodzicami.

Wypad do Tylicza to świetny pomysł o każdej porze roku

Tylicz dzięki swojej wyjątkowej atmosferze oraz licznym atrakcjom świetnie sprawdzi się jako miejsce wypoczynku niezależnie od pory roku. Urlop w sezonie zimowym będzie okazją do oddania się białemu szaleństwu w okolicznych stacjach narciarskich. Miłośnicy szusowania mogą skorzystać z licznych tras zjazdowych, a także trasy do narciarstwa biegowego. Dzieci nie muszą obawiać się wizyty na stoku. Przedszkola narciarskie oraz udogodnienia dla najmłodszych sprawią, że radość z sezonu zimowego będą mogły czerpać całe rodziny. Natomiast w przerwie od nart wszyscy mogą udać się na lodowisko w centrum miasta.


Sezon letni w cichym i spokojny Tyliczu będzie okazją do licznych spacerów oraz korzystania ze świeżego górskiego powietrza. Okolica pełna jest urokliwych zakątków, których odkrycie ułatwią liczne szlaki piesze, ścieżki spacerowe oraz edukacyjno-przyrodnicze. Najmłodsi natomiast będą mogły cieszyć się bliskim obcowaniem z naturą i zwierzętami, a także – na wzór postaci z książek przygodowych – wyruszyć na poszukiwanie skarbu!

Co można robić w Tyliczu w czasie wolnym?

Urlop w Tyliczu najlepiej przeznaczyć na pełne czerpanie korzyści z okolicznego klimatu – świeżego i czystego powietrza, wód mineralnych oraz niezanieczyszczonej przyrody. Najkorzystniejszym sposobem na wykorzystanie wszystkich tych zalet będzie aktywny wypoczynek, a miasteczko dba o to, abyśmy mieli jak najwięcej powodów do spacerowania.


Spędzając czas w Tyliczu, dobrym pomysłem będzie podróż do okolicznych źródeł mineralnych. Plan wycieczki z uwzględnieniem kolejnych ujęć pozwoli odwiedzającym na skosztowanie lokalnej wody oraz skorzystanie z jej właściwości leczniczych – jest ona wykorzystywana podczas leczenia schorzeń przewodu pokarmowego, nieżytu żołądka, we wszelkiego rodzaju anemiach oraz niedokrwistości. Z drugiej strony taki wybór trasy pozwoli przy okazji dotrzeć do innych znajdujących się w okolicy ciekawych miejsc i atrakcji.


Przebywając w pobliżu Źródła Wędrowca, turyści mogą wejść na ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną „Na Rakowsku”. Głównym celem trasy jest przybliżenie turystom walorów przyrodniczych okolic Tylicza. Na 4-kilometrowej ścieżce rozmieszczone zostało dziewięć punktów do obserwacji przyrody, przy których spacerowicze będą mogli zobaczyć m.in. 200-letnie jodły, przełom rzeki, stary kamieniołom oraz okazy fauny i flory występującej w okolicy, a w tym gatunki znajdujące się pod ochroną. Natomiast znajdując się w pobliżu Tyliczanki – głównego źródła wodny mineralnej w miasteczku – spacerowicze mogą zrelaksować się w cichym i spokojnym Parku Zdrojowym leżącym nad rzeką Muszyną. Miejsce to szczególnie może przypaść do gustu młodszym gościom Tylicza, ponieważ w kompleksie parkowym znajduje się tzw. Wioska na palach – drewniany plac zabaw z huśtawkami, piaskownicami oraz domkami połączonymi pomostami.


Pobyt w Tyliczu przypadnie do gustu dzieciom także z innego powodu. Odpoczywające w miasteczku rodziny z dziećmi powinny spędzić przynajmniej jedno popołudnie w okolicznej stadninie koni. Podczas gdy dorośli będą mogli pojeździć tutaj na koniach, na młodszych gości będą czekały kucyki. Doświadczeni jeźdźcy będą mogli wyruszyć na trasę z pięknym widokiem na panoramę miasta. Dodatkową atrakcję w ośrodku stanowią przejażdżki bryczką w sezonie letnim oraz kuligi w zimowym. Dzieciom spodoba się również możliwość odwiedzenia mini zoo, w którym zobaczą m.in. owce, kozy i krowy. Przebywając w stadninie goście, będą mogli także wziąć udział w degustacji regionalnych wyrobów, takich jak np. kozie sery.


Dla tych, którzy oprócz spacerowania mieliby ochotę na przeżycie przygody, czeka lokalny Quest. By poczuć się niczym książkowy bohater poszukujący skarbu, wystarczy, że wydrukujemy kartę do gry i będziemy postępowali zgodnie z instrukcjami. W środku znajduje się mapka oraz wierszyki z brakującymi słowami. Znalezienie odpowiedzi, a następnie wybranie odpowiednich literek pozwoli nam na ułożenia hasła otwierającego drogę do ukrytego skarbu. Uczestnicy podczas zabawy dowiedzą się więcej na temat okolicznych wód oraz jej znaczenia, skosztują wody ze źródła, a także usłyszą bulgotkę!


Przebywając na urlopie w Tyliczu, warto również poświęcić chwile na zwiedzanie okolicznych zabytków, odwiedzić Muzeum Dziejów Tylicza oraz zobaczyć jedno z najciekawszych zjawisk przyrodniczych w okolicy – Mafetę w Tyliczu.

Tylicz – co warto zobaczyć?

W Tyliczu znajduje się kilka ciekawych obiektów, które z pewnością zaciekawią miłośników historii i zabytków. Zwiedzania miasta pod kątem jego historii najlepiej zacząć od rynku głównego, który jest zachowaną pozostałością po średniowiecznym układzie miasta. W jego środku znajduje się park z murowaną kapliczką wzniesioną w 1808 roku. W narożniku rynku usytuowany jest najcenniejszy zabytek miasta – drewniany kościół św. Piotra i Pawła z 1612 roku. Wnętrze budynku zdobią piękne rokokowe ołtarze z drugiej połowy XVIII wieku, obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem z przełomu XVI i XVII wieku, barokowe chrzcielnice i osiemnastowieczne organy, a także liczne rzeźby i obrazy z XVIII i XIX wieku. Przed budynkiem kościoła znajduje się również murowana dzwonnica parawanowa wzniesiona w 1806 roku. Spośród trzech dzwonów w niej zawieszonych dwa pochodzą z 1960 roku, natomiast jeden olany został w 1605 roku. Obok kościoła znajduje się również pomnik przyrody – kilkusetletnia lipa.


Kolejnym zabytkowym budynkiem w Tyliczu jest dawna cerkiew greckokatolicka św. Kosmy i Damiana wybudowana w 1743 roku. We wnętrzu świątyni znajduje się XVIII-wieczny ikonostas oraz polichromia z 1938 roku nawiązująca do 950-lecia Chrztu Rusi.


W planie wycieczki po Tyliczu warto uwzględnić również wizytę w Muzeum Dziejów Tylicza. W założonym przez pasjonata historii miejscu znajdują się eksponaty z prywatnych kolekcji. Zwiedzający znajdą tu m.in. przedmioty codziennego użytku, dokumenty prezentujące 650-letnią historię miejscowości, mundury Konfederatów Barskich, instrumenty, stroje, a także przedmioty związane z dawnym rzemiosłem takie jak stoły zegarmistrza, rymarza czy warsztat gonciarz. Kolekcję dopełniają eksponaty sportowe, sakralne oraz liczne stare fotografie.


W Tyliczu znajduje się również miejsce, które miało pewien związek z lotami w kosmos. W małym miasteczku znajduje się mofeta – chłodny wyziew wulkaniczny zawierający duże ilości dwutlenku węgla, a jako że dochodzi do tego w wodzie, na jej powierzchni możemy zobaczyć liczne bąbelki. Zjawisko to na pierwszy rzut oka zaciekawi przede wszystkim pasjonatów geologii, jednak z mofetą wiąże się interesująca ciekawostka. W czasach PRL-u w miejscu tym prowadzone były eksperymenty dotyczące wykorzystania niecodziennych warunków do produkcji alg. Te natomiast miały stanowić podstawę diety kosmonautów. Równie interesujący jest fakt, że mofeta z Tylicza jest największym takim zjawiskiem w Karpatach oraz jednym z największych na świecie.

Noclegi w Tyliczu

Najbardziej reprezentatywne kategorie noclegów w Tyliczu stanowią agroturystyka oraz kwatery i pokoje. Najkorzystniej szukać ofert w drugiej kategorii, tam bowiem ceny za nocleg mogą wynieść nawet od 25 złotych. Na wyposażeniu pokoi znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowe miejsce parkingowe, telewizory, dostęp do internetu oraz dobrze wyposażonej kuchni.


Część z właścicieli obiektów poza dostępem do podstawowych udogodnień oferuje również palce zabaw oraz bawialnie dla dzieci, przestronne ogrody z miejsca na grilla bądź ognisko, a także możliwość organizacji grilli integracyjnych czy kuligów zakończonych ogniskiem z kiełbaskami. Wiele obiektów oferuje turystom balkony lub tarasy z widokiem na góry. Niektórzy z właścicieli obiektów w ramach wyżywienia oferują dania kuchni staropolskiej. Na przyjezdnych w sezonie zimowy mogą czekać rabaty do okolicznego centrum narciarstwa.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Tyliczu

Osoby poszukujące noclegu w Tyliczu oczekują przede wszystkim dostępu do prywatnej łazienki z odpowiednim wyposażeniem takim jak suszarka do włosów czy ręczniki, a także do miejsca parkingowego. Zależy im również na dostępie do telewizora, internetu, a także możliwości wygodnego korzystania z kuchni lub wyżywienia na miejscu. Inną istotną kwestią podczas poszukiwania noclegów był bliska odległość obiektu od szlaku narciarskiego.

Cena noclegów w Tyliczu

Średnia cena noclegów w Tyliczu wynosi 140 złotych. Najkorzystniejsze oferty można znaleźć pośród obiektów w kategorii kwatery i pokoje. Cena za nocleg może wynieść tam nawet 25 złotych. Cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie trwania weekendu. Ceny weekendowe w Tyliczu mogą być nawet o 32% wyższe niż w dzień powszedni. W czasie wybierania noclegów warto zwrócić uwagę również na oferty specjalne z okazji ferii zimowych, okresu bożonarodzeniowego i Sylwestra, a także weekend majowy lub listopadowy.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Tyliczu

Ile kosztuje nocleg w Tyliczu?
Cena za nocleg w Tyliczu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Tylicz, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Tyliczu wynosi 224 zł.
Czy ceny noclegów w Tyliczu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 70% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Tyliczu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Tylicz”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Tyliczu zaczynają się od kwoty 40.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Tyliczu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Tyliczu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Tylicz opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Tyliczu to: Domek na Skalnej Górce w Tyliczu, Skandynawski Domek, Willa Aba.
Które noclegi w Tyliczu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Tyliczu poleca Tylicz W Dechę, Domki Wypoczynkowe Bajeczny Łan, Domek na Skalnej Górce w Tyliczu.
Które noclegi w Tyliczu są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Willa U Jędrusia, Agroturystyka Na Sportowej, U Krysi i Jasia.
Co warto zobaczyć w Tyliczu?
W Tyliczu warto zobaczyć mofety oraz Golgotę i dróżki różańcowe. Konstrukcja stoi na wzniesieniu, więc rozciąga się tam widok na całą okolicę.
Jakie są atrakcje w Tyliczu i okolicach?
Do atrakcji Tylicza zaliczają się wyciągi narciarskie, mofety oraz Muzeum Dziejów Tylicza. Poza tym miejscowość jest chętnie odwiedzana także ze względu na źródła wód mineralnych nadających się do picia.
Gdzie znajdują się mofety w Tyliczu?
Mofety znajdują się na terenie ośrodka Osada Turystyczna DOMKI W LESIE. Jest to ciekawostka przyrodnicza, której warto przyjrzeć się z bliska.
Co zjeść w Tyliczu?
W Tyliczu można zjeść zarówno tradycyjne potrawy, jak golonka czy karczek, ale warto poszukać prawdziwych beskidzkich smaków. Są to oczywiście sery, jak oscypek czy bunc, a poza tym także potrawy z ziemniaków, pierogi i kwaśnica. Cena obiadu w Tyliczu to koszt około 20 zł dla jednej osoby.
Jakie są stoki w Tyliczu?
Tylicz to dobre miejsce na narty, szczególnie dla mniej doświadczonych osób. W miejscowości znajdują się dwie spore stacje narciarskie – Centrum Narciarskie MasterSki oraz Stacja Narciarska Tylicz.
Jak znaleźć noclegi blisko stoku w Tyliczu?
Noclegi blisko stoku w Tyliczu można znaleźć, klikając ikonkę Na mapie, która znajduje się nad wynikami wyszukiwania. Otworzy się wtedy mapa miejscowości wraz z zaznaczonymi na niej lokalizacjami obiektów. Ułatwi to wybór najlepszej opcji.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!