Ośrodek Wypoczynkowy Relax w Nowicy
- Free
-
Wysoka jakość, dobra cena
Filtry
Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
Uście Gorlickie to cicha i spokojna miejscowość położona pośród lasów Beskidu Niskiego, nad rzeką Ropą i niedaleko pięknego Jeziora Klimkowskiego. Urokliwe miasteczko cieszy się popularnością turystów ze względu na połączenie licznych zabytków sięgających średniowiecza oraz pięknych górskich krajobrazów. Tutaj będziemy mogli uciec od miejskiego zgiełku, cieszyć się świeżym powietrzem, dziką przyrodą oraz szumem górskich potoków. Relaks w takim miejscu pozwoli naładować baterię i zapewni świetne samopoczucie na kolejne miesiące.
Przebywając na urlopie w Uściu Gorlickim, powinniśmy przede wszystkim postawić na aktywny wypoczynek – okolica bez problemu nas do tego zachęci. Miłośnicy pieszych wędrówek będą mogli wejść na jeden z licznych szlaków turystycznych. Na Ziemi Gorlickiej czeka ponad 300 km ścieżek, które zabiorą nas do urokliwych miejsc z pięknymi widokami, gdzie będziemy mogli bliżej poznać uroki Beskidu Niskiego.
Rowerzyści również mogą liczyć na wachlarz możliwości. Na zmotoryzowanych turystów czeka między innymi Rowerowy Szlak Naftowy – 40-kilometrowa trasa prowadząca śladami kolebki przemysłu naftowego – znacznie dłuższy fragment Karpackiego Szlaku Rowerowego – prowadzący wzdłuż pasm górski oraz przez tereny niezamieszkałe – a także Szlak im. Jana Pawła II czy Maziarski Szlak Turystyczny.
Okolicę można zwiedzać także z siodła. Przez Ziemię Gorlicką przebiega szlak konny Karpackie Podkowy – trasa o łącznej długości niemal 800 kilometrów łączy 20 ośrodków i przebiega od Tylicza przez Beskid Niski, Ziemię Jasielską i Pogórze Ciężkowickie, aż po Ryglicz. Mniej odważni jeźdźcy lub ci zaledwie początkujący mogą wybrać się do jednej z lokalnych stadnin koni, gdzie spędzą nieco czasu z pięknymi zwierzętami i nuczą się na nich jeździć.
Jedną z głównych atrakcji, nie tylko w Uściu Gorlickim, ale także w całym Beskidzie Niskim jest Jezioro Klimkowskie. Swoją popularność wśród turystów zawdzięcza charakterystycznej lokalizacji – otoczone jest ono licznymi szczytami, takimi jak Ubocz, Czerteżyki, Kopa, Homola i Kiczera – oferującej niezwykłe widoki. Podczas wypoczynku nad jeziorem możemy zdecydować się na kąpiele słoneczne na jednej z licznych plaż lub wypłynąć na spokojną taflę w łódce, kajaku, rowerku wodnym, a nawet skuterze. Ze względu na swoją lokalizację jezioro świetnie sprawdza się jako miejsce do uprawiania windsurfingu oraz kitesurfingu. Wędkarze również bez problemu znajdą dla siebie ustronne miejsce, w którym będą mogli oddać się swojej pasji.
Podczas spacerów po okolicy z całą pewnością powinniśmy udać się do Rodzinnego Ogrodu Mazurówka – ogród położony na południowym stoku Kiczery pozwala nie tylko na podziwianie pięknego krajobrazu Beskidu Niskiego, ale także na odpoczynek pośród wielu drzew, krzewów, traw i kwiatów. Podczas spaceru po niemal hektarowym ogrodzie zobaczymy także kilka oczek wodnych z wieloma roślinami oraz zwierzętami wodnymi. Będzie to idealne miejsce na złapanie tchu pomiędzy kolejnymi górskimi wyprawi.
W przypadku dłuższego pobytu w Uściu Gorlickim możemy wyruszyć do Wysowej-Zdroju. W okolicznym uzdrowisku zrelaksujemy się, korzystając z kojącego klimatu, licznych wód leczniczych oraz zobaczymy kilka ciekawych obiektów i zabytków.
Pośród zabytków okolicy zdecydowanie najciekawszym jest cerkiew grekokatolicka św. Paraskewy. Została ona wzniesiona w 1786 roku. Jest to świątynia zachodniołemkowska o konstrukcji zrębowej i ścianach pokrytych gontem. Wnętrze cerkwi zdobi polichromia powstała w 1938 roku, późnobarokowy ikonostas z XVIII wieku z rzadko spotykanymi rzeźbami na antepediach. Budowla jest jednym z kilku okolicznych obiektów, które stanowią część Szlaku Architektury Drewnianej.
Ciekawymi historycznymi obiektami w miasteczku są także drewniana kapliczka cmentarna – wzniesiona na przełomie XVIII i XIX wieku – oraz znajdujący się w pobliżu cmentarz z czasów I wojny światowej.
Więcej interesujących zabytków zobaczymy dopiero po opuszczeniu miasteczka. Udając się na spacer po okolicy, możemy wyruszyć do wsi Kwiatoń i Skwirtne. W obu miejscowościach zobaczymy kolejne drewniane zabytki będące częścią Szlaku Architektury Drewnianej. W Kwiatoniu znajduje się cerkiew pw. św. Paraskewy z drugiej połowy XVII wieku. Wnętrze świątyni zdobi polichromia z 1811 roku oraz zachowane w komplecie wyposażenia. Budowla w 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i uznawana jest za jedną z najpiękniejszych cerkwi w Polsce. W sąsiednim Skwirtnie zobaczymy natomiast cerkiew greckokatolicką św. Kosmy i Damiana z 1837 roku z pozostałościami ikonostasu z przełomu XVIII i XIX wieku.
Natomiast w przypadku wyprawy do wsi Hańczowa będziemy mogli zwiedzić cerkiew greckokatolicką pw. Opieki Bogurodzicy. Została ona wzniesiona w pierwszej połowie XIX wieku, a jej wnętrze zdobi polichromia figuralna i ornamentalna przedstawiająca m.in. Przemienienie Pańskie, Matkę Boską z Dzieciątkiem, wypędzenie kupców ze świątyni oraz postaci świętych: Cyryla i Metodego, Włodzimierza i Olgi oraz Heleny i Konstantyna. W środku będziemy mieli okazję zobaczyć oryginalne wyposażenie z XVIII i XIX wieku – w tym XVIII-wieczny ikonostas, barokowy ołtarz główny i dwa ołtarze boczne.
Kolejne zabytkowe cerkwie będziemy mogli zobaczyć między innymi w Czarnej, Przysłupie oraz Brunarach Wyżnych.
Wybierając się do Uścia Gorlickiego, warto zaplanować dłuższy urlop. Z jednej strony miasto oferuje nam kilka sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, z których warto skorzystać. Czekają tu na nas liczne szlaki do wędrówek pieszych i rowerowych, stadniny koni oraz jezioro gwarantujące kolejne atrakcje. Okolica kusi ukształtowaniem terenu i wieloma pięknymi widokami. Z drugiej strony Ziemia Gorlicka zachęca do wizyty licznymi zabytkami ze Szlaku Architektury Drewnianej – a zdecydowanie warto poświęcić część urlopu, by zobaczyć jak najwięcej z nich.
Na wczasowiczów przybywających do Uścia Gorlickiego czekają obiektyw kategoriach agroturystyka, domki oraz pokoje i kwatery. Najkorzystniejsze oferty znajdziemy w kategorii agroturystyka. Cena za usługę może wynieść tam 35 złotych. Na wyposażeniu obiektów znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowe miejsca parkingowe, telewizory oraz możliwość korzystania z internetu i dobrze wyposażonej kuchni.
Niektórzy właściciele obiektów oferują turystą dodatkowe udogodnienia takie jak dostęp do ogrodów z altanami i miejscami na grilla lub ognisko oraz placami zabaw dla dzieci. W czasie deszczowych dni goście mogą liczyć na możliwość skorzystania z obszernego pokoju zabaw dla dzieci lub stołu do bilarda. Dodatkowo turyści mogą liczyć na skosztowanie domowej kuchni o regionalnym charakterze.
Wczasowicze poszukujący noclegu w Uściu Gorlickim liczą przede wszystkim na możliwość korzystania z prywatnej łazienki oraz miejsca parkingowego. Zależy im również na dostępie do telewizora oraz internetu, a także możliwości korzystania z dobrze wyposażonej kuchni lub wyżywienia na miejscu.
Średnia cena noclegów w Uściu Gorlickim wynosi 111 złotych. Najkorzystniejsze oferty znajdziemy w kategorii agroturystyka. Cena za usługę może wynieść tam 35 złotych. Cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie weekendu. Ceny weekendowe w Uściu Gorlickim mogą być o 16% wyższe w stosunku do dnia powszedniego. Planując urlop w okolicy, warto zwrócić uwagę na oferty specjalne przygotowane przez niektórych właścicieli obiektów. Dotyczą one najczęściej sezonu letniego, długich weekendów w maju i czerwcu, a także wyjazdów okolicznych w czasie Andrzejków czy Walentynek.
Popularne w Uściu Gorlickim
Uście Gorlickie
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj sięZapisz się do naszego newslettera
Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta