Nowe atrakcje turystyczne w Polsce. 5 miejsc, które musisz odwiedzić w 2021 roku

Nowe atrakcje turystyczne w Polsce. 5 miejsc, które musisz odwiedzić w 2021 roku


Planujcie już urlop? Krótsze i dłuższe wyjazdy? Które miejsca chcecie odwiedzić? Jeśli nie macie jeszcze skonkretyzowanych planów, skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Tym razem zachęcamy Was do odwiedzenia nowych atrakcji turystycznych: ścieżki w chmurach, orientarium czy Muzeum Koguta. Gdzie je znaleźć? O tym poniżej.


1. Ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju


W Świeradowie-Zdroju powstaje wspaniała atrakcja turystyczna. Tzw. ścieżka w chmurach. Jak zapowiadają inwestorzy - najwyższa w Polsce i jedyna wieża widokowa tego typu w Europie, którą będzie można odwiedzić po zmroku.

Wieża widokowa ma liczyć 70 metrów. Górny taras widokowy będzie znajdować się na wysokości 55 metrów. A spacer po wieży ma mieć długość 800 m. Co ciekawe, ze ścieżki będzie można nie tylko zejść, ale także zjechać! Powstać ma tam bowiem 103-metrowa specjalna ślizgawka.

Oprócz tego, że oświetlona wieża będzie czynna dla turystów w nocy, jako innowację przewidziano pomost, na którym będzie możliwość organizacji rożnych wydarzeń muzycznych.

Budowę ścieżki rozpoczęto w czerwcu 2020 roku, a finał prac przewidziano na wiosnę 2021 roku. Inwestorem jest Jiří Rulíšek – Czech, który stworzył wieżę w Dolni Moravie.


Pod Gwiazdami

Pod Gwiazdami

Świeradów Zdrój, ul. Kościuszki

Kwatery i pokoje Świeradów Zdrój 10
Willa Sylwia

Willa Sylwia

Świeradów Zdrój, ul. Willowa

Kwatery i pokoje Świeradów Zdrój 10
Villa Marta

Villa Marta

Świeradów-Zdrój, ul. Kościuszki

Wille Świeradów-Zdrój 9.9



2. Orientarium w łódzkim ZOO


Podwodny świat jest tajemniczy i intrygujący. Dlatego tak chętnie podglądamy toczące się w nim życie. Już niebawem otwarte zostanie kolejne miejsce, w którym dostępna będzie obserwacja dzikich zwierząt. W Łodzi, na terenie obecnego ZOO powstaje Orientarium. To nowa atrakcja turystyczna, która na pewno podbije nasze serca.

Jak czytamy w opisie projektu, inwestycja obejmie połowę obecnego terenu łódzkiego ZOO. Nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery zajmą powierzchnię ponad 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

Co ważne, inwestycja ta sprawi, że w łódzkim ogrodzie zoologicznym pojawią się nowe gatunki zwierząt: orangutany, langury, anoa, tapiry malajskie, pantery mgliste, rekiny i płaszczki. Ogród będzie też kontynuował hodowlę posiadanych już gatunków: słoni indyjskich, makaków, gibbonów i niedźwiedzi malajskich.

Obecnie na budowie orientarium wypełniono już wodą zbiorniki dla rekinów i innych egzotycznych zwierząt morskich. Póki co jest to tzw. woda tymczasowa. Dopiero za kilka tygodni pojawi się tam woda zasolona. Natomiast prawdopodobnie jesienią będziemy mogli obserwować podwodny świat ze specjalnego tunelu.



3. Aqualantis - nowa strefa w Energylandii


Energylandia jest największym Parkiem Rozrywki w Polsce, oferującym kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów. Park przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. To jedna z najbardziej lubianych przez Polaków atrakcji turystycznych, miejsce rodzinnych wypadów czy spotkań grup przyjaciół. Tu zwyczajnie każdy znajdzie coś dla siebie.

I choć atrakcji w Energylandii nie brakuje, wciąż planowane są nowe. Jak czytamy na stronie parku, jeszcze w tym roku w Energylandii pojawi się nowa strefa – Aqualantis. Będzie to kolejna część parku, która powstanie na obszarze 6 hektarów otaczając nowy roller coaster Abyssus. Fabuła nowej części parku nawiązuje do starożytnego Atlantis.

Jak wynika z zapowiedzi pomysłodawców projektu, „uliczki stylizowane będą na starożytne królestwo i jego ruiny, a wszystko wykonane z najwyższą starannością. Będzie to niezwykła kraina fantasy”. Wszystko wskazuje na to, że w Aqualantis na całe rodziny czekać będzie wiele atrakcji. Jakich? Między innymi Grotto Expedition czyli ekspedycja łodziami wśród tajemniczej laguny, pokazy Aquajump - akrobatyczne skoki do wody z ogromnej wieży, czy też nowy model kolejki Disco Coaster.




4. Muzeum Koguta w Kazimierzu Dolnym


Kazimierz Dolny jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów polskich miast. I choć na nudy raczej nie można tam narzekać, w miasteczku wciąż pojawiają się nowe atrakcje. Obecnie trwają prace nad Muzeum Koguta i Kazimierskich Tradycji Kulinarnych. Miejsce to ma łączyć tradycyjną formę wystawową z pokazami, warsztatami i wykładami dotyczącymi historii kulinarnej tego rejonu Lubelszczyzny.

- W piwnicach najsłynniejszej kazimierskiej piekarni przy ul. Nadrzecznej 6 właśnie trwają prace remontowe i adaptacyjne – mówi w rozmowie z Kazimierskim Portalem Internetowym Dorota Szczuka, koordynator ekspozycji i muzeum.  – Również ta najważniejsza – merytoryczna część ekspozycji – jest w trakcie opracowywania. Materiałów jest sporo, głównie relacji pisanych, fotografii, trochę dokumentów. Jednak nie ma to jak żywe słowo, wspomnienia, pamiątki rodzinne i rdzennie kazimierskie eksponaty.

Muzeum Koguta i Kazimierskich Tradycji Kulinarnych ma być jedną z kolejnych atrakcji turystycznych miasteczka. Bo choć kogut jest dzisiaj komercyjnym symbolem Kazimierza, jest też kilkudziesięcioletnią tradycją kulinarną. I właśnie o tej tradycji chcą opowiedzieć turystom pomysłodawcy projektu.

Otwarcie Muzeum Koguta i Kazimierskich Tradycji Kulinarnych zaplanowano na maj lub czerwiec 2021 roku.


Domek na Stoku

Domek na Stoku

Kazimierz Dolny, ul. Puławska

Domki Kazimierz Dolny 9.5
Jaśminowy Domek

Jaśminowy Domek

Wilków, ul. Zagajdzie

Domki Wilków 9.8


5. Muzeum Narodowe w Lublinie


W pierwszych dniach marca 2021 otwarte zostało Muzeum Narodowe na Zamku w Lublinie. Po remoncie, który trwał od 2018 roku placówka zyskała między innymi nową przestrzeń ekspozycyjną. Przygotowano też nowe wystawy stałe.

- Bardzo się cieszymy, że ten remont został tak szybko i sprawnie przeprowadzony i że Muzeum Narodowe w Lublinie, bo taka jest nazwa oficjalna już od stycznia, prezentuje się tak wspaniale – mówił podczas otwarcie muzeum wicepremier Piotr Gliński. - Te ekspozycje są imponujące. Instytucja rośnie. Zakupiono wiele nowych dzieł sztuki. To jest muzeum, w którym można obejrzeć Picassa, Matisse’a, Warhola i Matejkę. Także to jest muzeum szalenie ciekawe. Coś, co edukuje, mówi i polskiej kulturze.

Zamek i galerie są na nowo urządzone. Remont objął gruntowną przebudowę północnego skrzydła, a także częściową modernizację skrzydła południowego i zachodniego. Prace kosztowały 34 miliony zł.

Wszystkie eksponaty w licznie 200 tysięcy, które do tej pory mogliśmy podziwiań na zamku w Lublinie, nadal tam są. Jak tłumaczy marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, zmienił się tylko szyld. Zamek Lubelski nosi już inną nazwę – Muzeum Narodowego w Lublinie.



Następny artykuł Gdzie na jednodniową...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!