Oszuści noclegowi znowu aktywni! Uważaj na „wirtualne pensjonaty”

Oszuści noclegowi znowu aktywni! Uważaj na „wirtualne pensjonaty”

Coraz więcej oszustów kusi turystów super okazjami miejsc noclegowych na święta, sylwestra czy ferie.

Zdarza się, że oszuści tworzą strony internetowe nieistniejących obiektów noclegowych i zamieszczają na nich fałszywe zdjęcia albo oferują noclegi w istniejących pensjonatach, kwaterach czy pokojach. Robią to bez wiedzy ich właścicieli, podając swój telefon i numer konta.

 

Na czym dokładnie polega metoda na „wirtualne pensjonaty”?

 

Piękne pokoje gościnne oraz luksusowe apartamenty w atrakcyjnej lokalizacji i w jeszcze lepszej cenie zwracają uwagę turystów. Przecież polowanie na okazje nie jest niczym złym, szczególnie, gdy budżet jest napięty. Prawda jednak jest taka, że często są to fałszywe oferty i mamy do czynienia z oszustem, a wybrane miejsce nie istnieje…


Innym sposobem oszustów jest podszywanie się pod właściciela istniejącego obiektu noclegowego. W ogłoszeniu zgadza się wszystko – adres, cena i warunki pobytowe – poza nazwiskiem właściciela. Oszuści podają inne sposoby kontaktu oraz numer konta, na które żądają przelania należności.

 

Jak ustrzec się przed oszustwem?


Nikt nie chce znaleźć się w sytuacji gdy po zarezerwowaniu noclegu oraz opłaceniu wypoczynku okazuje się, że wybrany obiekt po prostu nie istnieje. Zimowe miesiące, szczególnie okres świąt i ferii, to czas, gdy oszuści noclegowi są szczególnie aktywni. Warto wiedzieć, jak zabezpieczyć się przed nieuczciwymi praktykami.


Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto, należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • cenę - zbyt niska, w atrakcyjnym miejscu wzbudza wątpliwości
  • brak strony internetowej obiektu, gdzie można byłoby znaleźć więcej informacji
  • maile na bezpłatnej poczcie
  • brak numeru stacjonarnego - oszuści często podają tylko numer telefonu komórkowego
  • adres - zawsze sprawdźmy wskazany adres na mapach dostępnych w internecie, jeśli nie istnieje lub pokazuje się na przykład w centrum parku miejskiego, mamy do czynienia z oszustwem
  • komentarze - przed wybraniem noclegu trzeba też sprawdzić internetowe komentarze.
  • promocja tylko na bezpłatnych stronach i mediach społecznościowych, które nie weryfikują miejsc noclegowych
  • odmowa na prośbę o wystawienie faktury lub rachunku za wpłaconą zaliczkę.



Warto korzystać również z stron internetowych, które nie ograniczają swojej roli jedynie do anonimowej prezentacji ofert. Godnym uwagi rozwiązaniem jest metoda, którą stosuje portal Nocowanie.pl.  Dodatkowo za pomocą portalu można dokonać przedpłat online, co gwarantuje szybką realizację i bezpieczeństwo. 

Przy rejestracji nowych obiektów noclegowych portal Nocowanie.pl prowadzi dodatkową weryfikację, sprawdzając dane rejestrowe firmy i tożsamość właścicieli. Ma ona na celu ochronę swoich użytkowników przed oszustami internetowymi.


Nocowanie.pl  prowadzi również program SPRAWDZONY OBIEKT polegający na 4 stopniowej weryfikacji. Pierwsze dwa stopnie uzyskują obiekty noclegowe odwiedzone przez przedstawicieli portalu, w których wykonali oni zdjęcia autentycznych warunków pobytowych. Kolejne stopnie to promocja obiektów otwartych na opinie turystów (konstruktywnie wykorzystujących spostrzeżenia klientów i pozostających z nimi w stałej interakcji) oraz obiektów noclegowych współpracujących z portalem minimum 12 miesięcy.

Następny artykuł Jak wykorzystać Facebooka...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!