Park Zdrojowy założony na powierzchni 19 ha w drugiej połowie XIX wieku, przyciąga rzesze turystów, mieszkańców miasta i kuracjuszy przez cały rok. Nic dziwnego - to miejsce jest po prostu piękne. I nie chodzi tylko o zieleń, ale także o ciekawe zabytki umiejscowione na terenie parku.
Ten imponujący park został utworzony przez Hipolita Cybulskiego i przez lata udoskonalany był przez Franciszka Szaniora.
To istna gratka dla fanów botaniki, gdyż występuje tam ponad 140 gatunków roślin, w tym sporo roślin nietypowych i rzadkich. Oprócz klonów, dębów, lip i świerków możemy podziwiać kłęk kanadyjski, miłorząb dwuklapowy, skrzydłorzech kaukaski, czy też tulipanowca amerykańskiego. A przy zabytkowej kręgielni rośnie okazały dąb szypułkowy “Konstanty” - pomnik przyrody o wysokości ponad 33 m i obwodzie 547 m.
Park zdobią również charakterystyczne wodotryski: fontanna z żabką oraz Jaś i Małgosia, a także altanki, fontanny, mostki oraz różnego rodzaju rzeźbopodobne figury. W środkowej części alei stoi też zegar słoneczny, wokół którego znajdują się płaskorzeźby znaków zodiaku.
Na terenie parku z pewnością warto zobaczyć muszlę koncertową w stylu zakopiańskim, kawiarnię „Bristol” (dziś restauracja Pałacyk), pijalnię wód mineralnych w stylu szwajcarskim oraz stawy pełne ptactwa wodnego.
Warto dodać, że w muszli koncertowej odbywa się szereg imprez kulturalnych tj.: Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej Ciechocińskie Impresje Artystyczne, Festiwal Operowo-Operetkowy, Wielka Gala Tenorów, Ciechociński Festiwal Bluesowy, Regionalny Przegląd Orkiestr i zespołów strażackich Na deptaku w Ciechocinku i Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.
Pięknie!
Bardziej polecam Partery Hellinga i kilka minut od Parku Zdrojowego.
Bardzo ładny, klimatyczny obiekt. Nasadzenia, fontanny robią klimat