Płatności bezgotówkowe w obiekcie noclegowym - Nocowanie.pl partnerem akcji
O popularności płatności bezgotówkowych chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Korzysta z tego niemal każdy z nas - w sklepie, przy okazji różnego typu usług, czy podczas zakupów on-line. Coraz częściej terminale płatnicze można spotkać w obiektach noclegowych. Jeśli w dalszym ciągu nie posiadasz takiej formy płatności, to warto pójść z duchem czasu i dać możliwość płatności bezgotówkowych swoim gościom. Co musisz zrobić? O tym poniższy artykuł.
Płatności bezgotówkowe w ostatnich latach są coraz bardziej popularne. Obraz ten uległ radykalnej zmianie szczególnie podczas pandemii COVID-19, z którą obecnie mamy do czynienia. Jest to doskonale widoczne prawie w każdym miejscu - w sklepie, czy w lokalach usługowych można dostrzec kartki z treścią “preferujemy płatności bezgotówkowe”. Wydaje się, że technologiczne zaawansowanie Polski jest odpowiednim punktem startowym do rozwoju płatności zbliżeniowych kolejnej generacji przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych. Coraz częściej można również zauważyć, że płacimy już nie tylko kartą, ale również smartfonem, czy inteligentnym zegarkiem. Popularną metodą wydaje się być również płatność z wykorzystaniem kodu BLIK, który wygląda bardzo podobnie do płatności z wykorzystaniem karty. Wszystko jest niezwykle proste, a płatność odbywa się dość szybko, bez konieczności poszukiwania tzw. “drobnych” w portfelu.
Zainteresowanie płatnościami bezgotówkowymi jest na tyle duże, że również podczas uregulowania płatności za nocleg, coraz więcej osób pyta o możliwość zapłaty w tej właśnie formie. Tak się składa, że tylko niektóre obiekty posiadają u siebie terminal, w pozostałych możemy zapłacić jedynie gotówką lub przelewem na konto. Co możesz zrobić, by mieć terminal płatniczy u siebie w obiekcie? Warto przystąpić do programu Polskich ePłatności, dzięki któremu rozwiniesz swoją firmę. Portal Nocowanie.pl jest partnerem tej akcji.
Czym są Polskie ePłatności?
To nic innego, jak Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego Polska Bezgotówkowa, będący wspólnym projektem sektora usług płatniczych - Związku Banków Polskich, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Mastercard i Visa. Główny cel programu to przede wszystkim umożliwienie każdemu przedsiębiorcy bezkosztowego i bezproblemowego wejścia na rynek akceptacji płatności bezgotówkowych. Dzięki wsparciu gwarantowanemu przez Program Polskich ePłatności, przedsiębiorca może odebrać do 3 terminali POS bez abonamentu i prowizji, przez okres 12 miesięcy.
Popularność płatności bezgotówkowych - statystyki
Nie da się ukryć, że transakcje bezgotówkowe zdominowały rynek. Z najnowszych informacji Narodowego Banku Polskiego, wynika że w Polsce udział płatności gotówkowych w płatnościach detalicznych systematycznie maleje, natomiast rośnie udział płatności bezgotówkowych. Jest to przede wszystkim niezwykle wygodna forma płatności, bez konieczności noszenia przy sobie sporej gotówki. A wszystko odbywa się w parę chwil.
Z informacji opublikowanych przez Narodowy Bank Polski, wynika że udział płatności kształtuje się na następującym poziomie: 57% gotówkowe i 43% bezgotówkowe. Większość transakcji bezgotówkowych została dokonana przy wykorzystaniu kart płatniczych, bo aż 62,4%. Na kolejnym miejscu z 37,2% wynikiem znalazły się przelewy bankowe. Z tej formy korzystają przede wszystkim ludzie młodzi, posiadający konta bankowe. Osoby starsze w dalszym ciągu, w większości przypadków są przekonane do tradycyjnych form płatności.
Dlaczego warto skorzystać z Programu Polskich ePłatności?
Program ten daje wiele możliwości, jeśli chodzi o wdrożenie płatności bezgotówkowych w swoim biznesie. Warto skorzystać z tej możliwości, szczególnie jeśli chcesz mieć terminal płatniczy w swoim obiekcie noclegowym.
Korzyści, wynikające z przystąpienia do programu:
-
Dopasowa oferta - od razu zapoznasz się z dostępną ofertą, a po upływie okresu dotacji, doradca dopasuje ją do potrzeb i możliwości Twojej firmy
-
Umowa na rok - warto zaznaczyć, że można ją wcześniej rozwiązać, jeśli nie będziesz zadowolony; wszystko odbywa się bez dodatkowych kosztów; możesz śmiało sprawdzić, czy terminal jest potrzebny w Twojej firmie;
-
0 zł przez 12 miesięcy - bez kosztów dzierżawy i prowizji od transakcji. Wszystko odbywa się w sposób jasny i przejrzysty, aby Twój biznes się rozwijał.
-
Do 20% więcej klientów - warto podkreślić, że to właśnie taka liczba osób wybiera łącznie firmy przyjmujące płatności bezgotówkowe;
Do kogo skierowany jest Program Polskich ePłatności?
Ty, jako właściciel obiektu noclegowego, śmiało możesz skorzystać z tej możliwości. Pamiętaj jednak o pewnych warunkach, które musisz spełnić, tj.:
-
w ciągu ostatniego roku nie przyjmowałeś płatności bezgotówkowych, wykonywanych kartami płatniczymi
-
nie posiadasz więcej niż 5 placówek handlowych lub usługowych, działających pod tym samym znakiem towarowym
-
nie jesteś franczyzobiorcą lub zrzeszonym w grupach zakupowych, działających pod tym samym znakiem towarowym
-
nie jesteś jednostką administracji publicznej, szczebla rządowego i samorządowego, uczestniczącą w “Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej”; operatorem automatów vendingowych i innych urządzeń samoobsługowych (biletomaty, parkomaty, bankomaty itp.).
Źródło:
nbp.pl
Komentarze