Podkarpackie coraz częściej wybierane przez podróżników
Województwo podkarpackie pojawia się coraz częściej wśród destynacji wybieranych przez turystów. W 2017 znalazło się na szóstym miejscu, prawie 5% wszystkich zapytań o nocleg w kraju stanowiły te z podkarpackiego.
Z roku na rok widać coraz większe zainteresowanie Bieszczadami. Z 2016 na 2017 odnotowaliśmy 73% więcej zapytań o nocleg w miejscowościach położonych na Podkarpaciu, zaś w ostatnim roku był to wzrost aż o 144%.
Co przyciąga turystów w te rejony?
Hasło Rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady jest praktykowane coraz częściej. Turyści mówią, że tu czas płynie wolnej, można odpocząć od trosk dnia codziennego. A czyste powietrze sprawia, że nawet inaczej się oddycha.
Wkoło roztaczają się piękne widoki, rozległe połoniny i łąki, górskie lasy i przyjazne trasy. Bieszczady nie są tak wysokie, więc idealnie sprawdzą się nawet dla początkujących wędrowców, a na szlakach nie ma takich tłumów jak Tatrach.
Top 10 w podkarpackim
Najpopularniejszą miejscowością województwa podkarpackiego jest Solina. Zapytania turystów skierowane do właścicieli obiektów noclegowych w Solinie w 2017 roku stanowiły aż 31% zapytań dla całego województwa. Na drugim znalazł się Polańczyk (25% zapytań), a trójkę podkarpackiego zamyka Wetlina (17%). Turyści interesowali się również Cisną, Ustrzykami Dolnymi i Górnymi. W czołowej dziesiątce najchętniej wybieranych destynacji w województwie podkarpackim znalazły się również Rymanów-Zdrój, Rzeszów, Zawóz i Iwonicz-Zdrój.
Wakacje w Bieszczadach
Najwięcej turystów odwiedza podkarpackie w czasie wakacji, dlatego właśnie w lipcu pojawia się najwięcej zapytań o nocleg. Jednak z roku na rok rośnie zainteresowanie również innymi miesiącami.
Popularna staje się zima na bieszczadzkich szlakach. Turyści wybierają również podkarpacie wczesną wiosną czy jesienią, kiedy oko cieszą kolory natury.
Przedłużone weekendy i niskie ceny
Intensywny city break? Nie, aktualnie coraz częściej na topie jest slow travel, w taki styl podróży idealnie wpisuje się podkarpackie.
Jak wynika z naszych statystyk, średnia długość noclegu w województwie wynosi 4 noce. W okresie wakacyjnym są to jeszcze dłuższe pobyty, turyści w lipcu czy sierpniu spędzają na podkarpaciu średnio tydzień.
Kolejnym atutem podkarpacia są ceny, średnia cena noclegu wynosi ok. 40 zł, kiedy w małopolskim musimy zapłacić przynajmniej 10 zł więcej. Oczywiście cena zależy od wielu czynników, jak kategorii obiektu, udogodnień dla turystów i terminu – właściciele obiektów mogą mieć wersje cennika dla sezonu wysokiego lub niskiego, a także dla terminów specjalnych
Dane pochodzą z Serwisu Nocowanie.pl z okresu styczeń-grudzień 2017 w porównaniu do analogicznego okresu 2016.
Komentarze