Pogoda na drugą połowę września 2019
W drugiej połowie września zaczniemy szukać objawów jesieni. Oczywiście liczymy na te bardziej urokliwe zjawiska, jak złociste liście na drzewach i pod nimi, rude kasztany i ciepłe promienie słońca muskające twarze. A może zamiast tego przyjdzie nam mierzyć się z pluchą i chłodem? Zamiast snuć domysły, sprawdźmy prognozę pogody!
Pogoda na drugą połowę września nad morzem
Urlop nad morzem w drugiej połowie września może nie być najlepszym pomysłem. Chociaż nadbałtyckie plaże są już wyludnione, a znalezienie atrakcyjnego noclegu nie nastręczy problemów, w wyjazdowych planach nieco namiesza pogoda. Dostępne długoterminowe prognozy wskazują, iż dwa ostatnie tygodnie września upłyną pod znakiem deszczowej aury. Najmocniej popada w okolicach Trójmiasta, ale i inne miejscowości na wybrzeżu nie będą wolne od deszczu…
Do tego dochodzi ochłodzenie – temperatury mają sukcesywnie spadać. O ile jeszcze pomiędzy 15 a 20 września mogą oscylować blisko granicy 20 stopni Celsjusza, o tyle w kolejnych dniach słupki rtęci spadną do 13-14 kreski.
Jeśli chcesz się przekonać, jak jest we wrześniu nad Bałtykiem, już teraz rozejrzyj się za noclegami. Zobacz:
Noclegi w Grzybowie
Noclegi w Kołobrzegu
Noclegi w Świnoujściu
Pogoda na drugą połowę września na Mazurach
W drugiej połowie września nad mazurskimi jeziorami zrobi się jesiennie. Jak wskazują prognozy, pogoda będzie bardzo urozmaicona – synoptycy przewidują bowiem obecność opadów deszczu i burz, a oprócz tego również dni, kiedy na niebie na dłużej zagości słońce. Nie da się jednak ukryć tego, że letnia aura opuści nas na dobre, gdyż temperatury znacznie się obniżą. W trzecim tygodniu września na termometrach zobaczymy od 20 do 15 stopni Celsjusza, podczas gdy w kolejnym tygodniu wartości te spadną w okolice 13 stopni.
Pogoda na drugą połowę września w górach
Polacy chętnie wyjeżdżają w góry, także jesienią, gdy tamtejsza roślinność zmienia szatę z zielonej na złocistą. Przed zaplanowaniem wrześniowego urlopu lepiej sprawdzić, czy pogoda pozwoli nam się cieszyć urokami przyrody…
Pogoda w Beskidach
W drugiej połowie września pogoda w Beskidach może zrobić się niestabilna. Synoptycy wskazują na prawdopodobieństwo pojawienia się silnych burz – wystąpią około 15 i 16 września. Kolejne dni przyniosą opady deszczu, a później kilkudniowe zachmurzenia, po których ponownie się rozpada… Temperatura w tych dniach wyniesie od 19 do 14 stopni Celsjusza.
Szukasz noclegów w regionie? Wejdź i zobacz:
Pogoda w Bieszczadach
Pogoda w Bieszczadach również będzie urozmaicona – oznacza to zarówno pogodne dni, jak też deszcz i burze. Tych ostatnich możemy spodziewać się 16 września oraz na sam koniec miesiąca. Natomiast opady deszczu będą przeplatane rozpogodzeniami. Taka mało stabilna aura raczej nie zachęca do wyjścia na trasy, tym bardziej, że i temperatury także nas nie rozpieszczą. W drugiej połowie września uplasują się w przedziale 18-11 stopni Celsjusza.
Jeśli nie przeszkadza ci temperatura, warto wybrać się w Bieszczady na weekend, sprawdź:
Noclegi w Lesku
Noclegi w Solinie
Noclegi w Wetlinie
Pogoda w Karkonoszach
Druga połowa września w Karkonoszach będzie bardzo pochmurna, a ostatnie tygodnie deszczowe. Oczywiście trafią się rozpogodzenia, jednak synoptycy nie pozostawiają złudzeń – końcówka września może od nas wymagać zabrania ze sobą parasoli! Do tego dochodzą niskie, nawet jak na tę porę roku, temperatury. W ostatnim tygodniu września słupki rtęci wskażą około 11-10 stopni Celsjusza.
Pogoda w Pieninach
Jeśli chodzi o pogodę, Pieniny nie będą wyjątkiem – również w tym regionie druga połowa września okaże się pochmurna i deszczowa. Najmocniej popada pomiędzy 22 a 27 września, natomiast odczuwane temperatury wyniosą od 20 do 15 stopni Celsjusza.
Pogoda w Tatrach
Także w Tatrach odczujemy deszczowo-burzową aurę, gdyż padać będzie właściwie codziennie. Do tego dochodzą niezbyt wysokie temperatur, plasujące się w okolicach 15-12 stopni Celsjusza. Czyżby po lecie od razu nadchodziły jesienne słoty?
Informacje pogodowe: AccuWeather.com
fot. mettegertrud0 / Pixabay.com CC0
Komentarze