Pogoda na majówkę 2018
Tegoroczna majówka może być wyjątkowo długa, bo wystarczy wziąć tylko trzy dni urlopu, by móc zaplanować aż dziewięciodniowy wyjazd. Jedyną niewiadomą stanowi pogoda – przygotowaliśmy dla was długoterminową prognozę na długi weekend majowy 2018.
Pogoda na majówkę nad morzem
Wyjazd nad morze to jedna z kilku możliwości na zbliżającą się majówkę. Czy jednak aura pozwoli na spacery plażą i korzystanie ze wszystkich nadmorskich atrakcji? Wygląda na to, że w tym roku na wybrzeżu pogoda na majówkę będzie w przysłowiową kratkę. Długoterminowe prognozy pokazują prawdziwy pogodowy przeplataniec – słoneczne dni będą mieszać się z deszczowymi. I tak przez całą majówkę. Długi weekend nad morzem, jak na razie, zapowiada się na dość ciepło. Termometry wskażą nawet 20 stopni Celsjusza – takiej temperatury można się spodziewać około 3 maja. Niestety, inne dni długiego weekendu okażą się chłodniejsze (około 14 stopni).
Szukasz noclegów nad morzem na majówę? Wejdź i zobacz:
Noclegi na majówkę w Dźwirzynie
Noclegi na majówkę w Mielnie
Noclegi na majówkę we Władysławowie
Pogoda na majówkę na Mazurach
Mazury to kolejny popularny kierunek na weekendowe wyjazdy. Właśnie podczas majówki w Krainie Tysiąca Jezior rozpoczyna się sezon żeglarski. Szykuje się więc tydzień bogaty w imprezy i wydarzenia. Również pogoda nie powinna pokrzyżować wypoczynkowych planów. Majówka zapowiada się naprawdę przyzwoicie – pomiędzy 1 a 3 maja temperatury mają wynosić od 18 do 21 stopni Celsjusza. Będzie też sporo słońca. Pogoda popsuje się już na sam koniec długiego weekendu. Na sobotę 5 maja i niedzielę 6 maja zapowiadane jest ochłodzenie (do 15 stopni), chmury i możliwe przelotne opady deszczu.
Gdzie spędzić majówkę w regionie? Wejdź i zobacz: Noclegi na majówkę na Mazurach
Pogoda na majówkę w górach
Pogoda na majówkę w Tatrach
Majówka w Tatrach nie będzie należała do najcieplejszych. Na szczęście nie zanosi się na żadne opady śniegu, a wartości widoczne na termometrach będą dwucyfrowe. Temperatury nie przekroczą 16 stopni Celsjusza, ale słońce na pewno to zrekompensuje. Taka pogoda zapowiadana jest głównie na świąteczne dni. Pod koniec weekendu nie będzie już tak dobrze – nastąpi spore ochłodzenie. Możliwe, że w niedzielę 6 maja termometry wskażą tylko 9 kresek.
Szukasz noclegów na majówkę w Tatrach? Zobacz:
Noclegi na majówkę w Bukowinie Tatrzańskiej
Noclegi na majówkę w Małym Cichym
Noclegi na majówkę w Zakopanem
Pogoda na majówkę w Beskidach
Majówka w Beskidach będzie dość ciepła – 2 i 3 maja temperatura wzrośnie do 20 stopni Celsjusza. Pogoda na pozostałe dni nie zapowiada się już tak dobrze. Termometry mogą wskazywać wartości od 14 do 16 stopni. Według długoterminowej prognozy długi weekend powinien być słoneczny, chociaż synoptycy nie wykluczają przelotnych opadów deszczu. Trzeba też przygotować się na wystąpienie burzy z piorunami (może się pojawić w piątek 4 maja).
Sprawdź oferty noclegów na majówkę w popularnych beskidzkich miejscowościach, wejdź:
Noclegi na majówkę w Szczyrku
Pogoda na majówkę w Karkonoszach
Pogoda na majówkę w tej części polskich gór może nas zaskoczyć. Prognozy nie przewidują tu zbyt dużo ciepła – maksymalnie do 15 stopni Celsjusza. Dni od 1 do 3 maja będą jednak dość słoneczne, chociaż może mocno powiać. Załamanie nastąpi na koniec weekendu – na dni 5 i 6 maja zapowiadane jest spore zachmurzenie i słaby deszcz. W niektórych miejscowościach regionu, jak na przykład w Szklarskiej Porębie, może delikatnie popadać śnieg.
Pogoda na majówkę w Bieszczadach
Całkiem ciepła majówka będzie za to w Bieszczadach, gdzie temperatury będą wynosić od 14 do nawet 20 stopni Celsjusza. Najcieplejszymi dniami mogą okazać się 2 i 3 maja, wtedy również na niebie na dłużej zagości słońce. Przedłużony weekend zakończy się lekkim załamaniem pogody, co w Bieszczadach oznaczać będzie trochę deszczu.
Gdzie warto zarezerwować nocleg na długi weekend? Wejdź i zobacz:
Noclegi na majówkę w Polańczyku
Noclegi na majówkę w Solinie
Noclegi na majówkę w Ustrzykach Dolnych
Noclegi na majówkę w Wetlinie
Źródło informacji pogodowych: accuweather.com
fot. Arthur Poulin (Unsplash.com CC0)
Komentarze (3)