Polacy chętnie odwiedzają Dolny Śląsk. Region w czołówce turystycznych kierunków

Polacy chętnie odwiedzają Dolny Śląsk. Region w czołówce turystycznych kierunków

W 2017 roku województwo dolnośląskie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem turystów. Region znalazł się na czwartej pozycji w Polsce. Osoby, które poszukiwały noclegów na Dolnym Śląsku za pośrednictwem Nocowanie.pl, pytały o nie nawet dwa razy częściej niż w roku poprzednim!

Wzrost zainteresowania województwem dolnośląskim nie powinien nikogo dziwić. Region należy przecież do najciekawszych i oferujących najwięcej atrakcji na każdą porę roku. Zimą przyjeżdżają tu narciarze, którzy chętnie wybierają stoki Karpacza, Szklarskiej Poręby i Zieleńca. Dynamiczny i tętniący życiem Wrocław wiedzie prym wśród amatorów turystyki weekendowej, natomiast osoby szukające spokojniejszych lokalizacji, mogą korzystać z oferty dolnośląskich uzdrowisk.

 

TOP 10 miejscowości


Trzy najpopularniejsze miejscowości województwa dolnośląskiego to Karpacz, Szklarska Poręba i Wrocław. To właśnie tam w 2017 roku turyści wypoczywali najchętniej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Świeradów-Zdrój i Zieleniec. Zestawienie dziesięciu topowych miejscowości województwa dolnośląskiego zamyka Jelenia Góra. Popularność miasta nie powinna dziwić, jego atutem jest dobrze rozwinięta baza noclegowa w rozsądnych cenach, lokalizacja blisko najważniejszych kurortów oraz dzielnica Cieplice, nadal będąca jednym z najważniejszych polskich uzdrowisk. To wszystko przyciąga do Jeleniej Góry coraz większą liczbę wczasowiczów.

 

Dolnośląskie na zimę i lato


Długość pobytu zależy tu przede wszystkim od pory roku. Jak wynika z naszych obserwacji, Polacy decydują się na dłuższe wyjazdy głównie podczas ferii zimowych oraz świąt. To właśnie wtedy planujemy zimowe wypady na narty. Dolnośląskie brane jest pod uwagę także wtedy, gdy rozpoczynamy planowanie wakacji – lipiec i sierpień to dwa miesiące, o które turyści pytali najczęściej. Region kusi również fanów turystyki weekendowej, nie mających preferencji odnośnie pory roku. Wiele osób interesuje się wtedy Wrocławiem, miasto ze swoją bogatą ofertą kulturalną i rozrywkową nie ma sobie równych.

 

Dłuższe wyjazdy i weekendowe pobyty


Turyści, którzy zdecydowali się na wakacyjny wypoczynek w województwie dolnośląskim, spędzali tam najczęściej cały tydzień. W szczycie sezonu turystycznego pytano również o cztery noclegi. Natomiast w miesiącach takich jak marzec, kwiecień i październik decydowano się przede wszystkim na przedłużenie weekendu i trzy noclegi.

Wrocław jest popularny niezależnie od pory roku, jednak interesuje się nim inna grupa turystów. Osoby, które wybierały to miasto, zazwyczaj pytały o dwa lub trzy noclegi. Pozwalało im to spędzić intensywny weekend – zwiedzanie miasta połączone z zagłębieniem się również w jego życie nocne. Wrocław świetnie się sprawdza jako odskocznia od codzienności.

Średnia cena noclegu dla jednej osoby w miastach takich jak Karpacz czy Szklarska Poręba nie powinna przekroczyć 55 zł od osoby. Kwota jest oczywiście uzależniona od sezonu. Na tym tle Wrocław wypada najdrożej – tam koszt noclegu zbliża się nawet do 60 zł od osoby.

 

 

Dane pochodzą z Serwisu Nocowanie.pl z okresu styczeń-sierpień 2017 w porównaniu do analogicznego okresu 2016.

Następny artykuł Pogoda na drugi tydzień...

Komentarze (2)

Ale przecież Zieleniec podlega pod Duszniki-Zdrój. Jest to jedna miejscowość o nazwie Duszniki-Zdrój a dzielnicą jest Zieleniec, wiec nie zrozumiale jest czemu rozbija sie to na dwa odzienne punkty rekreacji skoro turyści przyjeżdżający tu do Duszniki-Zdrój.

KKK

Dolny Śląsk jest super!

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!