Relacja z festiwalu "Słona woda"

Relacja z festiwalu "Słona woda"

Za nami kolejna edycja Festiwalu Muzyki Morskiej „Słona woda”. Szanty, nastrojowe morskie ballady, pieśni kubryku i wspaniali artyści, to tylko kilka zalet festiwalu. Atmosfera panująca w mrzeżyńskim porcie na długo pozostanie w pamięci tych, którzy w imprezie uczestniczyli.

Scena, na której występowali artyści usytuowana była tuż przy nabrzeżu portowym, w pobliżu cumujących kutrów rybackich. Zachód słońca, płonące ognisko, przepływające stateczki i oczywiście mnóstwo dobrej muzyki morskiej uczyniły to miejsce wyjątkowym, stworzyły niepowtarzalny klimat.


Uroczystego otwarcia festiwalu dokonała dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury wraz z zastępcą  Burmistrza Trzebiatowa oraz dyrektor  Zarządu Portu Morskiego w Mrzeżynie. Podczas trwania festiwalu odbywały się  III  Regaty „Słona Woda” na jachtach typu OPTYMIST, młodzi  laureaci zostali nagrodzeni.


Na początku wystąpili reprezentanci gospodarzy - Zejman Band z Trzebiatowa - czyli Mariusz Ściesiński - laureat jednej z edycji festiwalu, wraz z Mariuszem Sałkowskim i Sławkiem Witkowskim. Zaprezentowali oni wiele morskich ballad  oraz pewien znany, ale tylko stałym bywalcom festiwalu utwór o…słonej wodzie.


Później na scenie wystąpili tacy artyści jak:


Klang to grupa wywodząca  się z dalekiego Rzeszowa, wierni aranżacjom a cappella, śpiewają  piosenkę żeglarską, także szanty. Tworzą również … jazzowe interpretacje tradycyjnych piosenek żeglarskich. Wspaniale rozkręcili dziecięcą część publiczności  zapraszając do wspólnego występu na scenie.


Mirosław Koval Kowalewski - lider zespołu Zejman & Garkumpel reprezentował  nurt poezji i ballady marynistycznej.


Atlantyda to mieszanka starych i nowych utworów w akustycznym brzmieniu ( kontrabas, skrzypce, akordeon guzikowy, banjo, gitara), zawierający w sobie elementy muzyki folkowej oraz bluegrasu, tematycznie związanej z morzem i żeglowaniem.


Marek Szurawski – promotor żeglarskiego śpiewania, autor wielu tekstów  i Ryszard Muzaj - autor tekstów, kompozytor i aranżer, członkowie legendarnego zespołu „Stare Dzwony” wykonali największe szlagiery muzyki szantowej w wyborowym stylu, prezentując wspaniałe umiejętności wokalne i instrumentalne, zachęcili publiczność do wspólnego śpiewu.


Mietek Folk to grupa należąca  do prekursorów brzmień pirackich, zaprezentowała muzyczne opowieści o morskich awanturnikach, korsarzach i piratach, o krwawych bitwach, rejsach ogromnych galeonów wypełnionych perłami i złotem. Ich koncert to przeniesienie się, bliżej „historii walk i forteli, ucieczek i pościgów, okrucieństwa, nikczemności i zdrady... ale także miłości, wierności i nadziei”.

I tak zakończył się tegoroczny Festiwal Muzyki Morskiej „Słona woda”. Do zobaczenia więc za rok!


Organizatorem Festiwalu Muzyki Morskiej ”SŁONA WODA” jest Trzebiatowski Ośrodek Kultury, współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Gryficach, oraz Powiatowe Centrum Marketingu Rozwoju Gospodarczego i Integracji Europejskiej, Zarząd Portu Morskiego Mrzeżyno, Związek Komunalny Unia Miast i Gmin Dorzecza Regi.


Serwis Nocowanie.pl jest jednym z patronatów medialnych imprezy.

 


Fot. Z archiwum organizatorów

Następny artykuł Mentos Fresh Camp

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!