Relacja z Seven Festival 2010

Relacja z Seven Festival 2010

Tegoroczny Seven Festival za nami! Rewelacyjna muzyka, wspaniali artyści i słońce – tak wyglądały te cztery dni w Węgorzewie. Chcecie dowiedzieć się więcej? Relacja poniżej.

Seven Festival 2010 w Węgorzewie rozpoczęły koncerty na Scenie Parkowej w Parku Helwinga. Tam wystąpili: Koniec Świata, NOOK, Tides From Nebula, California Stories Uncovered, Klimt oraz Strange Attractor.


Piątek to kolejny dzień wspaniałych brzmień. Od południa na Scenie Parkowej mogliśmy zobaczyć zespoły konkursowe: Skvorcy Stiepanowa z Sankt Peterburga, Mjut, The Evergreen, Schody oraz ToDobro. Wieczorem natomiast na dużej scenie wystąpiła formacja Seven Nations Army, a zaraz po niej Sztywny Pal Azji, Lipali, Hey, Hunter oraz Muchy.


Sobotę, trzeci dzień festiwalu rozpoczęły występy na małej scenie Microexpression, Tommermenn z  Norwegii, i Thundertale z Litwy. Na dużej scenie, jako pierwszy wystąpił zespół Time To Express, a zaraz po min australijska formacja The On Fires, wrocławska grupa Hurt, formacja Closterkeller oraz Anja Orthodox. Ostatnią gwiazdą wieczoru była szwajcarska formacja Lacrimosa.


W niedzielę odbyły się ostatnie koncerty zespołów konkursowych na Scenie Parkowej. Na Placu Wolności od godziny 12.00 jury w składzie Maciej Bajur, ppłk. Zbigniew Jedliński i Paweł Jaskulski wysłuchało 6 uprzednio zakwalifikowanych zespołów w Przeglądzie Wojskowych Zespołów Rockowych. Po długich naradach Nagrodę Grand Prix Ministra Obrony Narodowej w kwocie 2000 złotych przyznano zespołowi Horde z Klubu Wojsk Lądowych w Warszawie.

 

W drugiej części pozakonkursowej odbył się występ ze specjalnym programem poświęconym Fryderykowi CHOPINOWI grupy znanych polskich muzyków - „Polscy Artyści Chopinowi Zagrali”. Jest to projekt nawiązujący do obchodów 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Wykonawcy biorący udział w projekcie to artyści związani z niezależną sceną elektroniczną. Młodzi muzycy w niespotykany dotychczas sposób połączyli najnowsze, cyfrowe techniki tworzenia muzyki z wykorzystaniem klasycznych utworów Fryderyka Chopina. Ponadto przygotowane zostały krótkie formy video i animacji, w oparciu o muzykę kompozytora oraz artystów biorących udział w projekcie.


Wieczorem występy na dużej scenie rozpoczęły formacje Sorry Boys i Kolaboranci. Dużym wydarzeniem był jedyny koncert formacji Heart & Soul. Zaraz po nich wystąpiła holendersko-brytyjska formacja The Legendary Pink Dots, Vadera i formacja Sepultura.


O nagrodę główną walczyły wszystkie zespoły konkursowe. Jednak Nagrodę Grand Prix – 2 tysiące Euro lub równowartość w PLN mógł otrzymać tylko jeden zespół. Udało się to zespołowi z Sankt Petersburga – Skvorcy Stiepanowa. Nagroda Dziennikarzy – 250 Euro lub równowartość w PLN trafiła do zespołu NURTH. Nagrodę za najlepszą rockową aranżację F. Chopina jury postanowiło przekazać zespołowi z Białorusi D_tails. Swoją indywidualnością jury oczarowała wokalistka zepołu NURTH – Evelin, otrzymała ona 250 Euro. Nagroda za przekaz artystyczny zawierający treści ekologiczne – 250 euro trafiła do zespołu z Częstochowy – Elephant Stone. Perkusję TAMA otrzymał perkusista zespołu Microexpressions - Michał Stambulski , gitarę IBANEZ PRESITGE gitarzysta solowy zespołu ToDobro – Paweł Krześniak.


Do zobaczenia za rok!

Następny artykuł Relacja z festiwalu...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!